روایت مرکز آمار از میزان شاخص تورم در مواد خوراکی


به گزارش صبحانه، به نقل از روابط عمومی مرکز آمار ایران، شاخص کل (بر مبنای ۱۰۰=۱۳۹۰) در شهریورماه سال ۱۳۹۵ عدد ۲۴۴.۰ را نشان می‌دهد که نسبت به ماه قبل ۰.۱ درصد کاهش داشته است. شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۷.۵ درصد افزایش یافته و نسبت به ماه قبل (۷.۸ درصد) کاهش یافته است.
درصد تغییرات شاخص کل در دوازده ماه منتهی به شهریور ماه سال ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم روستایی) ۷.۷ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به مرداد ماه ۱۳۹۵ (۸.۰ درصد) کاهش یافته است.

در این میان، شاخص گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» در این ماه به رقم ۲۶۷.۷ رسید که نسبت به ماه قبل ۰.۷ درصد کاهش نشان می‌دهد. شاخص گروه اصلی «خوراکی‌ها» در ماه مورد بررسی به عدد ۲۶۴.۴ رسید که نسبت به ماه قبل ۰.۸ درصد کاهش نشان می‌دهد.

شاخص گروه اصلی «خوراکی‌ها» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۷.۶ درصد افزایش نشان می‌دهد و نرخ تورم دوازده‌ماهه این گروه ۶.۴ درصد است. شاخص گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۷.۸ درصد افزایش نشان می‌دهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به شهریورماه ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۶.۴ درصد است که نسبت به تورم دوازده‌ماهه منتهی به مردادماه ۱۳۹۵ (۶.۷ درصد) کاهش یافته است.

در عین حال، شاخص گروه عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» در شهریور ماه ۱۳۹۵ به رقم ۲۲۸.۱ رسید که ۰.۴ درصد نسبت به ماه قبل افزایش نشان می‌دهد. میزان افزایش شاخص گروه عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۷.۲ درصد بوده است و نرخ تورم دوازده ماه منتهی به شهریور ماه سال ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۸.۷ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماه منتهی به مرداد ماه ۱۳۹۵ (۹.۰ درصد) کاهش یافته است.

[ منبع این خبر سایت صبحانه آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال