حضرت عباس(ع) تسلیم محض امام معصوم بود


با دیگران به اشتراک بگذارید

حضرت عباس(ع) تسلیم محض امام معصوم بود

خبرگزاری فارس: حضرت عباس(ع) تسلیم محض امام معصوم بود

رئیس آکادمی علوم اسلامی قم گفت: حضرت عباس(ع) در عظیم‌ترین چالش تاریخ وارد شد و تسلیم محض امام معصوم بود.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از قم، حجت الاسلام سید محمدمهدی میرباقری شامگاه دوشنبه در سخنرانی خود در هیأت ثارالله با اشاره به ویژگی های حضرت عباس(ع) اظهار کرد: یکی از مقام های ایشان، مقام تسلیم بود، خداوند از ما خواسته است که همه قوای خودمان را تسلیم حجت خدا کنیم، کسی که تسلیم خدا شود، پس از تطهیر، واقعیت نور ولایت امام معصوم در انسان تجلی مییابد و تسلیم بودن قدم اول در راه خدا است.

رئیس آکادمی علوم اسلامی قم ادامه داد: کفر یک لفظ نیست، بلکه یک سیستم پیچیده است که در مقابل انبیاء الهی قرارگرفته است، انبیاء وارد یک چالش همه جانبه با کفر شدند و آن ها به هیچ وجه کفر را تحمل نکردند، آن ها هم به صورت باطنی و هم به صورت ظاهری با کفر مبارزه کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: جهاد اکبر به معنی تسلیم نشدن و اطاعت نکردن از جبهه کفر و ابلیس است، آن ها جاذبه های زیادی را بوجود مییاورند، اما ما انسان ها نباید از این جبهه تبعیت کنیم و با انتخاب راه دیگر به سوی خدا برویم، البته گاهی تسلیم خدا شدن معضل است و تبعات زیادی برای انسان به وجود می آورد.

میرباقری با اشاره به تبعات تسلیم شدن به خداوند اظهار کرد: حضرت عباس(ع) در عظیم ترین چالش تاریخ وارد شد و تسلیم محض امام معصوم(ع) بود، در آگاهی می داری که اصحاب پیامبر(ع) هم نمی پذیرفتند که راه امام حسین(ع) راه صوابی است، حضرت عباس(ع) همه قوای خودش را در اختیار امام حسین(ع) قرارداد.

رئیس آکادمی علوم اسلامی ادامه داد: انسان پس از مقام تسلیم باید به مقام تصدیق برسد و نباید هیچ تردیدی در خصوص امام معصوم داشته باشد، اما برخی در خصوص حرکت امام حسین(ع) شک داشتند و راه ایشان را غلط آگاهی میداشتند، انسان اگر در حقانیت جبهه انبیاء تردید کرد، کم کم به مقام تکذیب آن ها می رسد.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: بسیاری از احکام مسلمات اسلام در عقلانیت مدرن قابل تصدیق نیست، به عنوان مثال بدزد در اسلام دشمنی با خداوند است، اما در دنیا مدرن، بدزد یک چیز خوب است و در این دنیا، مدار رشد اقتصادی بدزد است، انسان باید در مدار امام معصوم حرکت کند تا محاسباتش درست باشد و ما باید هر چه که حجت خدا به انجام میرساند را تصدیق کنیم.

میرباقری با اشاره به واقعه کربلا اظهار کرد: بسیاری به امام حسین(ع) نقل کردند که به کربلا نروید، اما ایشان فرمودند که همین راه درست است، انسان اگر کمی در سیستم کفر حرکت کند، تمام محاسبات او تغییر میکند و ابلیس برای انسان ترازو تهیه میکند.

رئیس آکادمی علوم اسلامی قم ادامه داد: سیستم باطل ترازوهای انسان را به هم می ریزد و در روز قیامت همه این ترازوها سبک می شوند. سیستم محاسباتی سیستم کفر بر اساس یک ترازوی باطل است و خطای محاسباتی دارد، ابلیس برای انسان خطای محاسباتی به وجود می آورد و کارهای سنگین را برای انسان به کارهای سبک مبدل میکند و ایجاب میکند که انسان نخواهد کارهای خیر را ببیند.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: انسان باید هر آنچه امام معصوم نقل میکنید خوب است، خوب آگاهی بدارد.، انسان اگر پشت سر امام معصوم حرکت کند، تمام سیستم محاسباتی او بر اساس دیدگاه امام معصوم می شود، اما زمانی ترازوی انسان مدار دیگری داشته باشد، در آن صورت امام معصوم را انکار خواهد کرد.

میرباقری با اشاره به صفات حضرت عباس(ع) خاطرنشان کرد: ایشان با تمام وجود امام حسین(ع) را در سخت ترین آزمایش دنیا تصدیق کرد، حضرت عباس(ع) ذره ای شک نکرد که اقدام امام حسین(ع) حق محض نیست، چون خود ایشان به دنبال بندگی بود. کسی قادر هست امام معصوم را تصدیق کند که خودش بنده صالح باشد، روز عاشورا سخت ترین آزمایش دنیا بود و امام حسین(ع) در شب عاشورا بیعت را از یاران خودشان برداشتند.

وی افزود: حادثه عاشورا، حادثه عظیمی بود، در روز عاشورا هر چه به ظهر آن روز نزدیک می شدیم، آزمایش برای افراد سنگین تر می شد.

****با تشکر از انتخاب شما****

نگارش از : خسرو ا.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

غلام مردم چشمم که با سياه دلی
««« »»»
هزار قطره ببارد چو درد دل شمرم

حضرت عباس(ع) تسلیم محض امام معصوم بود

TT / 70 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال