اقدامات آمریکا در منطقه با هدف تضعیف جبهه مقاومت انجام می شود/ فرهنگ عاشورا انسان ساز است


با دیگران به اشتراک بگذارید

اقدامات آمریکا در منطقه با هدف تضعیف جبهه مقاومت انجام می شود/ فرهنگ عاشورا انسان ساز است

خبرگزاری فارس: اقدامات ایالات متحده در منطقه با هدف تضعیف جبهه مقاومت انجام می‌شود/ فرهنگ عاشورا انسان‌ساز است

نماینده ولی فقیه در استان زنجان به وقایع هدایت شده توسط ایالات متحده در منطقه اشاره کرد و نقل کرد: آتش‌افروزی ایالات متحده در کشورهای کشور عراق و کشور سوریه بدون ریزش یک قطره خون از دماغ سربازان آمریکایی انجام و هدفی جز تضعیف جبهه حق و مقاومت ندارد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از زنجان، آیت الله شیخ علی خاتمی دوشنبه شب در جمع عزاداران حسینیه اعظم زنجان با بیان اینکه تاریخ تعداد جنگ های بین حق و باطل زیاد به خود دیده است، اظهار کرد: اما هیچ یک از این جنگ ها مانند عاشورا نبوده و جلوه نکرده است.

وی عاشورا را فرهنگی در راستای انسان سازی دانست و افزود: عاشورا به عنوان یک فرهنگ بود و انسان سازی کرده و آدم تربیت می کند.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان به وقایع هدایت شده توسط ایالات متحده در منطقه اشاره و تصریح کرد: آتش افروزی ایالات متحده در کشورهای کشور عراق و کشور سوریه بدون ریزش یک قطره خون از دماغ سربازان آمریکایی در حال انجام است و هدفی جز تضعیف جبهه حق و مقاومت ندارد.

خاتمی با اشاره به هزینه ۳۵۰ هزار میلیارد دلاری از ذخایر ارزی کشور عربستان در راستای اهداف ایالات متحده و تضعیف جبهه مقاومت طی چندین سال اخیر ادامه داد: این در حالی است که همین عربستان پنج سال پیش به اسد که در حال حاضر جهاد اکبر کرده و مقابل ایالات متحده و اهدافش ایستاده است، پیشنهاد جمع کردن قائله جبهه النصره را در قبال قطع رابطه با کشورمان داده بود، ولی اسد نپذیرفته بود.

وی به اقدامات شهید همدانی در سال های آغاز ناآرامی های کشور سوریه در راستای تشکیل جبهه مردمی مقاومت اشاره و تاکید کرد: جبهه مردمی مقاومت به خاطر شاخصه هایی که دارد، قادر هست به حل معضلات، موجود در این عرصه یاری رساند از این رو به عنوان راهکاری به کشورهای کشور عراق و کشور سوریه ارائه داده شده است.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به اعترافات وزیر امور خارجه عربستان در رابطه با راهکار معضلات موجود در کشور سوریه نقل کرد: وی پس از پنج سال به این واقعیت اعتراف کرده که این راهکار سیاسی است که این اظهار نظر، نتیجه مقاومت است.

خاتمی به فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با گروهک تروریستی داعش، که برای مقابله با کشورمان تهیه شده است، اشاره و تاکید کرد: بر این اساس کشورمان با مقاومت در محل تشکیل گروهک تروریستی داعش در واقع به مکان کاخ شیرین و خرمشهر در کشور عراق و کشور سوریه با گروهک تروریستی داعش می جنگند.

وی با برجسته آگاهی داشتن موقعیت کشورمان در بین دیگر کشورها ادامه داد: این نقش به خاطر بهره مندی از رهبری آزاده، خداترس و مدبر کسب شده است که امور را مدیریت می کند.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان به خصلت های برجسته مردمان کشورمان اشاره و افزود: اخلاص، پیروی و یاری از حق و پیشرو بودن از خصلت های نصرت آفرین به حساب مییاید که شامل مردمان کشورمان شده است.

خاتمی با اشاره به امنیت تامین شده در عزاداری های عاشورای کشور عراق پس از سال ها تاکید کرد: این امنیت توسط افراد با نام و بی نام و نشان تامین می شود و بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری عنوان پذیرایی از زائران سیدالشهداء(ع) باید برای مردمان کشور عراق بماند.

وی به نام قرار دهی روز نهم محرم به نام عباس علی (ع) توسط محبان ائمه اطهار اشاره و تاکید کرد: در واقع در روز نهم محرم کسی در کربلا شهید نشده است و حضرت عباس آخرین نفر قبل از سیدالشهداء(ع) به شهادت رسیده و نامیده شدن روزی به نام ابوالفضل العباس تجلیل و تقدیر از غیرت و مردانگی بشمار می رود.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با تاکید بر اینکه کیفیت ها توانایی اندازه گیری نیستند، ابراز کرد: عاشق بودن و دوست داشتن از مواردی هستند که توانایی اندازه گیری نیستند و از این رو عشق و علاقه ابوالفضل العباس به برادرش توانایی اندازه گیری ندارد، از این رو است که زندگی پس از سیدالشهداء(ع) را نمی خواهد.

خاتمی با تقدیر از کمک کنندگان به برگزاری آئین پرشکوه روز هشتم محرم زنجان افزود: باید از همه نیروهای یاری رساننده به برگزاری این آئین از جمله انتظامات تجلیل تقدیر کرد.

****************************************

تهیه کننده : پاكزاد ر.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دلبرم عزم سفر کرد خدا را ياران
««« »»»
چه کنم با دل مجروح که مرهم با اوست

اقدامات آمریکا در منطقه با هدف تضعیف جبهه مقاومت انجام می شود/ فرهنگ عاشورا انسان ساز است

TT / 119 — TP / 18%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات