مبلغان و مداحان از هرگونه خرافه گویی در عزاداری های حسینی خودداری کنند


با دیگران به اشتراک بگذارید

مبلغان و مداحان از هرگونه خرافه گویی در عزاداری های حسینی خودداری کنند

معاون اداره کل تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه قبل از ماه محرم کارگاه‌های تعلیمی گوناگونی را با حضور مبلغان و مداحان به انجام رساندیم گفت: در این جلسات تاکید کردیم که از هرگونه خرافه‌گویی و بیان مسائلی که فرهنگ عاشورا را زیر سئوال می‌برد خودداری شود.

تصویر و عکس   مبلغان و مداحان از هرگونه خرافه گویی در عزاداری های حسینی خودداری کنند

حجت الاسلام سیدحسین گلمیرزاده در مکالمه با خبرنگار تسنیم در رشت اظهار داشت: برنامه های فرهنگی و مذهبی متعددی را در دهه اول محرم در دستور کار گذاشتیم و اوج این برنامه ها در تاسوعا و عاشورای حسینی است.

وی با تاکید بر برگزاری نماز ظهر عاشورا اظهار کرد: اهمیت به نماز ظهر عاشورا از اصلی ترین برنامه های ما است و مهمانی عزاداری در تاسوعا و عاشورای حسینی به شکل پرشور در گیلان به انجام رسانده میشود.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان گیلان بیان کرد: مبلغان دینی در این ایام در روستاهای پرجمعیت به تبلیغ دین و بیان فلسفه قیام عاشورا توجه میکنند.

گلمیرزاده از برپایی بیش از ۱۰۰ ایستگاه صلواتی در رشت گزارش کرد و گفت: این ایستگاه ها از طریق مردمان و با نذورات آنها برپا شده است و فرهنگ ایثار و ازخودگذشتگی در این ایستگاه ها دیده می شود.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه مهمانی عزاداری امام حسین(ع) در بیش از ۳ هزار مسجد در گیلان انجام می شود مطرح کرد: علاوه بر مساجد، مهمانی عزاداری به صورت پرشور در تکیه ها و حسینیه ها به انجام رسانده میشود.

وی با بیان اینکه قبل از ماه محرم جلسات مختلف و کارگاه های تعلیمی را با حضور مبلغان و مداحان به انجام رساندیم بیان کرد: در این جلسات تاکید کردیم که از هرگونه خرافه گویی و بیان مسائلی که فرهنگ عاشورا را زیر سئوال می برد خودداری شود.

گلمیرزاده خاطرنشان کرد: مدیران ادارات تبلیغات اسلامی استان گیلان در طول این ایام بر سخنرانی ها و روضه ها نظارت دارند و در صورت برخورد با تخلف، تذکرات ضروری را به انجام میرسانند.

*انتها*

نگارش از : فريبا آ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

از چشم بخت خويش مبادت گزند از آنک
««« »»»
در دلبری به غايت خوبی رسيده‌ای

مبلغان و مداحان از هرگونه خرافه گویی در عزاداری های حسینی خودداری کنند

TT / 36 — TP / 11%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال