ایران با تکیه بر درس های عاشورا در برابر زیاده خواهی دشمنان مقاومت می کند


با دیگران به اشتراک بگذارید

ایران با تکیه بر درس های عاشورا در برابر زیاده خواهی دشمنان مقاومت می کند

امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه کربلا نقشه راه است گفت: کشور ما باید با تکیه بر درس‌های عاشورا در برابر زیاده خواهی دشمن مقاومت کند و در مذاکرات چشم امید به بیگانه نداشته باشیم.

تصویر و عکس   کشورمان با تکیه بر درس های عاشورا در برابر زیاده خواهی دشمنان مقاومت می کند

حجت الاسلام والمسلمین محمد تقی رهبر در مکالمه با خبرنگار تسنیم در اصفهانبا اشاره به نهضت و قیام عاشورا اظهار داشت: هفته نخست ماه محرم، هفته امر به معروف و نهی از منکر بوده که نمایان کننده هدف امام حسین (ع) در مبارزه با منکرات است.

وی با بیان اینکه عاشورا حرکت نوینی در روح انسان جاری می کند، اضافه کرد: عاشورا یک نهضت و قیام بوده و دل های پیر و جوان را در بر می گیرد و همه را مجذوب خود می کند.

امام جمعه موقت اصفهان تصریح کرد: عاشورا فرصتی برای کل دنیا اسلام است تا درس های کربلا را مرور کنند و ایستادگی امام حسین (ع) در برابر سپاه دشمن درس بزرگی برای حکومت اسلامی قلمداد می شود.

وی بیان کرد: باید در برابر زیاده خواهی و فشارهای دشمنان، امام حسین وار بایستیم و آگاهی بداریم پیروزی برای کسی است که استقامت می کند، شجاعت امام حسین (ع) درس است تا علما، خطبا و مداحان که سطر به سطر کتاب عاشورا را برای مردمان بیان می کنند فقط به گریه و زاری بسنده نکنند.

رهبر با بیان اینکه کربلا نقشه راه است، خاطرنشان کرد: کربلا نقشه راه انسانیت بوده و چطور زیستن را به انسان نمایان میکند و دایره المعارفی برای برخورد با ستم و نهی از منکر به حساب مییاید.

وی گفت: کشور ما باید با تکیه بر درس های عاشورا در برابر زیاده خواهی دشمن مقاومت کند و در مذاکرات چشم امید به بیگانه نداشته باشیم.

امام جمعه موقت اصفهان اظهار داشت: اصفهان در عزاداری برای امام حسین (ع) پیشتاز بوده و مهمانیهای باشکوهی را به انجام میرساند که این مراسم ها باید سعی در معرفی کردن امام حسین (ع) به جوانان داشته باشد.

وی با بیان اینکه جامعه مداحان باید تحت حمایت یک نهاد تبلیغی سنجیده قرار گیرد، گفت: مدیریت صحیح جامعه مداحان سبب می شود این این قشر در قالب صحیحی فعالیت های خود را به انجام رسانند.

حجت الاسلام والمسلمین رهبر با بیان اینکه جامعه مداحان باید طراوت عاشورایی را نشان دهند، ادامه داد: سازمان تبلیغات اسلامی تشکیلاتی را افتتاح کرده تا با سئوالات و شبهات اطراف عاشورا پاسخ دهد، این امر با دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم و سازمان تبلیغات اسلامی است که پرچم دار این موضوع هستند.

وی خاطرنشان کرد: باید متناسب با دنیا، تفکرات خود را پیشنهاد کنیم و برای دنیا و بشریت حرف بدیعی برای نقل کردن داشته باشیم، همان طور که گاندی نقل میکنید با توجه به ایستادگی امام حسین (ع) باید در برابر استعمار انگلیس ایستاد.

****ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کاربر عزيز، کمک کنيد****

تهیه کننده: آتوسا ظ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

عنقا شکار کس نشود دام بازچين
««« »»»
کان جا هميشه باد به دست است دام را

ایران با تکیه بر درس های عاشورا در برابر زیاده خواهی دشمنان مقاومت می کند

TT / 50 — TP / 11%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال