ارسال مجسمه ای به ماه که از بالای زمین قابل مشاهده است! تصویر و عکس


با دیگران به اشتراک بگذارید

ارسال مجسمه ای به ماه که از روی زمین قابل مشاهده است! عکستصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس ارسال مجسمه ای به ماه که از روی زمین قابل مشاهده است! تصویر و عکس

قرار است یک مجسمه مخصوص به ماه فرستاده شود تا این اثر از روی زمین نیز قابل مشاهده باشد!

ارسال مجسمه صلح به ماه

یک مجسمه ساز فرانسوی قصد دارد یک اثر هنری را به ماه ارسال کند که از زمین قابل رویت خواهد بود.

مرکز تحقیقات سرن به مدد آژانس فضایی اروپا، سازه هنری “آنیلور بنون” را به ماه خواهد فرستاد تا حین مطالعه ماندگاری این اثر، پیام صلح و دوستی را نیز در لحظاتی از پیش تعیین شده با چراغ چشمک خانم برای زمین مخابره کند. بنون اثر هنری خود را فاقد ملیت آگاهی داشته که به همه مردمان جهان تعلق خواهد داشت.

این پروژه که ویته (حیات) نام دارد چهار مرحله دارد و اکنون در مرحله پیش نهایی، اثر انگشت یک میلیون نفر از مردمان جهان در حال جمع آوری است تا با چاپ آن روی سازه، به ماه فرستاده شوند. در این میان، اثر انگشت نیل آرمسترانگ، اولین کسی که قدم بر ماه گذاشت نیز به ماه فرستاده خواهد شد.

همه مراحل این نقش از سال ۲۰۱۱ تاکنون شبیه سازی و آزمایش شده اند و در مرحله پیشین که لبه فضا نام داشت، یک نمونه به مدار نزدیک زمین در ارتفاع ۲۰۰۰ کیلومتری فرستاده شد.
سازه بنون در ابتدا شبیه یک غنچه بسته است که در آن پرسوناژهایی بصورت فشرده در کنار هم قرار گرفته اند. براثر گرمای خورشید سازه مثل گلبرگ گشوده میشود و پرسوناژها مثل پرچم گل برافراشته می شوند. روی گلبرگ ها اثر یک میلیون دست زمینی حک خواهد شد و در وسط گل، از سر دو پرچم، نور سبزی بعنوان منبع زندگی ساطع خواهد شد.

این گل در شب ماه باز و در روز ماه بسته می شود. در طول روز ماه، باتری خورشیدی زیر گل، انرژی نگه میدارد تا برای شکفتن در شب ماه از آن بهره گیرد. اما چون هر شب و روز ماه تقریبا معادل یک ماه زمینی است، مشاهده آن در وقتهای خاص و با عینکی خاص اما سهل امکان خواهد داشت.

نقش مجسمه ساز فرانسوی

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس ارسال مجسمه ای به ماه که از روی زمین قابل مشاهده است! تصویر و عکس

این اثر به سبک یک اورگامی کاملا کوچک دیزاین شده و در ابتدا یک کیلوگرم وزن دارد. بعد از آن به تناسب شرایط حمل ونقل، وزن و ابعاد آن قادر هست تا چهار کیلوگرم (مساحت یک متر و نیم تا چهار متر و نیم) عوض شود.

بنون اظهار کرد: شکفتن گل فقط به دلیل فایده مواد آن است که تغییر دما در روز و شب باعث باز و بسته شدن آن می شود و مکانیزمی برای این حرکت تعبیه نشده است اما برای استفاده بهینه از انرژی خورشید، باتری کوچولوای زیر آن کار قرار داده شده که گل را در جهت حرکت خورشید بچرخاند. اما اگر قرار باشد که گل در جهت یک جسم نورانی بچرخد، در شب ماه، زمین درخشانترین جرم آسمان خواهد بود.

برای تشخیص موقعیت زمین، یک لیزر در این اثر هنری نصب شده است.
بر اساس برآوردها، این سازه تا ۱۰ سال روی ماه سالم باقی خواهد ماند و در صورت امکان مسافرت به ماه بازدید از آن نیز ممکن خواهد شد.البته راه انتقال این سازه به ماه هنوز مشخص نشده محققان امیدوارند یک فضانورد بتواند این مجسمه را روی قمر زمین گذارد.

این اولین باری نیست که یک مجسمه روی ماه قرار می گیرد. پیش از این”فضانورد افتاده” نام آدمک آلومینیومی هشت سانتی متری در تیپ فضانوردی بود که به یاد فضانوردانی که در راه اکتشافات فضایی جان خود را از دست داده اند در تاریخ اول اوت ۱۹۷۱ در ماه گذاشته شد.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال