ماموستا راستی: نهضت و قیام امام حسین(ع) احیاگر دین اسلام بوده است


با دیگران به اشتراک بگذارید

ماموستا راستی: نهضت و قیام امام حسین(ع) احیاگر دین اسلام بوده است

امام جمعه موقت سنندج گفت: حرکت و نهضت امام حسین(ع) یک نهضت الهی برای احیای دین اسلام بود و اگر حرکت امام حسین(ع) عدم امروز دین اسلام هیچ اسم و مجلسی نداشت.

تصویر و عکس   ماموستا راستی: نهضت و قیام امام حسین(ع) احیاگر دین اسلام بوده است

ماموستا محمدامین راستی در مکالمه با خبرنگار تسنیم در سنندج اظهار داشت: خداوند متعال برای اینکه شریعت اسلام تا ابد حاکم باشد و اسلام حکومت کند رسول اکرم(ص) را مبعوث کردند تا حاکمیت دین اسلام و کسانی که منتصب به شریعت دین اسلام هستند انسان های صالح باشند و صالحان حکومت کنند.

وی گفت: بنده معتقد هستم که نهضت و قیام امام حسین(ع) احیاگر دین اسلام بوده است و اگر حرکت امام حسین(ع) عدم امروز دین اسلام هیچ اسم و مجلسی نداشت.

امام جمعه موقت شهرستان سنندج تصریح کرد: در آن زمان گذشته وقتی که امام حسین(ع) متوجه شدند کسانی که همچون یزید در راس حکومت و اطرافیان آنان در حکومت قرار گرفته اند هیچ توجهی به دین اسلام نمی کنند و دین اسلام را به تعطیلی کشانده اند و احکام خداوند را اجرا نمی کردند و حق به باطل و باطل به حق داده می شود؛ امام حسین(ع) وظیفه خود دانست که قیام کند تا یکبار دیگر دین اسلام را احیا کند.

وی گفت: وقتی که دین اسلام واقعا حکومت نمی کرد و حضرت امام حسین(ع) می خواستند که قیام کنند بسیاری از بزرگان مکه پیش امام حسین(ع) رفتند و نقل کردند که اینها خیانت کار و خیانت می کنند و شما نیز قیام نکن که امام حسین(ع) در جواب فرمودند که این حرکت یک تکلیف و وظیفه الهی خودم است که باید حرکت کنم و قیام کنم.

ماموستا راستی اضافه کرد: آن معضلی که در کربلا رقم میخورد جلو چشم حضرت امام حسین(ع) مجسم و مصور بود اما چون آن حرکت را تکلیف خود آگاهی میداشت تمام خانواده و آل بیت خود را در راه دین اسلام در کربلا قربانی کرد.

– با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى نماييد –

گردآوری توسط : شيدا ز.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای که در دلق ملمع طلبی نقد حضور
««« »»»
چشم سری عجب از بی‌خبران می‌داری

ماموستا راستی: نهضت و قیام امام حسین(ع) احیاگر دین اسلام بوده است

TT / 20 — TP / 6%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال