بی بی سی: هواپیمای ائتلاف عربستان فاجعه صنعا را به بار آورد


با دیگران به اشتراک بگذارید

بی بی سی: هواپیمای ائتلاف عربستان فاجعه صنعا را به بار آورد

خبرگزاری فارس: بی‌بی‌سی: هواپیمای ائتلاف عربستان فاجعه صنعا را به بار آورد

شبکه «بی بی سی» اعلام کرد که ریاض به طور محرمانه پذیرفته است هواپیمان ائتلاف سعودی فاجعه کشتار اخیر در صنعا، یمن را به بار آورده است و به همین دلیل با نظارت بر تحقیقات در این رابطه موافقت کرده است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، شبکه «بی بی سی» در گزارشی اعلام کرد، عربستان سعودی به صورت محرمانه پذیرفته که یکی از هواپیماهای ائتلاف سعودی مهمانی ختم روز شنبه در صنعا را بمباران کرد و فاجعه اخیر را به بار آورد.

بنا بر این گزارش، مقامات عربستان سعودی با خواست دولت انگلستان برای مشارکت در تحقیقات در خصوص این هجوم که شامل هجوم دومی نیز بود که در نهایت به کشته شدن امدادگران نیز انجامید، موافقت خود را اعلام کرده است.

یک مقام ارشد دولت انگلیس نقل کرده است لندن اعزام یک گروه از حقوقدانان و بازپرسان ارتشی برای نظارت بر تحقیقات ائتلاف سعودی در مورد این هجوم را چک میکند.

گروه های حقوق بشری خواستار انجام تحقیقاتی توسط گروهی مستقل در مورد این حملات اخیر در صنعا شده اند.

منابع سعودی اعلام کردند که تحقیقات ائتلاف سعودی شامل بررسی اطلاعات به تصویب رسانده شده، اظهارات شاهدان عینی و اطلاعات ارتشی موجود می شود.

یک مقام سعودی اعلام کرد که هیچ بیانیه عمومی تا زمان تکمیل تحقیقات در این رابطه انتشار داده نخواهد شد؛ فرایندی که شاید چندین روز، چندین هفته و یا حتی چندین ماه به طول انجامد.

همزمان با افزایش میزان تلفات فاجعه اخیر در صنعا، انگلستان به شدت تحت فشار قرار گرفته تا به فروش رسان تسلیحات به عربستان سعودی را متوقف کند.

«مایکل فالون» وزیر دفاع انگلیس اعلام کرده که لندن وقتی که مطمئن شود یک هجوم هوایی منجر به تلفات غیرنظامی اخیر در صنعا شده، مسئله توقف به فروش رسان تسلیحات به عربستان سعودی را مد نظر خواهد گذاشت.

روز شنبه عربستان چهار بار صنعا را بمباران کرد، دو هجوم مستقیما سالن بزرگ برگزاری مهمانی صنعا پایتخت یمن را نشانه گرفت در حالی که مهمانی ختم پدر «جلال الرویشان» وزیر کشور یمن و رئیس دفتر علی عبدالله صالح در آن در حال برگزاری بود.

وزارت بهداشت یمن اعلام کرده تا کنون دست کم ۹۰۰ نفر در این هجوم جان باخته اند.

**************************

مسئول متن : جهانگير ف.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

اعتقادی بنما و بگذر بهر خدا
««« »»»
تا در اين خرقه ندانی که چه نادرويشم

بی بی سی: هواپیمای ائتلاف عربستان فاجعه صنعا را به بار آورد

TT / 61 — TP / 17%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال