برای جلوگیری از خشکی، خارش و اگزما در فصل پاییز اینطوری دوش گیرید


با دیگران به اشتراک بگذارید

برای پیشگیری از خشکی، خارش و اگزما در پاییز اینگونه حمام کنید


تصویر و عکس برای جلو گیری از خشکی، خارش و اگزما در پاییز این طوری دوش گیرید

یک متخصص مریضیهای پوست و مو با اشاره به اینکه در فصل پاییز اگزمای پوستی شیوع بیشتری دارد، تأکید کرد: آب گرم با درجه بالا چربی پوست را از بین می برد و باعث تشدید خشکی، خارش و اگزما می شود.

اگزمای پوستی در فصل پاییز رایج میشود

یک متخصص مریضیهای پوست و مو با اشاره به اینکه در فصل پاییز اگزمای پوستی شیوع بیشتری دارد، تأکید کرد: آب گرم با درجه بالا چربی پوست را از بین می برد و باعث تشدید خشکی، خارش و اگزما می شود.

در فصل پاییز و بهار آلرژی های پوستی و تنفسی بیشتر می شود

پروین منصوری، معاون پژوهشی مرکز تحقیقات پوست و سلول های بنیادی دانشگاه علوم پزشکی تهران، با اشاره به اینکه در فصل پاییز و بهار آلرژی های پوستی و تنفسی بیشتر می شود بیان کرد: سرد شدن هوا، وزش باد و پراکنده شدن گرده های گوناگون گل باعث خشکی پوست و تشدید آن می شود.

چگونگی دوش گرفتن در فصل پاییز

به خاطر سرد شدن هوا برخی از افراد ترجیح می دهند دوش گرم بگیرند، اما آب گرم با درجه بالا چربی پوست را از بین می برد و باعث تشدید خشکی، خارش و اگزما می شود. در فصل پاییز باید از استحمام روزانه اجتناب کرد اما دوش گرفتن بدون بهره گیری از مواد زداینده با آب ولرم و چرب کردن با لوسیون های بدن یا روغن هایی که ویژه چرب کردن پوست های خشک است قادر هست به این افراد یاری رساند.

صابون ها و مواد زداینده ای که حالت اسیدی و قلیایی بالا دارند برای افرادی که دچار اگزمای پوستی هستند مفید نیست، و خوب تر است از صابون هایی با PHخنثی و معادل PH پوست بهره گرفته شود.

خارش یکی از علائم مهم خشکی پوست است. افرادی که مبتلا به آلرژی و اگزمای آتوپیک هستند به خاطر شرایط گاز زنی فصل پاییز بیشتر به این معضل دچار می شوند.

جلو گیری از تشدید خشکی پوست، خارش و اگزما در پاییز

این متخصص مریضیهای پوست و مو برای جلو گیری از تشدید خشکی پوست، خارش و اگزما در پاییز اصلی ترین مورد را دوری از مواد حساسیت زا آگاهی داشت و نقل کرد: این افراد سعی کنند کمتر و در مواقع لازم از خانه بیرون رفته و اگر دچار آسم و یا تنگی نفس نیستند از سیستم های بخور مرطوب سرد در محل زندگی بهره گیرند.

به خاطر سردشدن هوا پیشنهاد داده میشود افراد لباس های کلفت به ویژه لباس های پشمی بر تن بکنند و برای کاهش اگزما و خارش پوست خوب تر است در صورت استفاده، زیر تیپهایی با الیاف نایلون و پلاستیک لباس های نخی بر تن شود.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات