بی توجهی مسئولان هندیجان به هیئت تعزیه خوانی


با دیگران به اشتراک بگذارید

بی توجهی مسئولان هندیجان به هیئت تعزیه خوانی

رئیس هیئت تعزیه‌خوانی محبان اهل‌بیت (ع) شهرستان هندیجان گفت: انتظار داریم سازمان تبلیغات اسلامی هندیجان و دیگر نهادهای فرهنگی به تعزیه‌خوانان باسابقه و فعال بیشتر دقت دارد و در این ایام محرم توجه بیشتری به آن‌ها داشته باشند.

تصویر و عکس    بی توجهی مسئولان هندیجان به هیئت تعزیه خوانی

عبدالغفور بیغرض در مکالمه با خبرنگار تسنیم در بندرهندیجاناظهارداشت: از سال ۱۳۸۷ تاکنون هیئت تعزیه خوانی هندیجان را افتتاح کرده ایم در این سال های متمادی از مسئولان ذی ربط هیچ گونه حمایتی ندیده ایم متأسفانه تبلیغات اسلامی هندیجان هیچ گونه مدد مالی و تجهیزاتی به ما نکرده است.

وی اضافه کرد: هیئت تعزیه ما ۱۵ نفره است و در هرسال ماه محرم الحرام و صفر برنامه های متنوع فرهنگی در سطح شهر و خارج از هندیجان به انجام میرسانیم اما مسئولین مربوطه همانند سازمان تبلیغات اسلامی هندیجان هیچ گاه از ما در برنامه ها سراغ نمی گیرند.

هیئت تعزیه خوانی محبان اهل بیت(ع) بیان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی هندیجان هرساله باید در آغاز ماه محرم حداقل سراغی از ما بگیرد چراکه ما زیرمجموعه آن ها هستیم مگر کار سازمان تبلیغات در هندیجان چیست؟

وی گفت: در همه شهرستان های ایران فعالیت های خوبی در تعزیه خوانی صورت می گیرد اما در هندیجان علاوه بر وجود نهادهای مسئول اما هیچ همکاری با ما صورت نگرفته است در استان خوزستان فقط دو هیئت باستانی تعزیه خوانی وجود دارد که در هندیجان و بهبهان هستند.

بیغرض عنوان کرد: ما فقط به عشق امام حسین(ع) و اهل بیت(ع) برای نمایان کردن مظلومیت آن ها با زبان هنر اقدام به کار میکنیم و پس از این همه سال ما هنوز بیمه هنرمندان نداریم.

وی اضافه کرد: انتظار ما این است که سازمان تبلیغات و اداره ارشاد هندیجان با ما در خصوص تجهیزات و بیمه مشارکت دارند. هیئت تعزیه خوانی محبان اهل بیت (ع) بیان کرد: یونسکو نهاد فرهنگی سازمان ملل تعزیه خوانی را به نام ایران ثبت دنیاای کرده است و این به معنی ترویج فرهنگ امام حسین (ع) در جهان است.

وی گفت: انتظار است مسئولین هندیجان از ما حمایت کنند، کار تعزیه خوانی بسیار سخت است چراکه شروه خوانی، مداحی، روضه خوانی در آن وجود دارد و تمام هنرهای عزاداری در آن نهفته است.

بیغرض عنوان کرد: هندیجان خود تعزیه خوان معتبر دارد و از شهرستان های دیگر ایران فرا خوانده میشوند اما هنرمندان تعزیه خوانان هندیجان می خواهند در شهر خود مهمانی اجرا کنند اما برخی مسئولین متولی فرهنگی توجهی ندارند.

-ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کمک کنيد-

نگارنده: بهار ج.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ميان جعفرآباد و مصلا
««« »»»
عبيرآميز می‌آيد شمالش

بی توجهی مسئولان هندیجان به هیئت تعزیه خوانی

TT / 30 — TP / 7%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال