پیام عملیات شهادت طلبانه قدس به تشکیلات خودگردان چه بود؟


با دیگران به اشتراک بگذارید

پیام عملیات شهادت طلبانه قدس به تشکیلات خودگردان چه بود؟

روز پیش یک فلسطینی ۳۹ ساله با اجرای عملیاتی شهادت طلبانه در قدس اشغالی، ۲ صهیونیست را به هلاکت رساند و پنج نفر دیگر را جراحتی کرد که این عملیات حاوی پیام هایی به خصوص برای تشکیلات خودگردان فلسطین بود.

تصویر و عکس   پیام عملیات شهادت طلبانه قدس به تشکیلات خودگردان چه بود؟

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد، پایگاه «رأی الیوم» در گزارشی به بررسی پیام های عملیات شهادت طلبانه روز پیش در قدس اشغالی توجه کرد و نوشت: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل و سخنگویان وی مدعی این هستند که اسرائیل جاای امن و باثبات در منطقه خاورمیانه است در حالیکه بیشتر کشورهای منطقه با عملیات های تروریستی و جنگ های داخلی مواجه هستند اما عملیات استشهادی در ایستگاه قطار شهر قدس اشغالی نمایان کرد که این مباهات به جا نیست و چه بسا آنچه در فرا رسنده رخ خواهد داد بسیار خطرناک تر باشد.

بر اساس این گزارش، کبر و غرور نتانیاهو به مکانی رسید که حتی محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین را که بدون فراخوان مجلسی در مراسم تشییع جنازه شیمون پرز شرکت کرده بود، تحقیر نمود به طوریکه او را در ردیف وزرا و نمایندگان وزارت خارجه گنجاند بنابر این نتانیاهو باید این پیش بینی را می کرد که ملت فلسطین چنین تحقیر و اهانتی را نمی پذیرد همچنانکه با خشم و غضب مخالفت خود با مشارکت کسی که خود را رئیس این ملت آگاهی میدارد در تشییع جنازه پرز، اعلام کرد.

عملیات قدس چیز تازه و غافلگیرکننده ای عدم بلکه پاسخی طبیعی به اعدام های آگاهی می داری جوانان فلسطینی توسط صهیونیست ها بود و این مسئله که نظامیان صهیونیست به سمت کسانی که به گمان آنها حامل سلاح سرد است، شلیک می کنند، جوانان فلسطینی را به سمت کشف کردن سلاح های گرم و بمب هدایت می کند، ساکنان قدس چه با سلاح گرم و چه با چاقو به مقاومت روی می آورند زیرا در مناطقی نیستند که نیروهای به اصطلاح سیستم امنیتی فلسطین که در واقع امنیتی اسرائیل است، بر این مناطق سیطره داشته باشد.

محمود عباس به این مسئله افتخار می کند که مانع انتفاضه شده است و هرگز اجازه بازگشت آن را نخواهد داد؛ خواه انتفاضه مسالمت آمیز و یا مسلحانه و همچنان به هماهنگی امنیتی با صهیونیست ها پایبند است و آن را به مصلحت ملت فلسطین آگاهی میدارد.

به نگاشته رأی الیوم یک مورد دیگر در عملیات شهادت طلبانه روز پیش در قدس اشغالی نهفته است و آن اینکه مجری عملیات استشهادی قدس یک نوجوان همانند عاملان انتفاضه چاقو که اغلب زیر ۲۰ سال سن دارند، عدم بلکه یک فوت شد ۳۹ ساله بود و این مسئله معانی خاصی دارد و نمایان میکند که نسل تازه انتفاضه از همه اقشار سنی است و تمایل برای انتقام گیری و بر هم زدن ثبات و امنیت رژیم اشغالگر در میان همه گروه های سنی و جوانان فلسطینی وجود دارد.

گروه های فلسطینی اعم از جهاد اسلامی، حماس و جبهه خلق برای آزادی فلسطین، عملیات استشهادی قدس را که به هلاکت دو صهیونیست و جراحتی شدن ۵ نفر دیگر منجر شد، تبریک نقل کرده و بر حق مشروع مقاومت تاکید کردند و این نمایان میکند که گزینه ارتشی در اولویت افکار عمومی فلسطین و جنبش های مقاومت قرار دارد.

این عملیات صرف نظر از هویت سیاسی و عقاید مجری آن یک پیام برای رژیم اشغالگر داشت و آن اینکه کاسه صبر فلسطینیان لبریز شده است و فلسطینیان به مقاومت روی آورده اند و در سایه نابود شدن تمامی امیدها به صلح و همزیستی، دیگر گزینه ای باقی نمانده است.

مصباح ابوصبیح (۳۹ ساله) روز پیش طی عملیات تیراندازی در قدس اشغالی ۲ صهیونیست را به هلاکت منتقل کرده و ۶ نفر دیگر را جراحتی کرد و خود وی نیز به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسید.

شهید مصباح ابو صبیح که به دلیل تحصن در مسجد مبارک الاقصی به ۴ ماه حبس محکوم شده بود، قرار بود صبح یکشنبه خودش را تحویل پلیس صهیونیستی دهد.

—————————————————-

تهیه شده توسط : پروين س.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آن حريفی که شب و روز می صاف کشد
««« »»»
بود آيا که کند ياد ز دردآشامی

پیام عملیات شهادت طلبانه قدس به تشکیلات خودگردان چه بود؟

TT / 69 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال