کدام منطق اجازه می دهد در شرایطی که دشمن روزبه روز مسلح می شود سلاح هایمان را کم کنیم


با دیگران به اشتراک بگذارید

کدام منطق اجازه می دهد در شرایطی که دشمن روزبه روز مسلح می شود سلاح هایمان را کم کنیم

استاد حوزه و دانشگاه و کارشناس برنامه تلویزیونی به سمت خدا گفت: کدام منطقی اجازه می‌دهد در شرایطی که دشمن روزبه‌روز مسلح می‌شود ما سلاح‌هایمان را کاهش دهیم در حالی که‌ هر روز دشمن نامردتر و جانی‌تر از روز پیش می‌شود.

تصویر و عکس   کدام منطق اجازه می دهد در شرایطی که دشمن روزبه روز مسلح می شود سلاح هایمان را کاهش دهیم

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد از اراک، مسافرت یک روزه "حجت الاسلام مهدی ماندگاری" استاد حوزه و دانشگاه و کارشناس برنامه تلویزیونی سمت خدا فرصتی شد تا خبرنگاران خبرگزاری تسنیم در گفت و گوای تفصیلی موضوعات گوناگون دینی و فرهنگی حوزه ایثار، جهاد و شهادت و دفاع مقدس را با وی به گفت و گو بنشینند.

این استاد حوزه و دانشگاه با تشریح دیدگاه ها به تبیین آخرین مباحث حوزه ایثار و شهادت و فرهنگ عاشورا توجه کرد.

مشروح مصاحبه ی خبرنگاران تسنیم با "حجت الاسلام مهدی ماندگاری" استاد حوزه و دانشگاه و کارشناس برنامه تلویزیونی سمت خدا در زیر می آید:

تسنیم: اهمیت توجه به فرهنگ عاشورا و شهادت در جامعه اسلامی را به چه صورت تبیین می کنید؟

حجت الاسلام ماندگاری: شیعیان خون می دهند ولی دست از خاندان عصمت و طهارت(ع) بر نمی دارند بنابراین هیئتی بودن اهمیتی نمی دارد بلکه حسینی بودن اهمیتی می دارد و باید در راه ایشان گام برداریم.

شیعیان در هر کجا که باشند با عشق و علاقه در راه امام حسین(ع) گام برمی دارند و در محافل و عزاداری سرور و سالار شهیدان حضور مییابند و به سوگواری و عزاداری توجه میکنند.

باید محرم را قدر آگاهی بداریم چرا که وجود وحدت در بین عزاداران اباعبدالله الحسین(ع) از جمله امتیازات خوب این ماه عزیز تلقی میشود.

شهادت و مرگ با عزت آرزوی شیعیان به حساب مییاید زیرا شهادت بزرگترین هنر مردان خدا است بنابراین نباید به مال دنیا، پست و مقام وابستگی داشت چون این دنیا فانی است پس باید سعی کنیم مسلمان قرار می داری باشیم چون تمیز متولد شدیم و باید تمیز فوت بکنیم.

تسنیم: نقش فرهنگ عاشورا در انقلاب اسلامی ایران و رسیدن به دستاوردهای امروز کشور را به چه صورت تبیین می کنید؟

حجت الاسلام ماندگاری: انقلاب اسلامی سنگرهای کلیدی جهان یعنی قلب ملت ها را به برکت فرهنگ مقاومت فتح کرده است و این مقاومت برگرفته از فرهنگ عاشورا است که تبلور فرهنگ ایثار، دفاع و ایستادگی است.

در زمان کنونی دشمن به دنبال این است که با حسین(ع) بودن را کم رنگ کرده و تضعیف کند و سپاه امام حسین(ع) را در مقابل امام حسین (ع) گذارد تا کسانی که مجاهدت کرده و جانفشانی کرده اند ابزار دست دشمن قرار گرفته و در مقابل اسلام قرار گیرند.

این در حالی است که نفوذ سبب تحول محاسبات واعتقادات می شود وخلل اساسی در رفتار و واقعیت وجودی هر شخص به وجود می آورد.

تسنیم: امروز فرهنگ عاشورایی به یک فرهنگ دنیاای مبدل شده، تفسیر شما از این موضوع چه چیزی است؟

حجت الاسلام ماندگاری: در روایات گوناگون آمده است که امام مهدی(عج) هنگام ظهورشان خود را با جد بزرگوارشان امام حسین(ع) میشناسانند بنابراین طبیعی است که این روایات بیانگر این موضوع هستند که پیش از ظهور امام مهدی(عج) امام حسین(ع) باید دنیاای شود که خوشبختانه بستر آن در حال مهیا شدن است.

همانطور که شاهد هستید همایش اربعین دنیاای می شود و امسال دنیاای شدن عرفه را دیدیم و تجمعی که روز عرفه در حرم امام حسین(ع) شاهد بودیم بی نظیر بود، علاوه بر این موارد، روز شیرخوارگان حسینی نیز در حال دنیاای شدن است و در چند کشور دنیا این مهمانی به انجام رسانده میشود و مسرتم که دنیاای شدن امام حسین(ع) که مقدمه ظهور ولی عصر(عج) است پیش مییاید.

تسنیم: اهمیت ترویج فرهنگ جهاد و شهادت به عنوان یکی از فرهنگ های قیام عاشورا است آن را به چه صورت تبیین می کنید؟

حجت الاسلام ماندگاری: ما اعتقاد داریم که یکی از برجسته ترین فرهنگ های دینی، فرهنگ جهاد و شهادت است و یکی از مقاطع درخشان و پرافتخار مملکت، ملت و نظام ایران مقطع دفاع مقدس بوده و پرافتخارترین گروه در تاریخ ایران شهدا هستند.

بنابراین طبق این سه مورد اگر عاقلانه بیندیشیم و درست تدبیر کنیم حتما باید فرهنگ جهاد و شهادت را در جامعه عمیق و وسیع کنیم و شهدا و تاریخ دفاع مقدس را پررنگ کنیم آنهایی که به دنبال کمرنگ کردن این موارد هستند ظاهرا خیلی معنای افتخار و اهمیت را نمی فهمند.

تسنیم: یکی از تاکیدات شما ورود واحدی بنام دفاع مقدس به درس های حوزوی بود در این باره توضیح دهید؟

حجت الاسلام ماندگاری: در حوزه علمیه قم به این نقطه رسیده ایم که باید فرهنگ جهاد و شهادت را ابتدا در حوزه نهادینه کنیم بعد مبلغان و کارشناسانی در این فرهنگ مانند کارشناس بحث های فقهی، کلامی و احکامی تربیت شوند تا بتوانند برای آحاد جامعه این فرهنگ را تبیین و تبلیغ کنند.

تسنیم: یکی از درس های عاشورا نبود سازش در برابر دشمن است در حالی که برخی سخن از سازش با استکبار می گویند نظر شما در این باره چه چیزی است؟

حجت الاسلام ماندگاری: بحث دفاع موشکی را باید با منطق چک کرد کدام منطقی اجازه می دهد در شرایطی که دشمن روزبه روز مسلح می شود ما سلاح هایمان را کاهش دهیم و زمانی هر روز دشمن نامردتر و جانی تر از روز پیش می شود ما خودمان را تضعیف کنیم این امر به هیچ عنوان پذیرفته نیست.

هیچ عقل و منطقی در هیچ مکتب و آئینی و همین طور هیچ ملتی این پیشنهاد را نمی کند آگاهی نمیدارم مبنای عقلانی، منطقی و دینی افرادی که این موضوع را مطرح می کنند چه چیزی است.

در قرآن کریم نقل میکنید شما موظفید که چه به لحاظ نفرات و تجهیزات و چه از نظر توانمندی خود را به نقطه ای منتقل بکنید که دشمنان خدا حتی به فکرشان خطور نکند که به شما ضربه بزنند بنابراین براساس این منطق قرآن و آن منطق عقلانی که مطرح شد چنین امری عاقلانه نبوده و پذیرفته نیست.

مکالمه از مبین جلیلی، سمیرا عیدی گل تپه ای

*******************

تهیه شده توسط : داريوش و.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آيينه سکندر جام می است بنگر
««« »»»
تا بر تو عرضه دارد احوال ملک دارا

کدام منطق اجازه می دهد در شرایطی که دشمن روزبه روز مسلح می شود سلاح هایمان را کم کنیم

TT / 122 — TP / 12%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال