مولوی صالحی: باید سیره و روش اهل بیت(ع) را در زندگی پیاده کنیم


با دیگران به اشتراک بگذارید

مولوی صالحی: باید سیره و روش اهل بیت(ع) را در زندگی پیاده کنیم

مدیر حوزه علمیه مظهر التوحید اهل‌سنت تایباد گفت: امام حسین(ع) واقعیت همیشه زنده تاریخ است.

تصویر و عکس   مولوی صالحی: باید سیره و روش اهل بیت(ع) را در زندگی پیاده کنیم

مولوی عبدالباری صالحی در مکالمه با خبرنگار تسنیم در تایباد اظهار داشت: همه اهل سنت بدون استثناء به اهل بیت(ع) پیامبر(ص) ارج مینهند و به آن ها محبت دارند و واقعه عاشورا را یک واقعه دردآور و حادثه ای ناگوار آگاهی داشته و از این حادثه غمناک و آزرده هستند و مسببین این حادثه عظیم را نکوهش کرده و نکته سرزنش میگذارند.

وی بیان داشت: اهل سنت در نمازهای یومیه خود در تشهد بر پیامبر(ص) و اهل بیتش درود می فرستند و استثنائی وجود ندارد و در روز عاشورا ستمی که بر خاندان پیامبر (ص) صورت گرفت در نهایت سنگدلی بوده و از خداوند متعال می خواهم که عاملان، مجریان، دستوردهندگان و هرکس در این حادثه دخالت داشته را همانطور که در جهان خوار کرده در آخرت نیز خوار و زبون بگرداند.

مدیر حوزه علمیه مظهر التوحید اهل سنت تایباد اضافه کرد: باید به سیره و روش اهل بیت(ع) عمل کرده و آن ها را در زندگی پیاده کنیم و همین بس که اهل سنت به دلیل محبتی که به اهل بیت(ع) پیامبر(ص) دارند، نام حسن، حسین، فاطمه را روی فرزندان خود می گذارند و این از افتخارات ما اهل سنت است، شجاعت و شهامت امام حسین (ع) هدیه ای بود که رسول الله (ص) به ایشان داده بود.

وی اضافه کرد: براساس اعتقاد اهل سنت, پیامبر و اهل بیت(ع) تمیزش در قیامت شفیع ما هستند؛ اگر کسی به اهل بیت(ع) پیامبر(ص) بغض داشته باشد مرتکب یک گناه بزرگ و نابخشودنی شده است.

مولوی صالحی گفت: از دیدگاه ما اهل سنت، امام حسین (ع) یک واقعیت همیشه زنده تاریخ است، زیرا ایشان از اهل بیت پیامبر (ص)، از صحابی آن بزرگوار تلقی میشوند و تا آخرین لحظات حیات پیامبر(ص) با ایشان بودند، مصاحب و همراه آن حضرت بوده و رسول الله (ص) از ایشان رضایت کامل داشته اند اگر چه ایشان در سنین خردسالی بودند.

********************

تهیه شده توسط: بهرام ت.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

تو را چنان که تويی هر نظر کجا بيند
««« »»»
به قدر دانش خود هر کسی کند ادراک

مولوی صالحی: باید سیره و روش اهل بیت(ع) را در زندگی پیاده کنیم

TT / 27 — TP / 8%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال