اسرائیل: «ران آراد» مرده است


خبرگزاری فارس: آخرین گزارش‌ دستگاه‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که «ران آراد» خلبان نیروی هوایی اسرائیل در زمان اسارت مرده است.

به گزارش «شبکه دوم تلویزیون اسرائیل» سی سال قبل سرهنگ دوم «ران آراد» در جریان عملیاتی بر فراز لبنان به دلیل نقص فنی از هواپیمای میراژ به بیرون پرید.

شبکه دوم تلویزیون اسرائیل امروز دوشنبه اعلام کرد، طبق دو گزارش اطلاعاتی جدید آراد در جریان اسارتش مرده است.

 

اسرائیل: «ران آراد» مرده است

بر اساس این گزارش، رکن اطلاعات ارتش اسرائیل و «موساد»، سازمان جاسوسی بیرون مرزی اسرائیل این گزارش جدید را ارائه کرده‌اند که شامل بررسی‌های جامع همراه با اطلاعات کسب شده در سال‌های گذشته است.

سرهنگ دوم ران آراد همراه با «ییشیا آویرام»  دیگر خلبان این پرواز در حین عملیات در شهر صیدون در نبرد اول لبنان به دلیل نقص فنی به بیرون پریدند که در این میان خلبان آویرام را ارتش اسرائیل نجات داد اما آنطور که در گزارش نهادهای امنیتی اسرائیل آمده است ران آراد از سوی گروه شیعه «امل» در لبنان به اسارت گرفته شد.

در جریان اسارت آراد سه نامه و یک عکس به اسرائیل فرستاده شد اما از سال ۱۹۸۷ دیگر هیچ نوع تماسی بین او و اسرائیل صورت نگرفت.

[ منبع این خبر سایت فان.دانلودانه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات