افت شدید بازار روغن پالم مالزی


موجودی این محصول در مالزی که پس از اندونزی دومین تولیدکننده جهانی روغن پالم محسوب می شود، با رشد 5.7 درصدی به 1.55 میلیون تن رسید و رکورد زد.

پول‌نیوزموجودی روغن پالم مالزی در پایان ماه سپتامبر سال جاری بعد از یک دوره 6 ساله با توجه به کاهش صادرات و افزایش میزان تولید، به بالاترین حد خود رسید.

افزایش موجودی روغن پالم مالزی می تواند بر بهای این کالا که تا اواسط روز دوشنبه با رشد سه دهم درصدی 618 دلار در هر تن معامله شد، تاثیر بگذارد.

آمار نشان می دهد موجودی این محصول در مالزی که پس از اندونزی دومین تولیدکننده جهانی روغن پالم محسوب می شود، با رشد 5.7 درصدی به 1.55 میلیون تن رسید، در حالی که موجودی این محصول در ماه پیش از آن 1.46 میلیون تن گزارش شده است.

موجودی این محصول نیز در ماه سپتامبر در مقایسه با ماه پیش از آن هشت دهم درصد افزایش یافت و به یک میلیون و 720 هزار تن رسید که این مقدار از ژوئن سال 2011 تاکنون کمترین مقدار بوده است. این میزان همچنین از سال 2010 تاکنون در ماههای سپتامبر پایین ترین رقم را خود اختصاص داده است.

گزارش های همچنین نشان می دهد به دلیل شرایط آب و هوایی منطقه از جمله پدیده ‘ال نینو’، تولید روغن پالم مالزی در دو ماه آینده به طور قابل توجهی افزایش نمی یابد و به رغم اینکه کمبود تولید این محصول در اندونزی با سرعت بهتری جبران می شود، اما این وضعیت در مالزی آهسته تر است.

اگرچه کشاورزان مالزی انتظار دارند در افزایش میزان تولید این محصولات موفقیت هایی صورت گیرد، اما کارشناسان و فعالان صنعت روغن پالم بر این باورند که جهش قابل توجهی در افزایش تولید این محصول وجود ندارد.

آمار شورای روغن پالم مالزی همچنین نشان می دهد میزان صادرات این محصول در ماه سپتامبر با کاهش 20.4 درصدی در مقایسه با ماه پیش از آن از رقم یک میلیون و 810 هزار تن به یک میلیون و 450 تن کاهش یافت.

تجار بر این باورند که صادرات زیاد در ماه اوت و ضعیف شدن صادرات این محصول به کشورهای همچون هند و چین از جمله دلایل افت صادرات در ماه سپتامبر بوده است.

بخشی از این کاهش نیز به دلیل رویه هند در خرید این محصول در ماه اوت بوده است تا از این طریق بتواند با انبار کردن این محصول نیاز فصلی خود را تامین کند.

آنگونه که آمار نشان می دهد کاهش صادرات روغن پالم از یک سو باعث افزایش موجودی این کالا در انبارهای مالزی شده و از طرف دیگر نیز پدیده ‘ال نینو’ باعث تولید کمتر این کالای حیاتی برای مالزی شده تا هم صنعتگران و کشاورزان مالزیایی نگران وضعیت اقتصادی خود شوند و هم اینکه دولت مالزی از ناحیه کاهش فروش این محصول احساس خطر کند.

منبع

گرد آوری :مجله تفریحی فول فان

[ منبع این خبر سایت فول فان می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال