جهاد علمی مهمترین شاخصه و درس قیام حسینی برای امروز است


با دیگران به اشتراک بگذارید

جهاد علمی مهمترین شاخصه و درس قیام حسینی برای امروز است

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه خون شهیدان است که انقلاب اسلامی را بیمه کرده است گفت: شهدای بزرگوار مدافع حرم نیز نمایان کردند انقلاب ما، انقلاب ارزش و مکتب است و نژاد و خون تأثیر ندارد و مسیر، مسیر اباعبدالله الحسین (ع) است.

تصویر و عکس   جهاد علمی اصلی ترین شاخصه و درس قیام حسینی برای امروز است

آیت الله عبدالکریم فرحانی در مکالمه با خبرنگار تسنیم دراهواز، با اشاره به اینکه جهاد از دیدگاه امام حسین(ع) و روایات اسلامی مظاهر مختلفی دارد، اظهارداشت: اصلی ترین شاخصه و درس قیام حسینی با توجه به ضروتها و نیازها برای شرایط امروز کشور، جهاد علمی است.

وی با تاکید بر اینکه حفظ مسائل معنوی در کنار رشد علمی نیز امر اهمیتی می داری است، اضافه کرد: مقام معظم رهبری به عنوان یک رسالت تاریخی در جهوری اسلامی کشورمان از همه اقشار جامعه به مخصوص حوزه و دانشگاه انتظار دارند در این مسیر گام بردارند و تلاش کنند.

نماینده مردمان استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری درباره زمینه های این تلاش، ادامه داد: ان شاءالله بتوانیم با حفظ مسائل و ورحیات ارزشی و معنوی جامعه اسلامی مان در زمینه علوم انسانی، ریاضی، تجربی، تکنولوژی و آنچه مربوط به جهاد علمی باشد، انجام وظیفه کنیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم درباره نقش شهدای مدافع حرم در ترویج فرهنگ محرم و عاشورای حسینی بیان کرد: شهدا سبب نگه داشتن فضای محرم در جامعه شدند و آنها درمقابل توطئه ها و جریاناتی که انقلاب اسلامی مردمان کشورمان را به مخاطره مییاندازد ایستادند.

آیت الله فرحانی با بیان اینکه خون شهیدان است که انقلاب اسلامی را بیمه کرده است گفت: شهدای بزرگوار مدافع حرم نیز نمایان کردند انقلاب ما، انقلاب ارزش و مکتب است و نژاد و خون تأثیر ندارد و مسیر، مسیر اباعبدالله الحسین (ع) است.

-لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه بنويسيد-

تهیه کننده: آبگينه ث.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

جای آن است که خون موج زند در دل لعل
««« »»»
زين تغابن که خزف می‌شکند بازارش

جهاد علمی مهمترین شاخصه و درس قیام حسینی برای امروز است

TT / 30 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال