دشمنان از ترویج فرهنگ عاشورایی در ایران هراس دارند


با دیگران به اشتراک بگذارید

دشمنان از ترویج فرهنگ عاشورایی در ایران هراس دارند

استاد حوزه علمیه قم گفت: دشمن می‌کوشد با ایجاد انحراف در عزاداری‌ها و تهی کردن عزاداری‌ها از محتوای کلاسیک اسلامی و شیعی و هویت ظلم‌ستیزی، مردمان را صرفاً به یک سری ظواهر که متأسفانه برخی از آن‌ها جزو بدعت‌هاست، مشغول کند.

تصویر و عکس   دشمنان از ترویج فرهنگ عاشورایی در کشورمان هراس دارند

آیت الله حسنعلی خزائلی در مکالمه با خبرنگار تسنیم در قم، بابیان اینکه پیام ماندگار نهضت سرخ حسینی برای همیشه تاریخ منشاء رشد، تغییر و تحرک است، اظهار داشت: امروز اگر ما می خواهیم در برابر دشمنان امام حسین (ع) و زینب کبری (س) بایستیم راهش این است که در مسیر بصیرت و آگاهی دینی مردمان و جوانان بکوشیم.

استاد حوزه علمیه قم اضافه کرد: اینکه چه مسائلی سبب شد کوفیان، امام حسین(ع) را درست ۵۰ سال پس از ارتحال پیامبر اسلام(ص) به شهادت منتقل بکنند باید علل و زمینه های آن به خوبی برای مردمان به مخصوص نسل جوان تبیین شده و در همین باره به شبهات نیز پاسخ ضروری داده شود.

خزائلی در ادامه بابیان اینکه به وحشت افت و واهمه امروز دشمنان ما از وجود فرهنگ و تفکر عاشورایی در این کشور است، گفت: از آنجا که دشمن در برابر این ملت قادر نیست به پیروزی دست کشف کند، بنابراین می کوشد با ایجاد انحراف در عزاداری ها و تهی کردن عزاداری ها از محتوای کلاسیک اسلامی و شیعی و هویت ستم ستیزی، مردمان را صرفاً به یک سری ظواهر که متأسفانه برخی از آن ها جزء بدعت ها است، مشغول کند.

وی خاطرنشان کرد: وعاظ، منبری ها و نیز مداحان اهل بیت(ع) با نصب العین گذاشتن فرمایشات امام(ره)، مقام معظم رهبری و مراجع تقلید، بتوانند هر چه بیشتر در جهت رشد و ارتقای بصیرت و شناخت جامعه به منظور تشخیص درست حق و باطل گام بردارند.

__________________________________

گردآوری از : زری ع.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گر چه جای حافظ اندر خلوت وصل تو نيست
««« »»»
ای همه جای تو خوش پيش همه جا ميرمت

دشمنان از ترویج فرهنگ عاشورایی در ایران هراس دارند

TT / 31 — TP / 11%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال