بانک اطلاعاتی مبلغان خراسان رضوی ساماندهی شد/ اعزام مبلغان خراسانی به سایر کشورها در ایام محرم


با دیگران به اشتراک بگذارید

بانک اطلاعاتی مبلغان خراسان رضوی ساماندهی شد/ اعزام مبلغان خراسانی به سایر کشورها در ایام محرم

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی خراسان‌رضوی گفت: اوایل اردیبهشت‌ماه امسال بانک اطلاعات مبلغان و هنرمندان را در سطح استان به‌روز کردیم و در وقت نیاز، افراد را انتخاب و اعزام خواهیم کرد.

تصویر و عکس   بانک اطلاعاتی مبلغان خراسان رضوی ساماندهی شد/ اعزام مبلغان خراسانی به سایر کشورها در ایام محرم

حجت الاسلام والمسلمین سید حامد ملکوتی تبار در مکالمه با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس در حاشیه بازدید از دفتر تسنیم خراسان رضوی اظهار داشت: انقلاب ما به واسطه اقتباس کنی از قیام امام حسین (ع) به پیروزی رسید؛ در قیام عاشورا خون بر شمشیر پیروز شد و در انقلاب کشورمان نیز مردمان با مشت گره کرده علیه یک رژیم سر تا سر مسلح قیام کردند و با پایداری و پایمردی بر حرف حقی که به دنبال آن بودند، پیروز شدند.

وی با اشاره به اینکه امام حسین (ع) برای حمایت از مظلوم و احیای سنت های از یاد برده شده قیام کرد، اضافه کرد: امام حسین (ع) فرمودند برای ظالم همیشه دشمن باشید و برای مظلوم یار و یاور و پشتیبان؛ باید هر کجا و هر شکلی که باشد با ظالم مبارزه کرد و پشتیبان مظلوم باشیم.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی خراسان رضوی در ادامه بیان کرد: فعالیت سازمان فرهنگ و ارتباطات به گونه ای است که با مردمان دنیا مرتبط شده و این را ما با تمام وجود احساس می کنیم که انقلاب در دل مردمان دنیا جا دارد.

ملکوتی تبار گفت: از آغاز انقلاب تا به امروز ارتباط با ملت ها روز جدید در حال گسترش است و نفوذ انقلاب در دل ملت ها ادامه خواهد داشت و دلیلش هم الگوگیری از قیام امام حسین (ع) است.

وی با اشاره به حال و هوای خاص محرم در کشورهای گوناگون، عنوان کرد: گزارش هایی این روزها به دست ما می رسد که با زبان واقعاً نمی توان آن ها را بیان کرد، تصاویری از کشور پاکستان داریم که جمعیتی پرچم به دست و در حال سینه خانمی و عزاداری در خیابان ها هستند. این اتفاق را در ایالات متحده و در همه خیابان های کشورها اروپایی، آفریقایی، آسیایی شاهد هستیم؛ انقلاب ما هم چشمه ای از قیام امام حسین(ع) است، هر کجا که عزاداری امام حسین(ع) است، حامیان انقلاب اسلامی هم در آنجا حضور دارند.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی خراسان رضوی در ارتباط با فعالیت ها ی متعددی که در کشور به ثمر میرسد، گفت: متاسفانه شاهد ضعف اطلاع رسانی هستیم و این مستقیم به خود مدیران بازمی گردد که به هر علتی اعتقادی خبر دهی ندارند یا اطلاع رسانی را مانع کار خود می بینند.

وی با اشاره به تاسیس این سازمان در سال ۷۴ به دستور مقام معظم رهبری گفت: همه نگرانی این را داشتند که پیام فرهنگی انقلاب را به ملت های سر تا سر دنیا منتقل بکنند و تعدد مراکزی که مجری کار فرهنگی در خارج از کشور بودند، سبب بروز مشکلاتی شده بود. در نهایت از تمامی نیروهایی که در نهادها و وزارت خانه ها بودند، این سازمان بوجود آمد.

ملکوتی تبار وظایف سازمان فرهنگ و ارتباطات را پنج محور برشمرد و گفت: تمامی فعالیت ها در حوزه فرهنگی، هنری، حوزه تبلیغ دینی، حوزه نشر، گسترش و تعلیم زبان فارسی و فعالیت های علمی و آکادمیک غیرمنتهی به مدرک غیررسمی باید از معبر سازمان فرهنگ و ارتباطات عبور کند. سازمان فرهنگ در واقع پل رابطه ای بین کلکسیون های داخل و خارج از کشور است.

وی با اشاره به اهمیت کشورهای شمال و شرق کشور و کشورهای آسیای میانه بیان کرد: از آن مکانی که حدود ۴۰۰ میلیون نفر با زبان فارسی حرف میزنند، سازمان فرهنگ و ارتباطات بر آن شد، نمایندگی خود را در خراسان رضوی بوجود آورد.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی خراسان رضوی ظرفیت حوزه علمیه در مشهد و خراسان را ظرفیت بالایی آگاهی داشت و گفت: ما قدرتمندی افرادی بسیاری را در حوزه تبلیغ تشخیص دادیم. اوایل اردیبهشت امسال بانک اطلاعات مبلغان و هنرمندان را در سطح استان خراسان با دعوتی که داشتیم، جدید کردیم و وقت نیاز افراد را انتخاب و اعزام خواهیم کرد. همچنانکه امسال نیز مبلغانی را همزمان با ایام عزاداری به کشورهای گوناگون اعزام کردیم.

__________________

تهیه و تدوین : آريا خ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بسوخت حافظ و آن يار دلنواز نگفت
««« »»»
که مرهمی بفرستم که خاطرش خستم

بانک اطلاعاتی مبلغان خراسان رضوی ساماندهی شد/ اعزام مبلغان خراسانی به سایر کشورها در ایام محرم

TT / 68 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال