این خانم «کسالت خودکشی» دارد! (۳ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

این زن «بیماری خودکشی» دارد!

در جهان پزشکی مریضی کمابیش نادری وجود دارد که با عنوان «مریضی خودکشی» یا انتحار از آن یاد می‌شود.
وبسایت باشگاه خبرنگاران: در جهان پزشکی مریضی کمابیش نادری وجود دارد که با عنوان «مریضی خودکشی» یا انتحار از آن یاد می‌شود.
پزشکان این مریضی را یکی از پرمشقت‌ترین مصائبی می‌شناسند که امکان می دارد به سراغ کسی برود.

خانمی ۲۳ ساله از ۱۶ سالگی با آن مبارزه می‌کند.«هالی پسینا» هر روز با درد زندگی می‌کند؛ دردی به نام نورالژی عصب سه قلو که مریضی مزمن نادری به شمار می‌رود و بر عصب‌های سه‌قلو در ناحیه صورت اثر می‌گذارد. به بیان سهل می‌توان آن را درد صورت آگاهی داشت؛ دردی که البته هنوز هیچ درمانی هم برای آن یافت نشده. با این حال، نوعی جراحی غیر مرسوم کمی شرایط حاد این مریضی را برای او خوب تر کرده است.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس این زن «مریضی خودکشی» دارد!
تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس این زن «مریضی خودکشی» دارد!
تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس این زن «مریضی خودکشی» دارد!
چنان که خود هالی بیماری‌اش را توصیف می‌کند «نورالژی عصب سه قلو، در بدترین حالتش باعث می‌شود در تختخوابتان بیفتید. دیگر نمی‌توانید کاری کنید، همه چیزتان محدود می‌شود. تمام کاری که می‌توانید به انجام رسانید این است که تن به مصرف داروهای متعدد دهید تا شاید دردتان تسکین یابد، دردی که حتی بعد از مصرف دارو هم احساسش می‌کنید».

این درد از ۱۶ سالگی به سراغ او آمد. با این حال تا وقتی که به ۲۳ سالگی رسید معضل وی شناسایی نشد. بیش از ۶ سال زمان برد تا در همان لحظه پزشکی را کشف بکند که بالاخره بتواند مریضی او را بدرستی شناسایی کند. بعد از معاینه و تشخیص، او ناچار تعداد زیادی مسافرت به انجام رساند تا بتواند مریضی دردآور خود را درمان کند یا حداقل به زندگی نیمه‌عادی دست یابد.

مریضی نورالژی عصب سه‌قلو، شرایطی است که در هر منطقه‌ای می‌تواند زندگی کسی را تحت تاثیر خود گذارد. او برخی کارها را نیز آزمود به این امید که بتواند از درد در امان باشد یا آن را مهار کند. از خوردن تا از دست دادن وزن! …و در نهایت وضعیتش حتی بر روابطی که با شوهر و فرزندانش داشت نیز اثر قرار داده بود.

در سال ۲۰۱۵ او از طریق کسی به پزشکی در دالاس و سپس به متخصصی به نام دکتر ریموند سکولا شناسانده شد. درد او بیش از حدی بود که بتواند به گونه‌ای منظم به مسئولیت‌هایش برسد. با این حال، در ملاقاتی که از طریق اسکایپ صورت گرفت، این پزشک متخصص به او نقل کرد می‌تواند با انجام نوعی عمل جراحی نامرسوم به او یاری رساند.

بعد از جراحی، به وعده خودش، «بزرگترین تحول زندگی» او رخ داد: «قبل از عمل جراحی حتی نمی‌توانستم با خانواده‌ام خارج بشوم. می‌ترسیدم درد در مکانی عمومی به سراغم بیاید. اما اکنون می‌توانم با آنها در اماکن عمومی نمایان ساخته شوم. وقتی آن‌قدر ناتوان بودم که ناچار شدم سراغ پرستاری تمام‌وقت بروم اما حالا هنوز هم روزهای بدی دارم، هنوز هم با درد دست‌وپنجه نرم می‌کنم؛ ولی شرایطم دیگر مثل قبل نیست».

*****************************

تهیه شده توسط : اشكان ن.

مطالب جالب و شگفت انگیز در بخش سرگرمی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مطربا پرده بگردان و بزن راه عراق
««« »»»
که بدين راه بشد يار و ز ما ياد نکرد

این خانم «کسالت خودکشی» دارد! (۳ عکس)

TT / 93 — TP / 19%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال