آمار شگفت آور از رشد جمعیت زمین (۳ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

آمار عجیب از رشد جمعیت زمین

قبل بینی های گوناگونی از رشد جمعیت جهان تا سال ۲۰۳۰ شده است که منابع گوناگونی مانند اکوسیستم‌ها، محصولات کشاورزی و توزیع آب را تهدید می‌کند.
وبسایت باشگاه خبرنگاران: جمعیت جهان که انتظار می‌رود تا سال ۲۰۳۰ از ۷.۴ میلیارد به ۸.۵ میلیارد نفر خواهد رسید، منابع گوناگونی مانند اکوسیستم‌ها، محصولات کشاورزی و توزیع آب را تهدید می‌کند.
این پیش‌بینی باعث شده است که دو پروفسور به نام‌های ریچارد فورمن و جینگو روی نقشه جهان مکان هایی – از نوارهای باریکی که در آمریکای جنوبی هستند تا جاهای پراکنده‌ای که در اقیانوسیه مشخص شده‌اند – را که بیشترین رشد جمعیت را خواهند داشت و یک میلیارد نفر بیشتر را در خود مکان می‌دهند، مشخص کرده‌اند.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس آمار عجیب از رشد جمعیت زمین

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس آمار عجیب از رشد جمعیت زمین

این مکان‌ها در نقشه مکان هایی هستند که با رنگ قرمز مشخص شده‌اند.

از این دو پروفسور خواسته شده است تا در یک «هماهنگی دنیاای» مشخص کنند که در جمعیت افزوده شده در کدام مناطق می‌توانند قرار گیرند تا ردپاهای انسانی روی اکوسیستم‌ها زمین فانی کمتر اثر قرار بدهند.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس آمار عجیب از رشد جمعیت زمین

گفتنی است، مناطقی که در نقشه با رنگ زرد مشخص شده‌اند مکان هایی هستند که می‌توانند افزایش جمعیت را تا حدود معقولی تحمل کنند و جاهای آبی مناطقی هستند که مقدار کمی افزایش جمعیت را تحمل می‌کنند.

*********************

متن از : آزاده ی.

مطالب جالب و شگفت انگیز در بخش سرگرمی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

که بندد طرف وصل از حسن شاهی
««« »»»
که با خود عشق بازد جاودانه

آمار شگفت آور از رشد جمعیت زمین (۳ عکس)

TT / 34 — TP / 16%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات