افزایش فرار دختران سعودی به خارج (۲ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

افزایش فرار دختران سعودی به خارج

فرار دختران از عربستان یکی از پدیده‌های منفی جامعه عربستان است که به شدت تحت تاثیر افکار وهابیون قرار دارد.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس   افزایش فرار دختران سعودی به خارج

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد، رسانه های سعودی به پدیده فزاینده فرار دختران از کشور عربستان اذعان کردند. در این زمینه روزنامه عکاظ در مطلبی فرار دختران از عربستان را یک پدیده نگران کننده خواند.

این روزنامه نوشت اخیرا دو دختر جوان دیگر از عربستان فرار کرده اند. عکاظ مقصد این دختران فراری را کره جنوبی اعلام کرد. به نگاشته این رسانه، فرار دختران سبب کشمکش و جنجال در جامعه عربستان درباره دلایلی شده که به بروز این پدیده منجر شده است.

عکاظ نگاشته است پدیده فرار دختران در لابلای خود، ماجراها و جزئیات اجتماعی را به همراه دارد که تبیین حقیقت انگیزه های واقعی فرار امکان ندارد، زیرا هر حالتی شرایط خاص خود را دارد.

پدیده فرار دختران در عربستان یک پرونده کهنه است و تا کنون هیچ راه حلی برای رنج های هر فرزندی که فرار می کند، یافت نشده است، جز این که ما به تسلیم دختر فراری به خانواده اش بعد از تدابیری اقدام می کنیم که می شود نقل کرد برای شانه خالی کردن از مسئولیت پناه دادن به دختر فراری انجام می شود.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس   افزایش فرار دختران سعودی به خارج

فرار دختران به مرزهای یک مشکل نزدیک شده، چراکه تعداد دختران فراری افزایش کشف کرده است، فرار عمل زشتی است که خانواده ها از علنی کردن آن خودداری می کنند.

این رسانه درباره علل فرار دختران سعودی به خارج از عربستان آورده است فرار دختران علل متعددی دارد، اما دو علت عمده می شود در این زمینه مطرح کرد : خشونت جسمی و لفظی و اوضاع اقتصادی هر خانواده و هر یک از این عوامل بستر اولیه ایده فرار است.

با ایجاد تغییرات اجتماعی ناشی از تاثیرات شبکه های رابطه اجتماعی، دختران(سعودی) از نظر روانی تحریک می شوند که هیچ خشونت خانوادگی را نپذیرند و برای این کار به دنبال ایجاد منفذی برای فرار می گردند، اگر فرزندی استقلال مالی داشته باشد، ادعا می کند که در زندگی اش کاملا مستقل است، این احساس با سرسختی والدین دختر و فراهم نشدن نیازهای لازمش همراه می شود و به همین سبب دختران در معرض مسائل اغواکننده قرار می گیرند و به دنبال کشف کردن منابع مالی می روند تا نیازهای خود را از بین برند و اینجاست که به منبعی پناه میبرند تا نیازهایشان را از بین برد و هنگامی که نیازها افزایش یابد، ناپدید شدن یا فرار رخ می دهد.

این رسانه اذعان می کند که ایده فرار به خارج یک ایده شکست خورده است و علت شکست آن افزایش نیازهای مالی در حد بسیار زیاد است که این مسئله مستلزم وجود منبع مالی است که از طریق کار صورت می گیرد و به ندرت پیش مییاید که یک تبعه خارجی بتواند در کشور میزبان کاری یابد.

عکاظ تصریح می کند پدیده فرار دختران به عنوان یک پرونده فشار اجتماعی است، حقیقت تاکید می کند که طرف های ذیربط توجه کافی به این پدیده با هدف دستیابی به راه حل های قانونی و اجتماعی ندارند.

براى بالا بردن سطح کيفي سايت سرزه لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد

گردآورنده: فرامرز س.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بی تو ای سرو روان با گل و گلشن چه کنم
««« »»»
زلف سنبل چه کشم عارض سوسن چه کنم

افزایش فرار دختران سعودی به خارج (۲ عکس)

TT / 61 — TP / 12%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال