کرونا به عنوان منشا مریضی های عصبی شناخته شد


با دیگران به اشتراک بگذارید

کرونا به عنوان منشا بیماری های عصبی شناخته شد

تصویر و عکس کرونا به عنوان منشا بیماری های عصبی شناخته شد

ویروسی که به عنوان دلیل عفونت های تنفسی شناخته می شود و HCoV یا ویروس کرونا انسانی نام دارد، در یک مطالعه که اخیرا انجام شده است، به عنوان منبع بیماری های عصبی نیز یافته شده است.

به گزارش کلیک، نتایج این مطالعه با عنوان ویروس کرونای انسانی OC43 با ورم مغزی (انسفالیت) کشنده رابطه دارد، در نشریه نیواینگلند به چاپ رسیده است. این نتایج منبع ناشناخته مریضیهایی مانند ام اس، بیماری آلزایمر، پارکینسون و به مخصوص انسفالیت را شناسایی می کند.

پژوهشگران یک فرزند فرزند ۱۱ ساله را که با نقص مطمئنی و علامت هایی از انسفالیت ویروسی را مورد بررسی گذاشتند. ویروس در این بیمار از طریق روش های معمول تشخیص داده نشد. این فرزند فرزند تحت پیوند سلول های بنیادی قرار گرفت و ۴۵ روز بعد از درمان درگذشت.

سپس، تیم از روش آزمایشگاهی مدرن برای شناسایی مولکول های تولید شده توسط ویروس بهره گرفتند. این روش توالی عمیق نام دارد برای آنالیز نمونه های بیوپسی مغز به کار می رود. از طریق این روش، پژوهشگران به حضور کروناویروس انسانی OC43 در بافت مغز پی بردند. این حضور با دیگر روش ها نیز مورد تایید قرار گرفت.

در میان روش های مورد استفاده قرار داده شده، توالی عمیق مواد بیوپسی یک ابزار اصلی برای تشخیص انسفالیت ناشناخته مخصوصا در بیماران با نقص مطمئنی است که مورد عمل پیوند سلول های بنیادی قرار گرفته اند.

این گروه از ویروس ها، عموما با عفونت تنفسی همراه است و به خصوص سندرم حاد تنفسی و سندرم تنفسی خاورمیانه را باعث می شود.

گروه HCoV-OC43 با عفونت های خفیف سیستم تنفسی فوقانی نیز در رابطه است. در این مطالعه نمایان شد که این گروه از ویروس ها در بر می داری فواید تهاجمی عصبی نیز می باشد. در یک مطالعه که بر روی موش های آزمایشگاهی انجام شد، پژوهشگران متوجه شدند که این گروه قادر هست نورون های مغزی را ناپاک سازد و منجر به انسفالیت شود.

مطالعه دیگری نیز نشان داد که در مایع مغزی نخاعی یک خردسال مبتلا به انسفالیت حاد منتشره، این ویروس دیده شده است. در رابطه با مریضی ام اس، مطالعات دهه ۱۹۸۰ و دهه ۹۰ میلادی در بیوپسی مغز بیماران مبتلا به ام اس، HCoV-OC43 حاضر بوده است.

این تیم در جمع بندی نتایج خود عنوان کرد که توسعه یک روش استاندارد برای شناسایی این نوع از ویروس ها قادر هست به بر آن شوی در رابطه با درمان بیماری های مرتبط یاری رساند و بیماران مبتلا به اختلالات عصبی، درمان عالیتری گیرند.

*****************************************

تهیه شده توسط: خدايار ز.

تازه های فناوری در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در آتش ار خيال رخش دست می‌دهد
««« »»»
ساقی بيا که نيست ز دوزخ شکايتی

کرونا به عنوان منشا مریضی های عصبی شناخته شد

TT / 67 — TP / 16%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال