شناسایی بهترین دوربین های DSLR (11 عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

معرفی بهترین دوربین های DSLR

سالیان سال است که دوربین های دیجیتالی dslr برای کسانی که می خواهند پیشرفتی در حرفه عکاسی شان داشته باشند اولین انتخاب است. این دوربین ها برای همه چه مبتدی و چه حرفه ای ۳ عنصر کلیدی دارد: مهار دستی، عکس های باکیفیت و لنزهای قابل تعویض.
وب‌سایت بدونیم – مریم اسدی: دوربین های dslr هنوز هم حرف اول را در عکاسی های حرفه ای می زنند و من می خواهم خوب ترین دوربین های dslr را به شما شناسانم.
سالیان سال است که دوربین های دیجیتالی dslr برای کسانی که می خواهند پیشرفتی در حرفه عکاسی شان داشته باشند اولین انتخاب است. این دوربین ها برای همه چه مبتدی و چه حرفه ای ۳ عنصر کلیدی دارد: مهار دستی، عکس های باکیفیت و لنزهای قابل تعویض.
عکس شماره ۱ ⇩
عکس معرفی خوب ترین دوربین های DSLR
آپشن دیگر بدون شک دوربین های بدون آیینه می باشد. این دوربین ها کوچولوتر و سهلتر و مثل دوربین های dslr لنزهای قابل تعویض دارند. این دوربین ها کم هزینه ترین راه برای تهیه کردن دوربین هایی با لنزهای قابل تعویض و منظره کشف کن (viewfinder) هستند. همه عکاسان خبری، عکاسان حیات وحش و عکاسان ورزشی دوربین های dslr فول فریم بهره میگیرند.

در این جا چندین نمونه از این دوربین ها را شناسانده ام که قادر هستید هم اکنون خریداری کنید.

Canon EOS 5DS (کانن ای او اس ۵ دی اس)

عکس شماره ۲ ⇩عکس معرفی خوب ترین دوربین های DSLR
حسگر: CMOS فول فریم ۵۰ مگا پیکسل اتوفوکوس: ۶۱ نقطه ای AF, 41 از نوع cross نوع صفحه: ۳٫۲ اینچ با دقت ۱,۰۴۰,۰۰۰ سرعت عکس پیاپی: ۵ فریم بر ثانیه رزولوشن فیلم: ۱۰۸۰p

این دوربین با ۵۰٫۶ میلیون پیکسل یکی از دقیق ترین دوربین های بازار است. همچنین مدل ۵DS R نیز به همین اندازه دقیق است با این تفاوت که فیلتر anti-aliasing در سنسور تصویر را واضح تر می کند. کیفیت تصویر عالی است. نویز عکس را مهار می کند و دامنه دینامیکی بالایی دارد.

۵DS اکنون معیار عکس های کیفیت فول فریم می باشد. اما کامل کامل نیست. این دوربین Wi-Fi و فیلمبرداری الترا اچ دی (Ultra HD) ندارد. و اندازه بزرگ فایل های تصاویر نیازمند کارت حافظه و کامپیوتر سریع بالا می باشد. این مدل دوربین کانن بر همه دوربین های فول فریم بازار پیشی گرفته است.
Nikon D810 (نیکون دی ۸۱۰)
عکس شماره ۳ ⇩عکس معرفی خوب ترین دوربین های DSLR
حسگر: CMOS فول فریم ۳۶٫۳ مگا پیکسل اتوفوکوس: ۵۱ نقطه ای AF, 15 از نوع cross نوع صفحه: ۳٫۲ اینچ با دقت ۱,۲۲۹K سرعت عکس پیاپی: ۵ فریم بر ثانیه رزولوشن فیلم: ۱۰۸۰p

این دوربین در مقام دوم پس از دوربین کانن ای او اس ۵ دی اس قرار دارد. اما باز هم قادر هست خوب ترین انتخاب باشد. این دوربین بسیار خوش دست است و فضای زیادی را اشغال نمی کند. در مقایسه با دوربین APS-C DSLRs کمی گران است اما نه برای یک عکاس حرفه ای. فیلتر anti-aliasing این دوربین درست در مقابل سنسور DSLR قرار گرفته تا وضوح تصویر را بیشتر کند. اگر علاقمند به عکاسی حیات وحش یا عکاسی ورزشی هستید مدل دوربین های Canon EOS-1D X Mark II و Nikon D5 سرعت عکس پیاپی بالایی دارند اما قابل قیاس با مدل D810 از نظر کیفیت تصویر نیستند.

Nikon D500 (نیکون دی ۵۰۰)
عکس شماره ۴ ⇩عکس معرفی خوب ترین دوربین های DSLR
نوع حسگر: APS-C CMOS ۲۰٫۹ مگا پیکسل اتوفوکوس: ۱۵۳ نقطه ای AF, 99 از نوع cross نوع صفحه: ۳٫۲ اینچ با دقت ۲,۳۵۹,۰۰۰ سرعت عکس پیاپی: ۱۰ فریم بر ثانیه رزولوشن فیلم: ۴K

این مدل گل سر سبد دوربین های D5 نیکون می باشد. سنسور این دوربین از نوع APS-C و دقت ۲۰٫۹ مگا پیکسل می باشد . بنابراین قدرت رزولوشن آن قابل قیاس با مدل D7200 نیست اما قادر هست تصویر و عکسهایی سریع ۱۰ فریم بر ثانیه بگیرد و اتوفوکوس ۱۵۳ نقطه ای آن از خوب ترین دستگاه های اتوفوکوس دوربین هاست. این دوربین انتخاب خوبی برای گرفتن عکس های ورزشی و عکاسی از حیات وحش می باشد.

Canon EOS 7D Mark II (کانن ای او اس ۷ دی برند ۲)
عکس شماره ۵ ⇩عکس معرفی خوب ترین دوربین های DSLR
نوع حسگر: APS-C CMOS ۲۰٫۲ مگا پیکسل اتوفوکوس: ۶۵ نقطه ای AF, 65 از نوع cross نوع صفحه: ۳ اینچ با دقت ۱,۰۴۰,۰۰۰ سرعت عکس پیاپی: ۱۰ فریم بر ثانیه رزولوشن فیلم: ۱۰۸۰p

با این دوربین قادر هستید مثل حرفه ای ها عکس های ورزشی بگیرید. مزیت این دوربین فقط سرعت بالای آن نیست بلکه یکی از کامل ترین دوربین هاست. جنس بدنه آن آلیاژ منیزیم و در بر می داری لرزشگیر است. این دوربین در بر می داری سنسور عالی و سیستم اتوفوکوس هیبریدی پیشرفته و همچنین یک دوربین فیلمبرداری بسیار قوی می باشد.

Canon EOS 80D (کانن ای او اس ۸۰ دی)
عکس شماره ۶ ⇩عکس معرفی خوب ترین دوربین های DSLR
نوع حسگر: APS-C CMOS ۲۴٫۲ مگا پیکسل اتوفوکوس: ۴۵ نقطه ای AF, 45 از نوع cross نوع صفحه: ۳٫۲ اینچ با دقت ۱,۰۴۰,۰۰۰ سرعت عکس پیاپی: ۷ فریم بر ثانیه رزولوشن فیلم: ۱۰۸۰p

کانن این دوربین عالی را برای علاقه مندان به عکاسی با سیستم مهار ارتعاش آینه دوربین تولید کرده است که بدنه ارگونومیک خوشگل و ویژگی های گسترده ای دارد. کیفیت عکس ها حتی اگر روی حساسیت پایین تنظیم باشد باز هم عالی هستند. از دیگر ویژگی های این دوربین صفحه اکران لمسی آن است که استفاده آن را حساس تر کرده است اما توانایی دسترسی به مودهای گوناگون فوکوس در هر زاویه ای را فراهم می آورد.

Nikon D7200 (نیکون دی ۷۲۰۰)
عکس شماره ۷ ⇩عکس معرفی خوب ترین دوربین های DSLR
نوع حسگر: APS-C CMOS ۲۴٫۲ مگا پیکسل اتوفوکوس: ۵۱ نقطه ای AF, 15 از نوع cross نوع صفحه: ۳٫۲ اینچ با دقت ۱,۲۲۹,۰۰۰ سرعت عکس پیاپی: ۶ فریم بر ثانیه رزولوشن فیلم: ۱۰۸۰p

اگر کیفیت برایتان اهمیتی می دارد و نیازی به سرعت بالا ندارید نگاهی به این دوربین بیندازید. این دوربین ۲۴ مگا پیکسلی با سنسور APS-C ارزان تر از D500 و بدون هیچ فیلتر anti-aliasing قادر هست تصویر و عکسهایی با کیفیتی به اندازه دوربین های فول فریم حرفه ای برای شما بگیرد. سرعت و کیفیت این دوربین را نمی توان با مدل D500 مقایسه کرد اما قادر هست سریع ۶ فریم بر ثانیه ۱۰۰ عکس JPEG بگیرد.

Nikon D750 (نیکون دی ۷۵۰)
عکس شماره ۸ ⇩عکس معرفی خوب ترین دوربین های DSLR
نوع حسگر: CMOS فول فریم ۲۴٫۳ مگا پیکسل اتوفوکوس: ۵۱ نقطه ای AF, 15 از نوع cross نوع صفحه: ۳٫۲ اینچ با دقت ۱,۲۲۹,۰۰۰ سرعت عکس پیاپی: ۶٫۵ فریم بر ثانیه رزولوشن فیلم: ۱۰۸۰p

اگر قیمت دوربین D810 که بالاتر توضیح دادم به نظرتان زیاد است به مکان آن قادر هستید Nikon D750 را تهیه بکنید. این دوربین سنسور ۳۶ مگا پیکسلی ندارد اما سنسور ۲۴ مگا پیکسلی آن هم قادر هست تصویر و عکسهایی با کیفیت بالا برایتان بگیرد. این دوربین مزیت های زیادی نسبت به دوربین D810 دارد. سرعت عکس پیاپی بالاتر، نمایشگر قابل گردش، قیمت پایین تر و سیستم فوکوس بهبود یافته.

Pentax K-1 (پنتاکس کی ۱)
عکس شماره ۹ ⇩عکس معرفی خوب ترین دوربین های DSLR
نوع حسگر: CMOS فول فریم ۳۶ مگا پیکسل اتوفوکوس: ۳۳ نقطه ای AF, 25 از نوع cross نوع صفحه: ۳٫۲ اینچ با دقت ۱,۰۳۷,۰۰۰ سرعت عکس پیاپی: ۴٫۴ فریم بر ثانیه رزولوشن فیلم: ۱۰۸۰p

دوربین پنتاکس کی ۱ در بر می داری ساخت بادوام و سنسور فول فریم با گران مقرون به صرفه می باشد. این دوربین ارزان نیست اما گران عالیتر از دوربین های Nikon D810، Canon 5D Mark III و Sony Alpha 7R II دارد. فناوری تحول پیکسل پنتاکس واقعا هوشمندانه است. یکی از مودهای این دوربین وقتی که با دست گرفته می شود به کار می رود. کی ۱ خوب ترین دوربین برای عکاسی از مناظر، اشیاء بی جان و عکس های پرتره یا هر موضوعی که نیاز به اتوفوکوس سریع نداشته باشد و برای رزولوشن بالا فقط از مقدار پیکسل های بالا بهره ببرد مناسب است.

Nikon D3300 (نیکون دی ۳۳۰۰)
عکس شماره ۱۰ ⇩عکس معرفی خوب ترین دوربین های DSLR
نوع حسگر: APS-C CMOS ۲۴٫۲ مگا پیکسل اتوفوکوس: ۱۱ نقطه ای AF, 1 از نوع cross نوع صفحه: ۳ اینچ با دقت ۹۲۱,۰۰۰ سرعت عکس پیاپی: ۵ فریم بر ثانیه رزولوشن فیلم: ۱۰۸۰p

این دوربین بسیار ارزان با در بر داشتن یکی از قوی ترین سنسورهای APS-C و کیت لنز جمع شونده ثابت کرده است که حتما نیاز نیست برای خرید یک دوربین خوب زیاد هزینه کرد. حسگر ۲۴ مگا پیکسلی بدون لرزش گیر این دوربین یکی از خوب ترین فرمت های APS-C دوربین های DSLR می باشد. تنظیمات این دوربین برای مبتدی ها بسیار ساده دیزاین شده است و با دوربین های گران قیمت زیادی قابل قیاس است.

Canon EOS Rebel T6i / Canon EOS 750D
عکس شماره ۱۱ ⇩عکس معرفی خوب ترین دوربین های DSLR
نوع حسگر: APS-C CMOS ۲۴٫۲ مگا پیکسل اتوفوکوس: ۱۹ نقطه ای AF, 19 از نوع cross نوع صفحه: ۳ اینچ با دقت ۱,۰۴۰,۰۰۰ سرعت عکس پیاپی: ۵ فریم بر ثانیه رزولوشن فیلم: ۱۰۸۰p

پول بیشتری نسبت به دوربین D3300 هزینه کنید تا دوربین بهتری تهیه بکنید. این دوربین ۲۴٫۲ پیکسلی تصاویری با کیفیت عالی و سطح نویز بسیار پایین با میزان حساسیت ایزو بالا پیشنهاد میکند. اتوفوکوس ۷۵۰D نسبت به مدل کهنه تر کانن ۷۰۰D توسعه یافته تر است و مجهز به سیستم Wi-Fi و NFC می باشد.

-با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى نماييد-

تهیه کننده: سيما ف.

تازه های فناوری در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای گلبشکر آن که تويی پادشاه حسن
««« »»»
با بلبلان بی‌دل شيدا مکن غرور

شناسایی بهترین دوربین های DSLR (11 عکس)

TT / 147 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات