۱۰ ستاره قیمتی لیگ چه گلی به سر تیم های شان زده اند؟ (۱۰ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

۱۰ ستاره گران لیگ چه گلی به سر تیم های شان زده اند؟

«فوتبالیست ها ارزش پولی را که می گیرند، ندارند.» قطعا تا امروز بارها و بارها این جمله را شنیده اید. اینکه فوتبال کشورمان از حرفه ای بودن فقط قراردادهای مالی اش را آموخته و بازیکنان به اندازه پولی که می گیرند، عملکرد خوبی ندارند.
هفته نامه تماشاگران امروز: «فوتبالیست ها ارزش پولی را که می گیرند، ندارند.» قطعا تا امروز بارها و بارها این جمله را شنیده اید. اینکه فوتبال کشورمان از حرفه ای بودن فقط قراردادهای مالی اش را آموخته و بازیکنان به اندازه پولی که می گیرند، عملکرد خوبی ندارند.
امسال هم به مانند سال های گذشته باشگاه ها برای جذب ستاره ها سر کیسه را حسابی شل کردند و رقم های چندین صد میلیونی و میلیاردی به پای بازیکنان ریختند. حالا و پس از گذشت ۷ هفته از شروع رقابت های لیگ خوب تر، بر آن شدیم عملکرد ۱۰ بازیکن گران قیمت این لیگ را به لحاظ آماری چک کنیم تا ببینیم اکران آنها با پولی که از باشگاه های شان گرفته اند تا چه اندازه همخوانی دارد. (همه این ارقام بر اساس آماری است که سازمان لیگ انتشار داده است.)

آندرانیک تیموریان

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس 10 ستاره گران لیگ چه گلی به سر تیم های شان زده اند؟

وقتی اولین بار فهرست قراردادهای بازیکنان لیگ خوب تر انتشار داده شد، قاسم حدادی فر با یک میلیارد و ۴۳۰ میلیون توان قیمتیترین بازیکن بود. (این رقم بعدا اصلاح شد.) آن موقع هنوز رقم قرارداد چندین بازیکن خودرو سازی مشخص نشده بود و به محض رسانه ای شدن مبلغ قرارداد آندرانیک تیموریان، عنوان قیمتیترین بازیکن لیگ به کاپیتان تیم ملی رسید که امسال یک و نیم میلیارد از خودرو سازی می گیرد و اصولا قراردادهای مالی پایینی نمی بندد.

آندو که با حضور در خودرو سازی دومین بار بازی در تبریز را مییازماید از هفته دوم بازی مقابل گسترش، پیراهن تیم تازه اش را بر تن کرد. او که دوست داشت خاطره حضور بدش در سایپا را از یاد برد (فصل پیش و پس از پیوستن به سایپا ۴ بازی برای سایپا انجام داد و به خاطر مصدومیت ادامه فصل را از دست داد، در این ۴ بازی هم دو پنالتی به حریفان تیمش هدیه داد و دو بار کارت زرد گرفت.

جالب اینکه رقم قرارداد او با سایپا برای نیم فصل ۸۰۰ میلیون تومان بود) طی ۶ هفته ابتدایی لیگ قادر نبوده مدد خاصی – حداقل به لحاظ آماری – به تیم رسول خطیبی کند. فعلا تنها مورد آماری در رابطه با او، سه اخطاره شدنش و از دست دادن بازی بعدی خودرو سازی است. البته برخی معتقدند نام آندو آنقدر بزرگ هست که حضورش در میدان به لحاظ روحی هم به نفع تیمش باشد، هم به ضرر حریف.
احسان حاج صفی
تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس 10 ستاره گران لیگ چه گلی به سر تیم های شان زده اند؟

آخرش هم نفهمیدیم احسان را باید قیمتیترین بازیکن کشورمان آگاهی داشت یا نه. در رابطه با رقم قرارداد او چندین روایت متفاوت وجود دارد. برخی می گویند او برای بازگشت به سپاهان بین ۱.۴ تا ۱.۷ میلیارد از این تیم گرفته است. احسان که پس از کلی حرف و حدیث و از بین استقلال و سپاهان، تیم سابقش را برگزید، از هفته چهارم و بازی مقابل صنعت نفت به مخلوط تیمش افزوده شد و در تمام بازی ها ۹۰ دقیقه در مخلوط عمده حاضر بوده. او که در سپاهان ویسی در خط میانی به میدان می رود، در بازی با پرسپولیس یک گل شگفت انگیز زد که خودش آن را شانسی آگاهی داشت؛ گلی که البته تاثیری در نتیجه بازی نداشت. حاج صفی مدر هفته ششم هم نتوانست پنالتی اش مقابل خودرو سازی را گل کند.

لوسیانو ادینیو
تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس 10 ستاره گران لیگ چه گلی به سر تیم های شان زده اند؟

بازیکن دوست داشتنی هواداران تراکتورسازی و یکی از معدود خارجی های فوتبال کشورمان، پس از طی کردن یک فصل ناموفق در آن سوی آب های خلیج فارس به تبریز برگشت تا دوباره پیراهن تراکتور را بر تن بکند. او که دو فصل پیش با ۲۰ گل آقای گل لیگ شده بود، آن طور که می گویند امسال با قراردادی ۱.۴ میلیاردی پیراهن تراکتور را بر تن میکند.

ادینیو به جز بازی هفته هفتم مقابل مشکی جامگان که تنها ۳۸ در مخلوط حضور داشت، در بقیه بازی ها بیش از ۷۵ دقیقه در میدان حاضر بوده. او در این ۷ هفته، دو گل به استقلال خوزستان و پیکان زده و یک بار هم جلوی ذوب آهن پاس گل داده، حین آنکه در بازی هفته چهارم مقابل خودرو سازی هم کارت زرد گرفته است.

امید ابراهیمی
تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس 10 ستاره گران لیگ چه گلی به سر تیم های شان زده اند؟

استقلال در بین ۱۰ بازیکن گران قیمت لیگ ۴ نماینده دارد. ۴ ستاره که قراردادشان ظاهرا یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی است. از امید ابراهیمی شروع می کنیم که امسال و با نبود روزبه چشمی کار سخت تری برای جمع کردن توپ های جلوی پاسداران تیمش دارد. امید که در ترافیک خط میانی تیم ملی هم چاره ای جز نیمکت نشینی ندارد، بالاخره هفته گذشته و جلوی ذوب آهن توانست اولین گل فصلش را به ثمر برساند و از روی نقطه پنالتی دروازه حریف را گشاید. ابراهیمی چندین هفته پیش در شکست مقابل نفت آبادان موثر بود و یک پنالتی به حریف داده بود.

خسرو حیدری
تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس 10 ستاره گران لیگ چه گلی به سر تیم های شان زده اند؟

او را می شود خوب ترین بازیکن استقلال در این فصل آگاهی داشت. پرسپولیسی ها و منتقدان منصوریان، سانترهای او را تنها تاکتیک آبی ها در این فصل آگاهی میدارند و با همین تاکتیک این فصل جلوی استقلال خوزستان و خودرو سازی پاس گل داد. حیدری در هر ۷ هفته در مخلوط ثابت استقلال بوده و البته به رغم بازی های بسیار خوبی که برای استقلال به انجام رسانده کماکان در حسرت بازگشت به تیم ملی است به خصوص آن که رامین رضاییان بدون حتی یک دقیقه بازی در لیگ، این فصل، پای ثابت اردوی تیم ملی است.

سید مهدی رحمتی
تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس 10 ستاره گران لیگ چه گلی به سر تیم های شان زده اند؟

او که وقتی عنوان قیمتیترین بازیکن لیگ را یدک می کشید (درزمان حضورش در پیکان قراردادی به ارزش یک میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان با این باشگاه امضا کرده بود) طی دو فصلی که از بازگشتنش به استقلال می گذرد، به این تیم تخفیف داده و قراردادهای آنچنانی (در مقایسه با گذشته) با این تیم نمی بندد.

البته او با همین قرارداد فعلی اش هم جزو قیمتیترین بازیکنان استقلال به حساب مییاید. با این تفاوت که تا اینجای فصل او تنها یک کلین شیت داشته که جلوی پرسپولیس بوده و در ۶ بازی دیگر مجبور شده توپ را از دروازه اش بیرون بیاورد. بر اساس آمار، دروازه بان سابق تیم ملی کشورمان در ۷ بازی این فصل ۷ گل خورده و البته در دو بازی مقابل پرسپولیس و ذوب آهن با سیوهایش دروازه تیمش را نجات داده است.

هرایر مگویان
تصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس 10 ستاره گران لیگ چه گلی به سر تیم های شان زده اند؟

مدافع یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی استقلال امسال هنوز آگاهی نمیدارد که در چه پستی باید برای تیمش بازی کند. یک روز مدافع وسط است و روز دیگر پاسداری چپ. هر چقدر هم که کارشناسان به علی منصوریان اصرار می کنند که او فقط به درد پاسداری میانی می خورد، گوش سرمربی استقلال بدهکار نیست. البته منصوریان جلوی ذوب آهن کلا به مگویان بازی نداد و حالا که پاداوانی هم آماده بازی شده شاید مگویان قربانی تحول دستگاه احتمالی استقلال باشد.

شجاع خلیل زاده
تصویر و عکس شماره ۸ ⇩تصویر و عکس 10 ستاره گران لیگ چه گلی به سر تیم های شان زده اند؟

شجاع یکی از بازیکنانی بود که در فصل نقل و انتقالات کلی سروصدا تهیه کرد. او هم زمان مورد توجه سپاهان و پرسپولیس بود و عاقبت این اصفهانی ها بودند که قادر بودند با قراردادی یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی در نصف دنیا نگه اش دارند. او که به جز بازی مقابل خودرو سازی در بقیه بازی ها در مخلوط ثابت تیمش واقع بوده، جلوی استقلال خوزستان به حریف پنالتی داد و در بازی مقابل پرسپولیس هم طوری فعالیت کرد که بعدا مجبور شد درباره وفاداری اش به زردهای اصفهانی توضیحاتی بدهد.

محمد نوری
تصویر و عکس شماره ۹ ⇩تصویر و عکس 10 ستاره گران لیگ چه گلی به سر تیم های شان زده اند؟

پس از طی کردن یک فصل کابوس وار در قطر به این امید به کشورمان برگشت که بتواند دوباره پیراهن پرسپولیس را بر تن بکند اما برانکو که پارسال و سر طلاق نوری از دست این هافبک بازیساز غصه خورده بود، او را نخواست. به این ترتیب نوری از میان پیشنهاداتش تراکتورسازی را برگزید و به تیمی رفت که مربی اش اعتقاد زیادی به بازی اش دارد. او جزو بازیکنان یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی لیگ خوب تر است. در تمام بازی های تیمش به میدان رفته و البته در هیچ کدام از بازی ها، ۹۰ دقیقه در زمین نبوده. نوری جلوی مشکی جامگان نمایان کرد که قدرتمندی خاصی در دریبل زدن خودش هنگام تک به تک شدن با دروازه حریف دارد!

ماتیاس جاکو
تصویر و عکس شماره ۱۰ ⇩تصویر و عکس 10 ستاره گران لیگ چه گلی به سر تیم های شان زده اند؟
هافبک کامرونی فولاد با قراردادی به مبلغ یک میلیارد و ۱۵۵ میلیون تومان قیمتیترین بازیکن تیم نعیم سعداوی است. او که سومین فصل حضورش در فولاد را به اتمام میرساند، در بازی هفته پنجم مقابل سایپا توانست پاس گل بدهد.

— پيشنهادات شما مايه دلگرمى ماست —

نگارش : ستاره ط.

درباره بازیگران و چهره ها در بخش فرهنگی و هنری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گفتم اسرار غمت هر چه بود گو می‌باش
««« »»»
صبر از اين بيش ندارم چه کنم تا کی و چند

۱۰ ستاره قیمتی لیگ چه گلی به سر تیم های شان زده اند؟ (۱۰ عکس)

TT / 221 — TP / 15%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال