برد پیت به چه صورت به معروفیت رسید؟ (۲۲ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

برد پیت چگونه به شهرت رسید؟

نزدیک به دو دهه است که پای برد پیت به هالیوود گشوده شده. امروزه او یکی از شناخته شده ترین شخصیت های صنعت سینمای آمریکا به حساب مییاید.اگرچه امکان می دارد چهره او در نخستین نقش آفرینی های سینمایی اش تاثیر فراوانی داشته اما نمی توان نبوغ، استعداد و قدرتمندی وی در عرصه هنرپیشگی و تهیه کنندگی در سال های بعدی زندگی هنری اش را منکر شد.
وب‌سایت روزیاتو: نزدیک به دو دهه است که پای برد پیت به هالیوود گشوده شده. امروزه او یکی از شناخته شده ترین شخصیت های صنعت سینمای آمریکا به حساب مییاید. اگرچه امکان می دارد چهره او در نخستین نقش آفرینی های سینمایی اش تاثیر فراوانی داشته اما نمی توان نبوغ، استعداد و قدرتمندی وی در عرصه هنرپیشگی و تهیه کنندگی در سال های بعدی زندگی هنری اش را منکر شد.

پیت در بسیاری از نقش های تاریخ ساز سینما، از جمله «تلما و لوئیس» (Thelma and Louise)، «گفت و گو با خون نوش» (Interview with the Vampire)، «مانی بال» (Moneyball)، «رودخانه ای در آن میان می خروشد» (A River Runs Through It) و «یازده یار اوشن» (Ocean’s Eleven) نقش آفرینی کرده است.

قصه زندگی این ستاره سینما، در طول سالیان متمادی، به فروش رسان خوبی را برای مطبوعات به همراه داشته، او نقش های کلیدی را مقابل هنرپیشگان مطرحی چون، گوئینت پالترو، جنیفر آنیستون و آنجلینا جولی که نزدیک است لقب همسر سابق او را بگیرد، بازی کرده است.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس برد پیت چطور به شهرت رسید؟
در اینجا مسیر زندگی خردسالی اهل میسوری ایلات متحده آمریکا و رسیدنش به هالیوود و متعاقب آن شهرت یافتنش را با هم مرور کنیم:

او در ۱۸ دسامبر سال ۱۹۶۱ میلادی (۱۳۴۰ شمسی) در شوانیِ ایالت اوکلاهامای آمریکا متولد و در اسپرینگفیلد میسوری بزرگ شد. وی بزرگ ترین فرزند خانواده بود. پدرش، بیل پیت، صاحب یک شرکت کامیون و مادرش، جین پیت، مشاوره خانواده به حساب میامد. برد پیت به دبیرستان کیکاپو می رفت و عضو تیم های گلف، شنا و تنیس آن مدرسه بود.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس برد پیت چطور به شهرت رسید؟
پس از گرفتن مدرک روزنامه نویسی از دانشگاه میسوری، در اواخر دهه ۹۰میلادی به دنبال عشقش یعنی فیلم و سینما رفت. او بدنیا آمده بود که بازیگر و آماده کننده شود.
تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس برد پیت چطور به شهرت رسید؟
او در ابتدای ورودش به لس آنجلس، چندین ماهی رانندگی کننده لیموزین بود و در همین زمان درکلاس های هنرپیشگی هم شرکت می کرد. تنها در مدت ۷ ماه قادر بود یک پیشنهاد بازی یابد. برد در سال ۱۳۶۶ و برای اولین بار در سریال «دنیاای دیگر» (Another World) دیگر ایفای نقش کرد. متعاقب آن و در همان سال در فیلم «دردهای بزرگ شونده» (Growing Pains) و دو سال بعد هم در دو نقش متفاوت دیگر بازی نمود.
تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس برد پیت چطور به شهرت رسید؟
او در سال ۱۳۷۰ شمسی، نقش کوچولوای را در فیلم «تلما و لوئیس» بازی کرد که در آن رُل یک مسافر بین راهی را ایفا می نمود؛ نقش مقابل برد پیت را جنی دیویس بازی عهده دار بود.
تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس برد پیت چطور به شهرت رسید؟
یک سال پس از نقش آفرینی در فیلم تلما و لوئیس، در فیلم رابرت ردفورد با نام «رودخانه ای در آن میان می خروشد» (A River Runs Through It) بازی کرد. این همان نقشی بود که برای وی در هالیوود شهرت را به همراه آورد.
تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس برد پیت چطور به شهرت رسید؟
تا سال ۱۳۷۱ شمسی، با بازیگرانی چون ژل شولن، رابین گیوِنز و ژولیت لوئیس روابط احساسی داشت. او در فیلم “کالیفرنیا” نقش مقابل ژولیت لوئیس را بازی کرد. آنها در این فیلم، نقش یک زوج ولگرد و قانون شکن را بازی کردند. برد پیت و ژولیت لوئیس، سال ۱۳۶۸، در سریال تلویزیونی «خیلی جوان برای فوت شدن» (Too Young to Die) که برای شبکه اِن بی سی ساخته شده بود نیز حاضر بودند.
تصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس برد پیت چطور به شهرت رسید؟
در سال ۱۳۷۳ به عنوان یک بازیگر محبوب و شناخته شده، همراه تام کروز و کریستن آگاهی داشت، در فیلم دیگری به نام “گفت و گو با خون نوش” نقش آفرینی کرد. انی رایس، نگارنده کتاب گفت و گو با خون نوش در ابتدا بسیار از بازی تام کروز و برد پیت ابراز ناخشنودی می کرد اما وقتی که این فیلم را دید، نظرش کاملا تحول نمود.
تصویر و عکس شماره ۸ ⇩تصویر و عکس برد پیت چطور به شهرت رسید؟
از خوب ترین هایی که برد پیت در هالیوود از خود پیشنهاد کرد می شود به فیلم «گفت و گو» و نیز «قصه سقوط» (Legends of the Fall) و فیلمِ «هفت» (Seven) به کارگردانی دیوید فینچر اشاره کرد. اما این فیلمِ «دوازده میمون» (Twelve Monkeys)، به کارگردانی تِری گیلیام بود که در سال ۱۳۷۴ نخستین نامزدی جایزه اسکار و اولین جایزه گُلدِن گلوب را از آن پیت کرد.
تصویر و عکس شماره ۹ ⇩تصویر و عکس برد پیت چطور به شهرت رسید؟
در سال ۱۳۷۴ وارد رابطه احساسی با بازیگر مطرح هالیوود، گوئینت پالترو، شد. این رابطه تا دو سال ادامه یافت اما به علل نامعلومی، در سال ۱۳۷۶ به هم خورد.
تصویر و عکس شماره ۱۰ ⇩تصویر و عکس برد پیت چطور به شهرت رسید؟
او در سال ۱۳۷۶ برای ماجراجویانه ترین فیلمی که بازی کرد یعنی «هفت سال در تبت» (Seven Years in Tibet) به آرژانتین رفت. بازی در این فیلم برای همیشه او را از رفتن به کشور چین محروم ساخت.
تصویر و عکس شماره ۱۱ ⇩تصویر و عکس برد پیت چطور به شهرت رسید؟
در سال ۱۳۷۸ با بازیگر نامدار سریال محبوب “دوستان” در یک قرار کاری آشنایی پیدا کرد که منجر به ازدواج باشکوه آنها در مالیبو و دو سال پس از آن دیدار شد.
تصویر و عکس شماره ۱۲ ⇩تصویر و عکس برد پیت چطور به شهرت رسید؟
برد پیت در فواصل سال های ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۰ در فیلم های بسیاری ایفای نقش کرد. از جمله این فیلم ها می شود به «باشگاه مبارزه» دیوید فینچر (Fight Club)، “اسنچِ” (Snatch)، «مکزیکی» (The Mexican) که نقش مقابلش را جولیا رابرتس بازی کرده بود، «ملاقات با گاز بزن بلک» (Meet Joe Black) و «یازده یار اوشن» (Ocean’s Eleven) استیون زُدربِرگ اشاره کرد. پیت در آخرین مورد گفته شده با بازیگرانی چون جورج کلونی و مت دیمون همبازی بود.
تصویر و عکس شماره ۱۳ ⇩تصویر و عکس برد پیت چطور به شهرت رسید؟

در سال ۱۳۸۳ در فیلم «تروی» (Troy) و در یکی از نقش های عمده آن ظاهر شد، اما این فیلم چندان که انتظار می رفت به فروش رسان نداشت و انتقادات فراوانی نیز به آن شد.

تصویر و عکس شماره ۱۴ ⇩تصویر و عکس برد پیت چطور به شهرت رسید؟
در سال ۱۳۸۳ و وقتی که برد پیت، پروژه بازی در فیلم آقا و زن اسمیت را برعهده گرفت، عملا اتفاق بزرگی در زندگی خصوص اش با زن آنجلینا جولی را رقم زد. در همان سال شایعات فراوانی مبنی بر روابط هنرپیشگان این فیلم بر زبان ها افتاد و خبرهایی نیز مبنی بر مشکلاتی در زندگی مشترک برد پیت و جنیفر آنیستون انتشار داده شد.
تصویر و عکس شماره ۱۵ ⇩تصویر و عکس برد پیت چطور به شهرت رسید؟
شهریور یک سال بعد، جنیفر آنیستون و برد پیت رسما طلاق خود را اعلام کردند و چندین ماه بعد نیز رسما از هم طلاق گرفتند. ناگفته نماند که پس ازمدتی در مهمانی کن سال ۲۰۰۴، و در رونمایی از فیلم تروی، آنیستون و پیت بازهم در کنار هم نمایان ساخته شدند.
تصویر و عکس شماره ۱۶ ⇩تصویر و عکس برد پیت چطور به شهرت رسید؟
در طول سال های متمادی پس از تمامی این اتفاقات، برد پیت در بسیاری از فیلم ها ایفای نقش کرد که از میان آنها می شود به Babel ساخته برادران کوهن، «پس از خواندن بسوزان» (Burn After Reading)، «مورد عجیب بنجامین باتن» (The Curious Case of Benjamin Button)، «حرامزاده های لعنتی» (Inglorious Basterds) ساخته تارانتینو و Moneyball اشاره کرد. ضروری است یادآور شویم فیلم بنجامین باتن قصه زندگی فوت شدی را نمایش میدهد که روند زندگی اش برعکس است، یعنی از سالخوردگی به سمت جوانی می رود.
تصویر و عکس شماره ۱۷ ⇩تصویر و عکس برد پیت چطور به شهرت رسید؟
در سال ۱۳۹۳ برد پیت، نخستین جایزه اسکار خود را برای فیلم «دوازده سال بردگی» به دست آورد. او این جایزه را نه برای هنرپیشگی بلکه برای تهیه کنندگی این درام اسطوره ای و با نظارت کمپانی پلن بی اینترتینمنت سرشناس به کمپانی پِلن بی، از آن خود کرد.
تصویر و عکس شماره ۱۸ ⇩تصویر و عکس برد پیت چطور به شهرت رسید؟
پس از شروع رابطه رمانتیک برد پیت و آنجلینا جولی در سال ۱۳۸۴، بالاخره این زوج در سال ۱۳۹۳ و در یک ضیافت خصوصی در فرانسه رسما مزدوج شدند. آنها ۶ فرزند دارند که ۳ تا را به بچه ای قبول کرده اند.
تصویر و عکس شماره ۱۹ ⇩تصویر و عکس برد پیت چطور به شهرت رسید؟
سال گذشته، این زوج هنری در فیلم در By the Sea در کنار هم نقش آفرینی کردند. این فیلم را که جولی نگاشته، قصه زندگی زوجی در فرانسه را روایت می کند که برای حفظ زندگی مشترک شان تلاش می نمایند.
تصویر و عکس شماره ۲۰ ⇩تصویر و عکس برد پیت چطور به شهرت رسید؟
همچنین برد پیت در سال گذشته در فیلمی با نام The Big Shortکه در رابطه با بازار مسکن است نقش آفرینی کرد، خلال اینکه او تهیه کنندگی این فیلم را نیز عهده دار بود. وی برای تهیه کنندگی فیلم یاد شده، نامزد دریافت جایزه اسکار شد.
تصویر و عکس شماره ۲۱ ⇩تصویر و عکس برد پیت چطور به شهرت رسید؟
به تازگی و در ماه شهریور سال ۱۳۹۵ پس از ۱۱ سال آشنایی و ۲ سال زندگی مجلسی مشترک، آنجلینا جولی تقاضای طلاق کرده. او خواست حضانت هر ۶ فرزند این خانواده را دارد. تصویر بالا برد پیت و آنجلینا جولی را در فرودگاه بین المللی ناریتا، در سال ۱۳۸۹ نمایان میکند.
تصویر و عکس شماره ۲۲ ⇩تصویر و عکس برد پیت چطور به شهرت رسید؟

—اگر پيشنهادى داريد در قسمت نظر بنويسيد—

گردآورنده : آراسته ر.

درباره بازیگران و چهره ها در بخش فرهنگی و هنری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به دور لاله دماغ مرا علاج کنيد
««« »»»
گر از ميانه بزم طرب کناره کنم

برد پیت به چه صورت به معروفیت رسید؟ (۲۲ عکس)

TT / 319 — TP / 22%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال