http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

برای خوشگل شدن باج ندهید! (۴ عکس)

برای خوشگل شدن باج ندهید! (۴ عکس)

با دیگران به اشتراک بگذارید

برای زیبا شدن باج ندهید!

درآمد شرکت های میکاپ و آرایشی – بهداشتی از به فروش رسان محصولات نگهداری از پوست در سال جاری، ۱۲۱ میلیارد دلار برآورد میشود. این یعنی هر نفر روی کره زمین تقریبا سالی ۶۰ هزار تومان خرج نگهداری از پوستش می کند. البته با کنار گذاشتن افرادی که به لحاظ سن و سال، سبک زندگی و یا میزان درآمد اهل چنین ولخرجی هایی نیستند، این هزینه سرانه به سالی چند صد هزار توان می رسد.
ماهنامه معیشت: درآمد شرکت های میکاپ و آرایشی – بهداشتی از به فروش رسان محصولات نگهداری از پوست در سال جاری، ۱۲۱ میلیارد دلار برآورد میشود. این یعنی هر نفر روی کره زمین تقریبا سالی ۶۰ هزار تومان خرج نگهداری از پوستش می کند. البته با کنار گذاشتن افرادی که به لحاظ سن و سال، سبک زندگی و یا میزان درآمد اهل چنین ولخرجی هایی نیستند، این هزینه سرانه به سالی چند صد هزار توان می رسد.
همین نگاه گذرا به ابعاد بازار محصولات نگهداری از پوست که گویای تمایل شدید مردمان به بهبود وضعیت پوست شان است، شرکت های کوچولو و بزرگ فعال در این کسب و کار را وسوسه می کند تا برای خارج کردن پول از جیب خریداران به هر حیله و ترفندی متوسل شوند.

در اینجا سعی کرده ایم با افشای معمولترین دروغ هایی که در بازار محصولات نگهداری از پوست می شنوید، یکی از اقلام مهم هزینه ای شما را کم کنیم.

عکس شماره ۱ ⇩
عکس برای زیبا شدن باج ندهید!

تاییدیه

بدون شک در تبلیغات محصولات میکاپ و آرایشی – بهداشتی و یا مکمل های غذایی با جمله هایی مانند: مورد تایید وزارت بهداشت یا سازمان نظارت بر غذا و داروی کشورمان یا ایالات متحده یا اتحادیه اروپا، بسیار مواجه شده اید. اغلب مردمان با دیدن این جمله ها خیال شان از بابت محصول راحت می شود و حضور می دارند هر گران را بابت آن توجه بکنند اما سازمان های نظارت بر غذا و دارو، روی این که مصرف محصول نتیجه مورد ادعای تولیدکننده را به بار می آورد یا خیر، کنترلی به انجام نمیرسانند. هر محصولی که مواد به تصویب رسانده شده در لیست مواد مضر برای انسان را نداشته باشد، تاییدیه این سازمان ها را اخذ می کند.

از طرفی، همین که این محصولات در قالب محصولات دارویی عرضه نمی شوند، بدین معنی است که در بر می داری تاثیرات دارویی نبوده و یا در بر می داری تاثیرات بسیار کوتاه مدت هستند. بنابراین غیرممکن است کرم های رفع دائمی موهای اضافی یا رفع چروک های صورت، در عمل چنین تاثیرات بلندمدتی روی پوست شما داشته باشند.

جوان کننده، ضد سالخوردگی

اصلیترین عامل پیر شدن پوست تخریب ساختارهای کلاژنی زیر پوست توسط عوامل محیطی و فیزیولوژیک و نابود شدن کشسانی اولیه پوست است. تا لحظه نگارش این مطلب، هیچ راه حلی برای پیش گیری یا کند کردن روند سالخوردگی سلول های بدن ارائه نشده است؛ بنابراین فریب ترفندهای بازرگانی شرکت ها را نخورید و پول خود را برای خریدت محصولات جوان کننده یا ضد سالخوردگی تلف نکنید.

هیچ کدام از کرم ها و لوسیون های چند صد هزار تومانی توانایی جوان کردن پوست شما را ندارند. البته اگر این مطلب را تا پایان بخوانید، تعدادی از روش های مقابله با تخریب پوست به شما شناسانده خواهد شد.

نتیجه تحقیقات علمی

از آنجا که هیچ سازوکاری برای امتحان صحت و سقم شعارها و ادعاهای بازرگانی در هیچ کجای جهان وجود ندارد، شرکت های عرضه کننده محصولات بهداشتی و نگهداری از پوست در شعارهای خود به نحوی گسترده مدعی تایید محصول شان از سوی لابراتوارهای مجهز و در نتیجه، تحقیقات علمی اند اما تا این لحظه هیچ تحقیق علمی جامعی روی این محصولات انجام نشده است. البته در سال های اخیر شکایت های دامنه داری را اجلاسهای صنفی و لابراتوارهای علمی، علیه این شرکت ها اقامه کرده اند.

جادوی طبیعت یا جیب بری مدرن؟

از آب معدنی چشمه های آلپ گرفته تا کلاژن، تری گلیسرید، آنتی اکسیدان ها، کو کیو تن (نوعی مکمل غذایی) با مواد نایاب و کمیاب طبیعی، ترکیباتی اند که قرار است شما را به توجه کرد پول ترغیب کنند اما جالب اینجاست که اصولا موادی مانند کلاژن از راه پوست به سوی خود کشیده نمیشوند و آن مقدار اندکی هم که به لایه های زیرین پوست راه مییابند تاثیری در بهبود معضلات پوستی شما ندارند.

عکس شماره ۲ ⇩عکس برای زیبا شدن باج ندهید!

اثرگذار ترین روش جوان سازی پوست

پرکاربردترین و اثرگذار ترین روش جوان سازی و بهبود کیفیت پوست، بهره گیری از فتوشاپ است. تمامی تصویر و عکسهای قبل و پس از استفاده که در کاتولگ های مواد نگهداری از پوست میبینید، با بهره گیری از نرم افزارهای ویرایش عکس ساخته شده اند. قصه های مصرف کنندگان یا تشکر و تمجیدهای پزشکان هم محصول تخیل نویسندگان شرکت های بازرگانی است. اینها طعمه هایی اند که برای شکار پول شما دیزاین شده اند.

تجربه دوستان

اما بسیاری از دوستان و آشنایانمان از تاثیر اعجاز آسای کرم یا لوسیون ساخت یک شرکت سرشناس بر پوست خود سخن می گویند. آیا آنها هم همدست شرکت های تولید کننده محصولات نگهداری از پوست هستند؟ البته که خیر. یکی از شگردهای شرکت های سازنده محصولات نگهداری از پوست، ایجاد توهم بهبود، در مصرف کنندگان است. برای نمونه به موارد زیر دقت دارید:

پوست گیری

* کرم های مدعی جوان سازی و رفع چین و چروک، در بر می داری اسیدهای میوه (AHA) و یا اسکراب های ملایم اند. این مواد که فایده لایه برداری دارند، باعث می شوند لایه های فوت شده سطح پوست برداشته شود و ظاهر پوست بهبود قابل ملاحظه ای یابد. البته اگر لایه برداری از پوست را با هر روش دیگری (از جمله استحمام) به انجام رسانید به نتیجه به مراتب خوب تر و طبیعتا کم هزینه تری دست مییابید. ناگفته نماند پوست لایه برداری شده به شدت در مقابل عوامل محیطی زیان پذیر است و باید با بهره گیری از کرم های ضد آفتاب و مرطوب کننده ها از تخریب بافت پوست پیش گیری کنید.

جلد کردن

* کرم های مدعی کشیدن پوست (لیفت) و سفت کننده پوست هم از چشم بندی دیگری بهره میگیرند. این کرم ها فیبرهای بسیار نازکی روی پوست شما می سازند که پس از خشک شدن، احساس سفتی را به شما القا می کنند. در واقع این کرم ها مانند آهار پارچه عمل می کنند و به هیچ وجه تاثیری روی نوع بافت پوست شما ندارند.

نقاشی

در کرم های برطرف کننده چروک ریز که آشناترین آنها کرم های دور چشم اند، از شگرد بسیار سهلی بهره گرفته میشود. رنگدانه های موجود در این کرم ها، باعث یکدست شدن سطح پوست شما می شود و با پر کردن چروک های ریز سطح پوست باعث خطای دید شما می گردند. البته در انواع گران قیمت تر از ترفندهای پیچیده تری مانند بازی با ضریب شکست نور بهره گرفته میشود.

در یک نوع کرم ضد سالخوردگی که ۵۰ گرم آن در داروخانه ها به قیمت ۲۵۰ هزار تومان به به فروش رسان می رسد، مواد موجود در کرم با شکست نور روی پوست شما وضعیتی به اصطلاح مخملی ایجاد می کندکه مانع از دیده شدن نقص های آن می شود.

البته در کاتالوگ این کرم گفته شده است که یک لابراتوار علمی مجهز در ایالات متحده (که نام آن گفته نشده) ثابت کرده است که بهره گیری از این کرم به مدت سه ماه، قادر هست ۴۰ درصد از حجم و عمق چین های پوست شما بکاها.

سرمایش – گرمایش

به برخی از محصولات گران قیمت مواد بی ضرری اضافه میشود تا شما هنگام مصرف روی پوست خود احساس سردی یا حرارت نمایید. این احساس با کلماتی مانند جذب عمقی یا جذب با سرعت که روی محصول نگاشته شده است، این حس را به شما القا می کند که مواد متشکله کرم، مثلا کلاژن در حال نفوذ به لایه های زیرین پوست شماست. در صورتی که این واکنش دستگاه عصبی به موادی مانند منتول است.

عکس شماره ۳ ⇩عکس برای زیبا شدن باج ندهید!

چاره چه چیزی است؟

مثل همیشه پیشنهاد میدهیم قبل از تهیه کرد هر کالایی سطح دانش خود را درباره آن زیاد بکنید. همه ما قبل از تهیه کرد یک تلویزیون ال سی دی یا یک گوشی تلفن همراه، ساعت ها و روزها مشغول تحقیق و بررسی مدل های موجود و تواناییها و نواقص آنها هستیم. اگر خودرو حساب را بردارید و هزینه سالانه تهیه کرد گوشی موبایل را با هزینه سالانه محصولات نگهداری پوست خود مقایسه کنید، به این نتیجه خواهید رسید که تحقیق در رابطه با این محصولات از اولویت بالاتری برخوردار است.

توصیه بعدی، یافتن یک پزشک متخصص و مجرب است. اگر بتوانید با مصائب گرفتن نوبت های چند ماهه و نشستن در صف های چند ساعته انتظار کنار بیاید، مطمئن ترین راه برای نگهداری از پوست تان استفاده کردن از تخصص پزشکان است.در کنار موارد بالا توجه شما را به مورد های ریز جلب می کنیم.

میمیک های گران قیمت

بسیاری از چین و چروک های پوست در اثر حالت های چهره (میمک) به وجود مییاید که اغلب به صورت ناخودآگاه بر چهره شما نقش بسته است. بنابراین با نشستن جلوی آیینه، عضلات صورت خود را معرفی و سعی کنید در طول روز و قبل از استراحت کن این عضلات را آرامش دهید. این، همان کاری است که بوتاکس برای شما به انجام میرساند و بخش عظیمی از هزینه های خوشگلی شما به برطرف کردن پیامد این میمیک ها اختصاص کشف میکند.

برخی از این آثار به خاطر معضلات دیگری نظیر ضعف چشم یا معضلات تنفسی به وجود مییایند. به واژه ای دیگر شما ناچارید برای خوب تر دیدن یا خوب تر نفس کشیدن، تعدادی از عضلات صورت خود را دائم در حال انقباض گذارید که به چروک شدن پوست آن ناحیه منجر می شود. اگر هنگام مطالعه یا نگاه کردن به گوشی خود اخم می کنید، ناخواسته هزینه خوشگلی خود را زیاد میکنید.

دل پوست تان را خنک کنید

یکی از اثرگذار ترین راه های کاهش تنش در عضلات صورت، گردن و دور چشم بهره گیری از کمپرس سره است. با ریزش یخ تهیه کند شده درون کیسه پلاستیکی و گذاشتن یک حوله یا پارچه نازک روی آن قادر هستید کمپرس را به انجام رسانید. البته عینک های ویژه این کار با قیمت ۱۲ الی ۱۸ هزار تومان در داروخانه ها عرضه می شوند.

زغال خوب، رفیق بد

دخانیات و قلیان، الکل و مواد مخدر خلال برطرف کردن زمان و پول شما، پوست شما را هم به شدت تخریب می کنند. پس سعی کنید زودتر این عادت ها را کنار قرار بدهید.

زیر درختان زیتون

همانطور که پیش تر نقل شد، تقریبا تمامی موادی که از آنها به عنوان ماده فعال در ترکیبات کرم ها یاد می شود، قابلیت جذب از راه پوست را ندارند. این مواد بایستی از راه خوردن مواد غذایی یا به صورت زیرجلدی وارد آپارتمان پوست شوند. پس سعی کنید مواد غذایی که دوست خوشگلی اند، مانند روغن زیتون و روغن اتم انگور، ماهی و ویتامین های «ث» و «د» را در رژیم غذایی خود جای بدهید.

عکس شماره ۴ ⇩عکس برای زیبا شدن باج ندهید!

اعجاز خوشگلی

در اینجا باید تک خال مواد نگهدارنده و بهبود دهنده پوست را شناسانیم: آب! از آب غافل نشوید. به جز آشامیدن آب که تاثیر اعجاز آسیایی روی کیفیت و شادابی پوست به جا قرار میدهد، تنها روشی که قادر هست به راستی جلوی تخریب بیش از حد پوست یا سالخوردگی زودرس را بگیرد، آبرسانی به پوست است. بسته به نوع پوست خود و با مشورت پزشک متخصص، کرم مرطوب کننده عالی پوست خود را برگزید. اگر تجویز پزشکش هم یک کرم خارجی گران قیمت بود، قبل از هر کاری پزشک خود را تغییر دهید.

تولید کننده داخلی از ما حمایت می کند

تنها کرم ها و لوسیون هایی که واقعا به آنها نیاز دارید، محصولات ضد آفتاب و مرطوب کننده اند. شامپوها، کرم ها، ژل ها و لوسیون ها، مواد شیمایی مرکب نیستند؛ آنها ترکیب همگن چند ماده دیگرند که هر یک بدون تغییر ماهیت شیمایی، در کنار سایر ترکیبات قرار دارد.

بنابراین هیچ علتی وجود ندارد که دو محصول با ترکیبات و وزن یکسان در بر می داری قیمت های فرق می داری باشند. در حال حاضر تولیدکنندگان معتبری در کشور وجود دارند که محصولات خود را با قیمت یک دهم مشابه خارجی عرضه می کنند. این محصولات در بر می داری ترکیبات کاملا یکسان با نمونه های خارجی اند و هیچ تفاوتی با آنها ندارند؛ البته به جز قیمت.

پس با خیال راحت پس از اتمام قوطی کرم های لیفت، جوان سازی، ضد سالخوردگی، کرم روز، کرم شب و کرم دور چشم گرانقیمت خود، یک کرم مرطوب کننده و یک کرم ضد آفتاب عالی پوست خود از یک برند معتبر داخلی آماده کنید. با این کار علاوه بر نگهداری از پوست خود، سالانه چند میلیون تومان صرفه جویی می کنید.

– براى بالا بردن سطح کيفى سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد –

گردآوری توسط : پوران ذ.

سلامت پوست و مو در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

معنی آب زندگی و روضه ارم
««« »»»
جز طرف جويبار و می خوشگوار چيست

برای خوشگل شدن باج ندهید! (۴ عکس)

TT / 272 — TP / 13%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات