واقعه عاشورا یک منبع عظیم فرهنگی و یک حرکت نجات بخشی برای بشریت است


با دیگران به اشتراک بگذارید

واقعه عاشورا یک منبع عظیم فرهنگی و یک حرکت نجات بخشی برای بشریت است

خبرگزاری فارس: واقعه عاشورا یک منبع عظیم فرهنگی و یک حرکت نجات بخشی برای بشریت است

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان نقل کرد: واقعه عاشورا یک منبع عظیم فرهنگی و یک حرکت نجات بخشی برای بشریت است.

به گزارش گروه تعلیم و پرورش خبرگزاری فارس، حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه اجلاسهای اسلامی دانش آموزان نقل کرد: واقعه عاشورا یک منبع عظیم فرهنگ و معنا و یک حرکت نجات بخشی برای بشریت است که در کل تاریخ بی نظیر است.
حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری با اعلام ویژگی های ماندگاری این واقعه الهام بخش خاطرنشان کرد: واقعه کربلا و عاشورا از جنس بعثت رسول گرامی اسلام (ص) و توسط انسانهای ملکوتی که در صدر آنها اباعبدالله الحسین(ع) قرار دارد ساخته شده است و به همین علت جاودان و ماندگار خواهد ماند.
وی نقل کرد: حضرت حسین بن علی(ع) و زینب کبری(س) به عنوان دو قهرمان عمده و سازنده واقعه عاشورا در کنار هم ایفای نقش کرده اند و مدال کمک گریه کن جبهه حق در تاریخ کربلا و ترویج فرهنگ حسینی به نام بانوان به تصویب رسانده شده که از نقش بی بدیل زن در اسلام ماجرا می کند.
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه اجلاسهای اسلامی دانش آموزان اظهار داشت: در تثبیت بعثت نبوی و استقرار ولایت علوی هم حضرت خدیجه کبری (س) و فاطمه زهرا (س) به عنوان نقش آفرینان عمده در نوشته حاضر بودند.
حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری در ادامه تبیین نقش و جایگاه بانوان در واقعه عاشورا خاطرنشان کرد: اگر حضرت زینب( س) جریان سازی واقعه عاشورا را بر عهده نمی گرفت نهضت حسینی که امروز عالم را فراگرفته است جریان نمییافت.
وی اضافه کرد: پس از قرنها امام راحل(ره) با درک درست و کامل از اسلام با کمک طلبیدن از بانوان در انقلاب و ودفاع مقدس به پیروزی رسید و در این مرحله از تاریخ هم بانوان در نوشته و اصل انقلاب حضور یافتند.

وی نقل کرد: نقش زن در غرب به عنوان یک نقش حاشیه ای است و همه مکان به عنوان یک ابزار و طعمه البته با بسته بندی خوشگل به آن نگاه می کنند.
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه اجلاسهای اسلامی دانش آموزان با اشاره به لقب تازه افسران جنگ نرم که توسط مقام معظم رهبری در دیدار با دانش آموزان در ماه اردیبهشت سال جاری عنوان فرمودند اظهار داشت: ماموریت عمده خواهران عضو اجلاسهای اسلامی سر تا سر کشور به عنوان دختران تمدن ساز در خط حضرت زینب (س) بودن است.

—————————————–

گردآوری از: پريماه ط.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سر عاشق که نه خاک در معشوق بود
««« »»»
کی خلاصش بود از محنت سرگردانی

واقعه عاشورا یک منبع عظیم فرهنگی و یک حرکت نجات بخشی برای بشریت است

TT / 48 — TP / 12%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال