انجام این کارها وقت سرماخوردگی قدغن ! (۲ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

انجام این کارها هنگام سرماخوردگی ممنوع !

روشهای جلو گیری از سرماخوردگی

فصل زمستان که شروع می شود همه مردمان از اینکه سرما بخورند نگران می شوند و بیش از پیش نکاتی را برای جلو گیری از سرماخوردگی رعایت می کنند. ولی بسیاری از اوقات حتی با رعایت کامل نکات جلو گیری از سرماخوردگی ، افراد دچار سرماخوردگی می شوند و به دنبال راه هایی برای درمان سرماخوردگی شان هستند و به مصرف داروها یی گوناگونی روی می آورند. اما گاهی رقم میخورد که بعضی افراد در فصول دیگر هم دچار سرماخوردگی می شوند.

سرماخوردگی که با نام های نازوفارنژیت ، رینوفارنژیت و زکام حاد نیز شناخته می شود، بیماری واگیر مربوط به سیستم تنفسی فوقانی است که عمدتاً بینی را تحت تأثیر میگذارد. سرماخوردگی معمولاً با خستگی، احساس سرما، عطسه و سردرد آغاز می شود و با علائمی چون سرفه، گلودرد، آبریزش بینی و تب ادامه کشف میکند و معمولاً هفت تا ده روز بعد از بین برده میشود و برخی علائم امکان می دارد تا سه هفته زمان ببرد. بیش از دویست نوع ویروس عامل سرماخوردگی وجود دارد.

یک پزشک طب باستانی اظهار داشت :پوشاندن سر در زمان سرماخوردگی و آبریزش بینی لازم است.

به نقل کرده وی برای جلو گیری از بروز سرماخوردگی نیز از دستورات لازم الاجراست به مخصوص وقتهایی که حساسیت نسبت به تحول دما افزایش کشف میکند مثل زمان خروج از حمام, استخر و سونا و جاهای بسیار گرم بسیار نقش می دارد.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس انجام این کارها هنگام سرماخوردگی ممنوع !

پرخوری از عوامل مستعد کننده برای بروز سرماخوردگی است

پرخوری از عوامل مستعدکننده فرد برای بروز سرماخوردگی است

این دستیار تخصصی طب باستانی افزود:پرخوری در زمان سرماخوردگی و آبریزش بینی باعث تشدید و طولانی شدن دوره درمان آن خواهد شد. همچنین پرخوری از عوامل مستعدکننده فرد برای بروز زکام است.

در زمان سرماخوردگی از طاق باز استراحت کردن بپرهیزید

وی ادامه داد:در زمان ابتلا به سرماخوردگی از طاق باز استراحت کردن بپرهیزید؛ چرا که امکان بروز مریضیهای ریوی به دنبال زکام را زیاد میکند. ترجیحاً به گونه ای استراحت بکنید که سرتان در راستای بدن قرار گیرد و به گونه ای روی پهلوها استراحت بکنید که سوراخ های بینی رو به زمین باشند.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس انجام این کارها هنگام سرماخوردگی ممنوع !

در هنگام سرماخوردگی از طاق باز استراحت کردن بپرهیزید

آشامیدن آب خنک در زمان سرماخوردگی ممنوع است

وی افزود:آشامیدن آب خنک در زمان ابتلا به سرماخوردگی ممنوع است همچنین خواب طی روز در زمان ابتلا به زکام تا حد امکان باید کاهش یابد به مخصوص استراحت کردن با فاصله کم از خوردن غذا؛ چرا که باعث تشدید و طولانی شدن دوره درمان می شود.

انجام این کارها هنگام سرماخوردگی ممنوع !

_______________________________

تهیه و تدوین: پويان ذ.

انواع بیماری و درمان در بخش پیشگیری و انواع بیماری ها سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ چو پادشاهت گه گاه می‌برد نام
««« »»»
رنجش ز بخت منما بازآ به عذرخواهی

انجام این کارها وقت سرماخوردگی قدغن ! (۲ عکس)

TT / 72 — TP / 17%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال