توسک: تحریم های روسیه باید به دلیل اوضاع سوریه تمدید شود


با دیگران به اشتراک بگذارید

توسک: تحریم های روسیه باید به دلیل اوضاع سوریه تمدید شود

خبرگزاری فارس: توسک: تحریم‌های روسیه باید به خاطر اوضاع کشور سوریه تمدید شود

رئیس شورای اروپا خواستار تمدید و گسترش تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه به بهانه اوضاع کشور سوریه شد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، «دونالد توسک»، رئیس شورای اروپا اعلام کرد، اتحادیه اروپا باید تحریم ها علیه روسیه را به خاطر ادامه چالشها در اوکراین و اقدامات این کشور در کشور سوریه تمدید کند.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، توسک در مکالمه با یک روزنامه آلمانی گفت، اوضاع در اوکراین از وقت تمدید تحریم های روسیه در ماه ژوئن هیچ تحولی نکرده و حتی به خاطر افزایش خشونت ها در کشور سوریه بدتر نیز شده است.

غرب با متهم کردن روسیه به دخالت در ناآرامی ها در اوکراین که از سال ۲۰۱۴ میلادی آغاز شده بود، چندین دور تحریم های گوناگون علیه مسکو اعمال کرده است که دور اخیر این تحریم ها در ماه ژوئن گذشته تا پایان سال جاری میلادی تمدید شده بود.

بر اساس این گزارش، روسیه و ایالات متحده در تاریخ ۹ سپتامبر (۱۹ شهریورماه) بعد از جلسه های مکرر سرانجام در ژنو برای اجرای آتش بسی موقت در کشور سوریه به توافق رسیده بودند اما بعد از گذشت چندین روز از اجرایی شدن این توافق نیز گزارش های مستند انتشار داده شده توسط وزارت پاسداری روسیه از این امر ماجرا داشت که ظاهرا تنها طرفین پایبند به این آتش بس نیروهای ارتش کشور سوریه و روسیه بوده اند و گروه های معارض مسلح و گروه های تروریستی از این فرصت برای تجدید قوا و تشدید حملات خود به مخصوص در مناطق مسکونی کشور سوریه سوءاستفاده کرده اند.

علاوه براین، ایالات متحده نیز طی یک هفته ای که این توافق اجرا شد، به هیچ یک از تعهدات خود از جمله تفکیک گروه های معارض به اصطلاح میانه رو از گروه های تروریستی عمل نکرد و حتی قادر نبود گروه های مسلح تحت حمایت خود را به توقف حملات در مناطق مسکونی کشور سوریه متقاعد کند. بعد از این اتفاقات و اتمام دوره توافق شده برای اجرای آتش بس موقت، دولت کشور سوریه از لغو آتش بس در این کشور گزارش کرد و مذاکرات برای احیای مجدد آن دوباره از سر گرفته شد.

روسیه حملات هوایی خود علیه مواضع تروریست ها در کشور سوریه را از تاریخ ۳۰ سپتامبر سال ۲۰۱۵ میلادی به خواست مستقیم «بشار اسد» رئیس جمهوری کشور سوریه آغاز کرد و این حملات هوایی همچنان ادامه دارد که البته نقش اهمیتی می داری در پشتیبانی از نیروهای ارتش کشور سوریه برای آزادسازی مناطق گوناگون این کشور از تصرف نیروهای تروریستی ایفا کرده است.

****************

تهیه شده توسط: بهاره و.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بس که در پرده چنگ گفت سخن
««« »»»
ببرش موی تا نمويد باز

توسک: تحریم های روسیه باید به دلیل اوضاع سوریه تمدید شود

TT / 78 — TP / 19%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال