به دنبال مطالعات دو پژوهشگر ایتالیائی در دانشگاه بوستون؛ کشف مولکولی که فرمان توقف خوراکی خوردن را صادر می کند


با دیگران به اشتراک بگذارید

در پی مطالعات دو پژوهشگر ایتالیائی در دانشگاه بوستون؛ کشف مولکولی که فرمان توقف غذا خوردن را صادر می کند

عکس در پی مطالعات دو پژوهشگر ایتالیائی در دانشگاه بوستون؛		کشف مولکولی که فرمان توقف غذا خوردن را صادر می کند
سیناپرس: پژوهشگران در مطالعات جدید خود موفق به شناسائی نوعی مولکول ویژه در قشر جلوئی مغز در بخش پیشانی شده اند که TAAR1 نام داشته و به طور مستقیم مسئولیت صدور فرمان خوردن غذا و توقف ان را بر عهده دارد.

دو پژوهشگر ایتالیائی که در دانشگاه بوستون ایالات متحده آمریکا در حین انجام تحقیقاتی در مورد فرایند عصبی غذا خوردن و مطالعه رخداد های زیستی – عصبی بدن انسان در مواجهه با گرسنگی، سیری و اوغات صرف غذا، موفق به کشف مولکول ویژه ای در مغز انسان شدند که مسئولیت مستقیم صدور فرمان غذا خوردن یا توقف خوردن غذا را بر عهده دارد.

این مولکول ویژه؛ TAAR1 نام داشته و به صورت گیرنده های مشخصی در قشر جلوی مغز در بخش پیشانی قرار داشته و می تواند دستور خوردن بیش از حد غذا یا بی میلی و عدم تمایل به غذا خوردن را صادر کند.

پیترو کاتون و والنتینا سابینو که سرپرستی این تیم تحقیقاتی را بر عهده دارند در رابطه با کشف جدید خود اعلام کردند که این مولکول ویژه؛ TAAR1 نام داشته و به صورت گیرنده های مشخصی در قشر جلوی مغز در بخش پیشانی قرار داشته و می تواند دستور خوردن بیش از حد غذا یا بی میلی و عدم تمایل به غذا خوردن را صادر کند.

این کشف از نظر پزشکان دارای اهمیتی زیادی بوده و می تواند به افراد در زمینه کنترل چاقی و اضافه وزن کمک کرده و همچنین برای کسانی که دچار بی اشتهایی عصبی هستند نیز مفید باشد. در حال حاضر و با توجه به کشف این مولکول ویژه در مغز و همچنین شناسائی مکانیزم و عملکرد آن؛ می توان نسبت به ساخت داروهایی که بر این مولکول تاثیر داشته باشند اقدام کرده و شاهد توسعه روش های درمانی موثر تری در زمینه چاقی و لاغری بود.

شرح کامل این پژوهش و نتایج به دست آمده از آن در آخرین شماره ژورنال تخصصی Neuropsychopharmacology که در زمینه مغز ، اعصاب و داروهای مرتبط با آن فعالیت می کند ، منتشر شده و در اختیار پژوهشگران قرار دارد.

ترجمه: احسان محمدحسینی

********************************

نگارنده : شراره ز.

تازه های سلامت و پزشکی در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

تو خود چه لعبتی ای شهسوار شيرين کار
««« »»»
که توسنی چو فلک رام تازيانه توست

به دنبال مطالعات دو پژوهشگر ایتالیائی در دانشگاه بوستون؛ کشف مولکولی که فرمان توقف خوراکی خوردن را صادر می کند

TT / 0 — TP / 0%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال