همه نقاط ضعف و معضلات اپل آیفون ۷ در یک دید (۲ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

همه نقاط ضعف و مشکلات آیفون ۷ در یک نگاه

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس همه نقاط ضعف و معضلات آیفون ۷ در یک نگاه

طبق اخبار انتشار داده شده بسیاری از کاربران به علل متعدد در هنگام بهره گیری از گوشی آیفون ۷ با مشکلاتی مواجه بودند. در ادامه این مطلب قصد داریم این معضلات را بیان کرده و راه حل های آن ها را با شما در میان قرار بدهیم.

کلیک – همان طور که آگاهی میدارید گوشی آیفون ۷ در مدت زمان کوتاهی که از عرضه آن می گذرد، سر و صدای زیادی به پا کرده و همواره در صدر اخبار قرار گرفته است. هم چنین می توان اذعان کرد که این محصول اپل پاسخی بود به گوشی های هوشمندی که در بازار یکه تازی می کردند. اما همیشه وقتی که محصول جدید به بازار عرضه می شود، مشکلاتی نیز همراه با آن ظهور می کند و آیفون ۷ نیز نمایان کرد که این قانون همواره وجود دارد و درباره این محصول نیز این قانون صدق می کند.

طبق آخرین گزارشات، معضلات متعددی توسط کاربران آیفون اعلام شده است. از گوشه و کنایه های کوچک گرفته تا معضلات اساسی و کاملا جدی.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس همه نقاط ضعف و معضلات آیفون ۷ در یک نگاه

اتصال LTE در آیفون ۷

آخرین گزارشات می گویند که مشترکین اپراتور Verizon  معضلات اساسی در مورد اتصال LTE در این گوشی دارند. مانند همیشه، سایت Reddit پر شده است از مالکان شاکی آیفون و کاربرانی که از وجود چنین مشکلاتی  ابراز رنجش می کنند.

به چشم مییاید وقتی که این دستگاه از محدوده وای‌فای بیرون رود، در اتصال خودکار به LTE با مشکل مواجه خواهد شد. اگر چه شرکت Verizon برای رفع این مشکل سیم کارت کاربرانی را که این مشکل را دارند در درون قاب های مخصوصی قرار داد، اما اغلب اوقات این مشکل هم چنان تکرار می شود و به قوت خود باقی است.

مشکل شرکت BMW

رانندگان خودروهای BMW نیز به شکل بسیار عجیبی با مشکلاتی در آیفون ۷ روبرو شدند. برخی از مالکان این خودرو لوکس که قصد دارند آیفون ۷ خود را به سیستم infotainment (به دستگاه ای نقل میشود که در خودروها برای ارسال اطلاعات و سرگرمی ها مورد استفاده قرار داده میشود.) متصل کنند با مشکل نبود برقراری اتصال بلوثوث روبرو می شوند. هم چنین گوش کردن به  موزیک توسط آیفون  یکی دیگر از معضلات بدیهی است که بعضی دیگر از مالکان BMW  با آن مواجه بودند.

به چشم مییاید که خودروهای BMW نیز به همین اندازه که گوشی های آیفون دچار مشکل هستند، اشکالاتی را با خود به همرا دارند. زیرا پیش از این کارخانه تولیدکننده این خودرو آلمانی طی بیانیه ای به این معضلات و نبود سازگاری اشاره کرده بود. این بیانیه نه تنها برای مالکان BMW مفید بود، بلکه بیان می کند که سازگاری گوشی جدید شرکت اپل هنوز برای کار با این خودرو به اثبات نرسیده است.

اگرچه امتحانات هم چنان ادامه دارد ، اما به چشم مییاید که با جدید منتقل کنی های شرکت اپل معضلات جاری، حتی مسایل مرتبط با ماشین BMW برطرف گردند.

Airplane Mode

در این مورد باید گفت که اپل پیش از این که گوشی های خود را روانه بازار کند از معضلات مربوط با Airplane mode دانست. زیرا تولیدکننده محصولات این شرکت در ایالت کالیفرنیا اعتراف کرده بود که فعال سازی این حالت منجر خواهد شد تا سرویس تلفن همراه برای همیشه نابود بشود. البته آپدیت هایی که عرضه خواهند شد احتمالا این معضلات را در آینده از بین خواهند برد اما در حال حاضر پیشنهاد اپل به مشتریان خود این است که سیم کارت را از دستگاه خارج کرده و دوباره آن را در درون دستگاه گذارند.

به گوش رسیدن صدای هیس

برخی از گزارشات اولیه دیگر حاکی از این است که وقتی که کاربران پردازش های سنگینی با گوشی به انجام میرسانند، صدایی شبیه به صدای هیس یا چیزی شبیه به فن سرد کننده به گوشی می رسد. این موضوع به خصوص وقتی که کاربران مشغول گوشی کردن به موزیک هستند قادر هست بسیار آزاردهنده باشد. در این مورد به چشم مییاید هنوز این مشکل برای بسیاری از کاربران آیفون ۷ وجود دارد.

به چشم مییاید که یک کوئل یا اثر الکترومغناطیسی موجب این مسئله شده است. اما جالب است آگاهی بدارید که این مشکل در تمام گوشی های آیفون ۷ قبلا نشر نیافته است. البته از دید Apple Insider (وب سایتی که تمام اخبار و شایعات مربوط به محصولات اپل را از سال ۱۹۹۷ انتشار میدهد.)  این مشکل قادر هست از فرستنده RF یا از پارازیت هایی باشد که در سیستم اسپیکر ایجاد شده است.

به هر حال، این مورد یکی از مسائلی است که تا زمان نگاشتن این مطلب هنوز در آیفون ۷ حل نشده است.

انفجارها

رسانه ها همیشه پر هستند از اخبار جنجالی در مورد معضلات پیچیده ای که مشتریان در مورد وسایل الکترونیکی خود دارند که با وجود انفجارهای صورت گرفته در گوشی گلکسی نوت ۷ این اخبار به اوج خود رسیدند. حالا این مشکل برای گوشی آیفون ۷ رخ داده است اما در مقیاس کوچولوتر.

یکی از کاربران آیفون ۷ در تگزاس تعدادی تصاویر در فضای جایزی انتشار داد که نمایان میکند این مدل از گوشی آیفون در ترانزیت منفجر شده بود. اگر چه این تصاویر مضمون رسانه ها شد و نظر بسیاری از آن ها را به خود جلب کرد، اما هیچ مدرکی وجود ندارد که ثابت کند که این اتفاق جز یک حادثه عجیب و غریب چیزی دیگری باشد.

متلاشی شدن

بعضی از کاربران به این موضوع اشاره کرده اند که آیفون ۷ نشکن نیست و در واقع در برابر ضربات محکم چندان مقاوم نیست. آن ها این موضوع را با ول شدن گوشی از دستانشان و برخورد آن با زمین آزمودند. دارندگان آیفون ۷ ارائه میدهند که حتما مردمان از قاب های موجود در بازار به منظور محافظت از گوشی های خود استفاده نمایند.

نبود سازگاری با ساعت های هوشمند

گزارشات جدید نمایان میکنند که آیفون ۷ با بسیاری از ساعت های هوشمند معتبر از جمله سیستم های پوشیدنی اندرویدی مانند نسل دوم Moto 360، Fossil Q و ساعت ۱۵۰۰ دلاری Tag Heuer سازگاری ندارد.

این مسئله از حدود ۱۴ روز گذشته گزارش شد،  اما هنوز به شکل قانع کننده ای حل نشده است. این موضوع تا حدی ناامیدکننده است، به خصوص برای Moto 360 که می توان گفت دوست داشتنیترین دستگاه اندرویدی پوشیدنی در بازار است. البته واضح است که اپل بسیار امیدوار است که مشتریانش از آیفون ۷ به همراه اپل واچ که متعلق به این شرکت است استفاده نمایند. اما با این وجود حدس زده میشود که در آینده نه چندان دور این مشکل را برای سازگاری آیفون تازه اش با سایر ساعت های هوشمند برطرف خواهد ساخت.

معضلات VoLTE

علاوه بر مشکلاتی که پیش تر در مورد ناسازگاری شرکت Verizon با آیفون ۷ گفته شد، بسیاری از کاربران از این موضوع شکایت داشتند که در هنگام گفتگو، وقتی که VoLTE در حال استفاده بود، تماس آن ها قطع می شد. مصرف بیش از حد اینترنت همراه و افت دائمی در اتصالات LTE از جمله مشکلاتی بود که از وقتی که آیفون ۷ به بازار عرضه شد به طور مکرر دیده شده است.  با این حال، حداقل یه راه حل برای این قضیه وجود دارد و آن این است که به کاربران ارائه داده میشود که تا از بین برده شدن کامل این نقص، VoLTE را خاموش کنند.

درست فعالیت نکردن EarPods

یکی دیگر از مسائلی که از زمان عرضه آیفون ۷ تاکنون به طور گسترده ای از طرف کاربران این دستگاه خبر داده شده است، وجود نقص کاملا آشکار در نحوه کارکرد EarPodها است. بسیاری از کاربران بیان کرده اند که وقتی که Lightning Earpods ها را به پورت Lightning گوشی وصل می کنند، این Earpodها کاملا از کار می افتند. این قضیه واقعا قادر هست آزاردهنده باشد. تصور کنید در زمان گوش دادن به یک موزیک نتوانسته باشید درجه صدا را تنظیم کنید یا به تماس های تلفنی خود پاسخ دهید. در این مورد هم، باز یک راه حل موقت وجود دارد و آن این است که EarPodها را از گوشی جدا کرده و مجدد به دستگاه وصل کنید.

البته طبق اظهارات این شرکت در کالیفرنیا، اپل این مشکل را در iOS 10.0.2 از بین برده است. بنابراین می توان نتیجه گرفت که گاهی اوقات اجرای آپدیت یک نرم افزار قادر هست به سادگی به از بین بردن هر معضلی یاری رساند. شما نیز قادر هست با رفتن به مسیر زیر سیستم عامل iOS خود را جدید منتقل کنی نمایید.

Settings app > General > Software Update

خط افتادن گوشی

همان طور که توسط بسیاری از تحلیلگران حدس زده شده بود، نسخه Jet Black آیفون ۷ نمایان کرد که در مقابل خط افتادن زیان پذیر‌تر است. البته این معضلات از جمله مشکلاتی است که به هیچ عنوان نمی توان آن را حل کرد. چنانچه به این رنگ علاقه دارد یا باید با این قضیه کنار بیایید، یا این که به شدن مراقب گوشی خود باشید یا این که رنگ دیگری از آیفون ۷ را خریداری کنید.

حساسیت دکمه Home

برخی از گوشی های آیفون ۷ در مورد میزان حساسیت دکمه Home  با مشکل مواجه شدند. این دکمه جدیدHome  از سیستم لمسی Capacitive بهره میگیرد (صفحه نمایش های Capacitive به خصوصیات الکتریکی بدن انسان وابسته هستند و بدین وسیله تشخیص میدهند که کاربر کجا صفحه نمایش و چه وقتی آن را لمس کرده است. به همین دلیل است که نمایشگرهای Capacitive می توانند توسط لمس بسیار آرام انگشت مهار شوند . چنین صفحه اکرانهایی قادر نیستند به وسیله قلم ها و یا دستی که با دستکش بر تن شده است، فعالیت کنند.) بنابراین با دست بانداژ شده یا دست بر تن شده با دستکش فعالیت نمیکند. البته دستکش های Capacitive برای تهیه کرد در سایت هایی مانند آمازون وجود می دارند که باعث خواهد شد که چنانچه کاربر به خاطر شرایط بد آب و هوا دستکش بر تن بکند، باز هم بتواند هم چنان با دکمه Home فعالیت کند. البته باید گفت که شما قادر هستید  بازخورد لمسی دکمه Home را از طریق مسیر زیر عوض کنید:

Settings > General > Home Button

بعد از رفتن به مسیر بالا گزینه Choose Your Click را انتخاب نمایید.

شارژ کردن گوشی و گوش دادن به موزیک از طریق هدفون به طور همزمان

در نهایت نیز برخی از کاربران از این که قادر نیستند به طور همزمان با بهره گیری از هدفون های سیمی هم به موزیک گوش دهند و هم دستگاه خود را شارژ کنند شاکی هستند. این مسئله قادر هست به نوعی کاربر را اذیت کند، اما می توان با مورد استفاده قرار دهی هدفون های بی سیم این موضوع را حل نمود. البته نقل کردی است که برای این مشکل یک lightning splitter نیز ساخته شده که کاربر را قادر می سازد تا بتواند این دو عمل اصلی را به طور هم زمان به انجام رساند. این splitter هم اکنون در بازار برای تهیه کرد وجود می دارد.

***********************************

مسئول متن : شهرام ل.

تبلت و موبایل در بخش آموزش و ترفند سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خدا را داد من بستان از او ای شحنه مجلس
««« »»»
که می با ديگری خورده‌ست و با من سر گران دارد

همه نقاط ضعف و معضلات اپل آیفون ۷ در یک دید (۲ عکس)

TT / 252 — TP / 14%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال