مدیر عامل اشکودا در شهر پاریس خبر از وارد شدن محصولاتش به بازار کشورمان ایران داد (۸ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

مدیر عامل اشکودا در پاریس خبر از ورود محصولاتش به بازار ایران داد

آقای برنهارد مایر، مدیرعامل اشکودا، در نمایشگاه پاریس بیشتر از همه سرگرم شناسایی اولین شاسی‌بلند کمپانی‌اش بود که کودیاک نام دارد. آقای مایر در حاشیه رونمایی این خودرو در نمایشگاه پاریس خبرهای جالبی هم داشت.

آنطور که اتوموتیو نیوز نگاشته، اشکودا امکان می دارد پس از ۵۰ سال دوباره به بازار آمریکا برگردد، ولی تا قطعی‌شدن این موضوع هنوز وقت زیادی باقی مانده. اما این خبر جالب آقای مایر عدم! آقای مایر رسما به رسانه‌ها اعلام کرد که در سال ۲۰۱۷ برای نخستین‌بار اشکودا به دو بازار جدید راه پیدا می‌کند: یکی کره‌جنوبی و دیگری کشورمان؛ بله! کشورمان.

مثل داچیا برای رنو؛ اشکودا هم برای فولکس‌واگن!

اشکودا بیش از ۱۲۰ سال قدمت دارد و به همین علت باید آن‌را یکی از قدیمی‌ترین مارک های خودروساز دنیا آگاهی داشت. اشکودا در ۱۹۹۱ با فروش ۳۰% سهامش به فولکس‌واگن عملا زیرمجموعه غول خودروسازی اروپا شد. سال ۱۹۹۵ نیز VW سهامش را در این شرکت به ۷۰% رساند و نهایتا در ۲۰۰۰ میلادی تمام سهامش را گرفت. از آن وقت به بعد، تمام ماشین های اشکودا با پلتفرم فولکس‌واگن ساخته شدند. از این لحاظ ارتباط اشکودا با فولکس‌واگن را می‌توان به ارتباط داچیا با رنو شباهت داد، ولی با یک تفاوت بسیار بزرگ: محصولات داچیا ارزان‌تر از رنو هستند، ولی محصولات اشکودا از فولکس‌واگن معمولا گران‌ترند! به واژه دیگر، ماشین های اشکودا اندکی لوکس‌تر، گران‌تر و جادارتر از فولکس‌واگن هستند و عمدتا هم مشخصات فنی خوب تری دارند.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس   مدیر عامل اشکودا در پاریس خبر از ورود محصولاتش به بازار کشورمان داد

اینکه چرا نام اشکودا را، در مقایسه با سایر مارک های اروپایی، بسیار کم شنیده‌ایم دو علت دارد؛ اول اینکه اصالت آن به جمهوری چک برمی‌گردد! دوم اینکه اشکودا مدت‌ها تنها در بازار اروپای شرقی به فروش رسانده می‌شد و حتی امروزه سه کشور چین، هند و روسیه تنها بازارهای غیراروپایی این برند هستند که اشکودا تمرکز اصلی‌اش را روی آن‌ها قرار داده است؛ به‌خصوص بازار چین که از سال ۲۰۱۱ به بعد، با عبور از آلمان، بزرگ‌ترین بازار اشکودا در دنیا شد.

اشکودا حالا به فکر جهانی‌شدن است؛ البته نه از همین حالا! سال ۲۰۱۰ بود که مدیرعامل سابق این کمپانی برنامه گسترش فروش محصولاتش موسوم به Growth Strategy را نقش کرد. نتیجه اول این برنامه رسیدن به فروش سالانه ۱.۵ میلیون سیستم است که باید تا ۲۰۱۸ محقق شود و قاعدتا به همین علت است که حالا به‌دنبال بازارهای تازه‌ای مثل کشورمان و کره‌جنوبی می‌گردد. اشکودا برای هرچه سریع‌ترین رسیدن به هدف ۲۰۱۸ خود احتمالا لجبازی ۵۰ ساله‌اش را هم کنار می‌گذارد و دوباره به بازار آمریکا می‌رود. در پایان سال ۲۰۱۵ اشکودا بیش از ۱ میلیون سیستم از محصولاتش را در ۱۰۲ کشور دنیا فروخت.

هفت‌تایی اشکودا برای کشورمان

طبق گفته‌های آقای مایر، اشکودا ابتدا محصولاتش را به بازار کشورمان صادر می‌کند تا هم کشش بازار کشورمان را بسنجد و هم اینکه شریکی برای خودش یابد؛ شاید یکی از موضوعات بحث در مذاکرات چندماه پیش فولکس‌واگن با خودروسازان ایرانی نیز عرضه اشکودا در کشورمان بوده است. اما اشکودا با اضافه‌شدن شاسی‌بلند تازه اش، که به‌تازگی در پاریس رونمایی شد، حالا ۷ محصول گوناگون دارد که حداکثر حجم انجین آن‌ها بیشتر از ۲.۰ لیتر نیست و از این‌رو هیچکدام از محصولات آن مانعی برای ورود به بازار کشورمان ندارد.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس   مدیر عامل اشکودا در پاریس خبر از ورود محصولاتش به بازار کشورمان داد

Citigo

: کوچولو ترین محصول اشکودا، سیتی‌گو نام دارد که در کلاس مینی‌کارهاست و هم بصورت ۳در و هم بصورت ۵در به فروش رسانده می‌شود. پیشرانه سیتی‌گو انجین ۱.۰ لیتری ۳ سیلندری است که با دو قدرت ۶۰ اسبی و ۷۳ اسبی بدست مشتریان می‌رسد. مصرف مخلوطی این خودرو ۴.۱ لیتر و حداکثر سرعتش حدود ۱۷۰ کیلومتر برساعت است. سیتی‌گو در صورت ورود به کشورمان باید با کیا پیکانتو و هیوندای i20 مسابقه دهد.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس   مدیر عامل اشکودا در پاریس خبر از ورود محصولاتش به بازار کشورمان داد

Fabia :

دومین هاچ‌بک اشکودا ، فابیاست. فابیا نیز همان انجین ۱.۰ لیتری MPI سیتی‌گو را در سینه دارد ولی علاوه‌بر آن با انجین ۱.۲ لیتری توربوی TSI هم قابل سفارش است که با دو قدرت ۹۰ و ۱۰۸ اسب‌بخار عرضه می‌شود. انجین توربوی فابیا که سه گیربکس ۵ سرعته دستی، ۶ سرعته دستی و ۷ سرعته اتومات دارد، در بر می داری مصرف مخلوطی ۴.۷ لیتر است. فابیا همچنین یک نسخه استیشن با نام Fabia Combi دارد. اشکودا فابیا در صورت ورود به بازار کشورمان باید با کیا ریو هاچ‌بک، تویوتا یاریس هاچ‌بک و مهم‌تر از همه با هیوندای i30 مسابقه دهد.

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس   مدیر عامل اشکودا در پاریس خبر از ورود محصولاتش به بازار کشورمان داد

Yeti :

تنها ون اشکودا، یتی نام دارد که انجین بنزینی آن یا ۱.۲ لیتری توربو یا ۱.۴ لیتری توربوست که فقط نسخه ۱.۴ آن بصورت پیشنهادی با دو دیفرانسیل عرضه می‌شود. از آنجایی که هیچ ونی در کشورمان شانس موفقیت ندارد پس در صورت آمدن یتی به کشورمان باید در کنار کیا سول منتظر بی‌میلی مشتریان ایرانی برای خریدنش باشد!

تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس   مدیر عامل اشکودا در پاریس خبر از ورود محصولاتش به بازار کشورمان داد

Rapid :

رپید نام ارزان‌ترین سدان اشکوداست. برای این خودرو نیز دو انجین بنزینی قابل سفارش است؛ یکی همان ۱.۲ لیتری توربوی TSI با مصرف سوخت ۴.۶ لیتر و دیگری ۱.۴ لیتری توربوی TSI با قدرت ۱۲۳ اسب‌بخار و مصرف ۴.۷ لیتر. انجین ۱.۴ لیتری رپید تنها با گیربکس ۷ سرعته اتومات بدست مشتریان می‌رسد. نسخه استیشن رپید Rapid Spaceback نام دارد. اشکودا رپید در صورت ورود به کشورمان باید با MG GT و کیا ریو صندوقدار مسابقه دهد.

تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس   مدیر عامل اشکودا در پاریس خبر از ورود محصولاتش به بازار کشورمان داد

Octavia :

دومین سدان اشکودا، اوکتاویا نام دارد. اوکتاویا بیشترین تنوع انجین‌ها را دارد چراکه هم با ۱.۰ لیتری TSI، هم با ۱.۲ لیتری توربوی TSI ، هم با ۱.۴ لیتری توربوی TSI و هم با ۱.۸ لیتری توربوی TSI باقدرت ۱۷۷ اسب ، مصرف ۶.۴ لیتر و حداکثر سرعت ۲۳۰ کیلومتر برساعت عرضه می‌شود. از میان این چهار انجین تنها نسخه ۱.۸ لیتری آن سیستم چهارچرخ محرک پیشنهادی دارد. اوکتاویا در صورت ورود به کشورمان باید با مزدا۳، کیا سراتو، تویوتا کرولا و هیوندای النترا مسابقه دهد.

تصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس   مدیر عامل اشکودا در پاریس خبر از ورود محصولاتش به بازار کشورمان داد

Superb :

سوپرب نام لوکس‌ترین سدان اشکوداست. انجین‌های ۱.۴ و ۱.۸ لیتری توربوی TSI سوپرب با اوکتاویا یکسان است. البته اشکودا یک انجین ۲.۰ لیتری توربو نیز ویژه سوپرب ساخته که نسخه تک دیفرانسیل آن ۲۱۷ اسب با مصرف ۶.۲ لیتر و نسخه دو دیفرانسیلش ۲۷۶ اسب با مصرف ۷.۱ لیتر دارد. حداکثر سرعت این خودرو به حدود ۲۵۰ کیلومتر برساعت می‌رسد. مدل‌های استیشن سوپرب با نام Superb Combi به فروش رسانده می‌شود. اشکودا سوپرب در صورت ورود به کشورمان باید با MG6 ، رنو فلوئنس ، تویوتا کمری، رنو تلیسمان، کیا اپتیما و هیوندای سوناتا مسابقه دهد.

تصویر و عکس شماره ۸ ⇩تصویر و عکس   مدیر عامل اشکودا در پاریس خبر از ورود محصولاتش به بازار کشورمان داد

Kodiaq :

اصل داستان اینجاست! کودیاک ،که برای نخستین‌بار هفته گذشته در پاریس رونمایی شد، هم نخستین شاسی‌بلند اشکوداست و هم نخستین ماشین این برند است که ۷ صندلی دارد. انجین بنزینی کودیاک تنها ۱.۴ لیتری توربوی و ۲.۰ لیتری توربوست. حداکثر سرعت این خودرو ۱۹۰ تا ۲۰۶ کیلومتر برساعت است. کودیاک در صورت ورود به بازار کشورمان باید با هیوندای سانتافه و کیا سورنتو مسابقه دهد.

___________________________________

تهیه و تدوین : سهراب ه.

خودرو در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ چه طرفه شاخ نباتيست کلک تو
««« »»»
کش ميوه دلپذيرتر از شهد و شکر است

مدیر عامل اشکودا در شهر پاریس خبر از وارد شدن محصولاتش به بازار کشورمان ایران داد (۸ عکس)

TT / 155 — TP / 14%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال