توکلی: نیاز به مدیریتی دلسوز در سینما داریم تا مذهب در سینما احیاء شود


کارگردان سریال تلویزیونی «مدرس» در گفتگو با خبرنگار سینماپرس افزود: نکته مهمی که شاید بسیاری از مسئولان و مدیران به آن توجه ندارند این است که اگر فیلمسازی در تمامی طول عمرش حتی یک بار به دعای ندبه و دعای کمیل نرفته و بودن در هیئات مذهبی را تجربه نکرده نمی تواند مبادرت به ساخت فیلم و سریال در رابطه با مذهب، دین و تاریخ بکند و اگر این گونه آثار را بسازد با ضعف های آشکار زیادی همراه خواهد بود.

وی ادامه داد: این قبیل فیلمسازان که امروزه نسبتاً زیاد هم شده اند با نگاه شخصی شان مبادرت به ساخت آثار دینی و مذهبی می کنند که بسیار غلط است؛ وقتی اعتقاد و شناخت نسبت به سیره زندگی ائمه معصومین (ع) و بزرگان دین وجود نداشته باشد هر اثر فرهنگی و هنری در این رابطه محکوم به شکست است چرا که مومنانی که عامه مردم را تشکیل می دهند نمی توانند با آن اثر ارتباط برقرار کنند و حتی در ضدیت با آن برمی خیزند.

توکلی خاطرنشان کرد: برخی افراد با سوء استفاده از معصومین (ع) قصد دارند تا با نگاه همیشه فرصت طلبانه شان فیلم و سریالی در رابطه با زندگی این بزرگان بسازند و این مسئولان فرهنگی هستند که باید تمام قد از حیثیت دین، اسلام و هنر دفاع کرده و هرگز به این قبیل افراد اجازه کار ندهند.

بازیگر سریال تلویزیونی «میرزا کوچک خان جنگلی» سپس با بیان اینکه مذهب در کشور ما دارای پیشینه زیادی است اظهار داشت: تا دوران مشروطیت زنجیره آیین ها و مراسم های دینی و مذهبی در کشور ما حفظ شده بودند اما پس از دوران مشروطیت به دلایل بسیار متعدد تاریخی و سیاسی برخی زنجیرهای این مراسم ها و آیین ها پاره شده و امروز نیاز به احیای آن ها داریم.

این هنرمند پیشکسوت تصریح کرد: ما نیاز به مدیریتی دلسوز در سینما داریم تا مذهب در سینما احیاء شود؛ متأسفانه حوزه مدیریت کلان فرهنگی کشور امروزه کم کاری های بسیار زیادی در این زمینه کرده است و به دلیل غرب زدگی فراوان توجه به دین و مذهب را از اولویت های کاری خود جدا ساخته که این امر بسیار مذموم و ناپسند است.

بازیگر فیلم سینمایی «زادبوم» تأکید کرد: تمامی ارگان ها و دستگاه های متعدد فرهنگی و هنری در کشور که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در رأس آن ها قرار دارد بایستی بخش اعظمی از بودجه های خود را برای تولید آثار فرهنگی و هنری در زمینه مسائل دینی و مذهبی اختصاص دهند تا عامه مردم و به ویژه جوانان کشور که همواره در معرض هجمه های رسانه های غربی قرار دارند نسبت به اصلیت دین و مذهب آگاه شده و نقشه دشمنان را نقش برآب کنند.

توکلی در خاتمه این گفتگو افزود: صداقت، پایداری به اصل وقایع تاریخی و استفاده از نظرات و کارشناسان دینی و مذهبی و همچنین تحقیق و مطالعه گسترده جزو کارهایی است که قبل از تولید این گونه آثار باید انجام شود و امیدوارم ما بتوانیم به زودی شاهد تولیدات ارزشمندی چه در سینما و چه در تلویزیون در این زمینه باشیم.

این مطلب در سایت "سینما پرس" منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال