http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

انجام «نذر خون» در ماه محرم

انجام «نذر خون» در ماه محرم

کریم شمس با اشاره به نذر خون در ایام محرم اظهارداشت: بسیاری از مردم، نذر خون را جایگزین رفتارهای ناصواب کردند و در ایام تاسوعا و عاشورا مراجعه می کردند که این امر موجب افزایش ذخایر خونی می شد.

انجام «نذر خون» در ماه محرمپول‌نیوز -معاون فنی و فناوری های نوین سازمان انتقال خون ایران، از اجرای طرح «نذرخون» از عاشورا تا اربعین حسینی در سراسر کشور خبر داد.

 کریم شمس با اشاره به نذر خون در ایام محرم اظهارداشت: بسیاری از مردم، نذر خون را جایگزین رفتارهای ناصواب کردند و در ایام تاسوعا و عاشورا مراجعه می کردند که این امر موجب افزایش ذخایر خونی می شد.

وی در این راستا به پیاده سازی طرح نذر خون از عاشورا تا اربعین حسینی اشاره کرد و افزود: در روز تاسوعا و عاشورا نوبت دهی می شود و علاوه بر اینکه ذخایر پایدار می ماند، انتقال خون نیز خدمتی بهتر و برازنده تر به عزاداران حسینی ارائه می دهد.

معاون فنی سازمان انتقال خون ایران با اشاره به توفیقات طرح نذر خون در سه سال اخیر، گفت: از مردم می خواهیم که همین رویه را پیش گیرند؛ این طرح سه سال است که به صورت کشوری و مدون انجام می شود و در سال های قبل که نذر خون اتفاق نمی افتاد ۶ تا ۷ برابر اهدای خون روزانه را در ایام عاشورا داشتیم که این میزان نیز مصرف نمی شد.

شمس ادامه داد: تجربه سه سال گذشته نشان داد که زمان اهدای خون نصف و عملا از اتلاف خون های اهدا شده جلوگیری شد؛ ضمن اینکه با ازدحام جمعیت ارائه خدمات قابل قبول برای عزاداران حسینی امکان پذیر نبود.

وی با بیان اینکه سازمان انتقال خون در دو روز عاشورا و تاسوعا با تمام امکانات آماده خدمت دهی است، گفت: آمار نشان داد که فرایند نذر خون کمک کرد تا خدمات بهتری به مردم ارائه دهیم؛ نذر خون مبنای فقهی دارد و مقام معظم رهبری نیز نذر خون را مجاز می دانند؛ مضاف بر اینکه اهدای خون یک فرایند پیوسته است و نیاز به خون هر روز وجود دارد.

شمس خاطرنشان کرد: اگر روز خاصی برای اهدای خون مراجعه کنیم، در سه ماه دیگر نمی توانیم مراجعه کنیم و ما دچار کمبود خون خواهیم شد؛ بنابراین از مردم دعوت می کنم اهدای خون را بعنوان زکات سلامت طی فاصله های منظم انجام دهند و ۱۰ روزه اول محرم تا اربعین می توانند نذر خون را ادا کنند.

منبع

گرد آوری :مجله تفریحی فول فان

منبع: فول فان
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
دانلود آهنگ جدید مسعود صادقلو و مهدی حسینی به نام دستای مریض
بازگشت بازیگران جم به کشور
یک شرکت مخابراتی «تایم وارنر» را می‎‌خرد
جزئیات دریافت کارت آزمون‌های استخدامی اعلام می‌شود
جدیدترین خبرها از سریال «هنگام بیداری» به کارگردانی سیروس مقدم
استخدام آشپز ماهر خانم جهت کار منزل در اهواز
انیمیشن دیرین دیرین: پوکی استخوان
دانلود قسمت ۸ هشتم سریال سفر سبز با لینک مستقیم شبکه سه
آخرین وضعیت پرونده سعید طوسی/بازداشت 8 نفر در پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان/تکذیب بازداشت یکی از قضات برجسته/تکذیب شایعه تبادل خاوری با هودفر/۶۴ سال حبس در پرونده روزچنگ‌ها/ صدور حکم مرتضوی به زودی
ادامه خودرو سواری بورس
چهره این دختر فقط در چند ثانیه به این شکل درآمد +تصاویر
مخالفت شورای نظارت علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با سخنرانی حسن عباسی
استخدام رئیس حسابداری در یک شرکت معتبر بازرگانی
دلیل علمی عادات عجیب گربه ها و سگ ها را بخوانید (قسمت دوم)
دانلود آهنگ جدید کوروش مقیمی به نام جاده
انتقاد شدید علیفر از فردوسی پور
بازار کشمش در مشت دلالان
چه بلایی بر سر خانم ۳۵ ساله در ایستگاه مترو کرج – تهران آمد؟
علت عملکرد ضعیف دولت ها در بخش روستایی کشور چیست؟ / نتیجه نافرجامی قانون‌گذاران و جولان تکنورات ها؛ فرار مردم از روستاها
استخدام تاکسی تلفنی باران در شیراز
تبلیغات