انجام «نذر خون» در ماه محرم


کریم شمس با اشاره به نذر خون در ایام محرم اظهارداشت: بسیاری از مردم، نذر خون را جایگزین رفتارهای ناصواب کردند و در ایام تاسوعا و عاشورا مراجعه می کردند که این امر موجب افزایش ذخایر خونی می شد.

انجام «نذر خون» در ماه محرمپول‌نیوز -معاون فنی و فناوری های نوین سازمان انتقال خون ایران، از اجرای طرح «نذرخون» از عاشورا تا اربعین حسینی در سراسر کشور خبر داد.

 کریم شمس با اشاره به نذر خون در ایام محرم اظهارداشت: بسیاری از مردم، نذر خون را جایگزین رفتارهای ناصواب کردند و در ایام تاسوعا و عاشورا مراجعه می کردند که این امر موجب افزایش ذخایر خونی می شد.

وی در این راستا به پیاده سازی طرح نذر خون از عاشورا تا اربعین حسینی اشاره کرد و افزود: در روز تاسوعا و عاشورا نوبت دهی می شود و علاوه بر اینکه ذخایر پایدار می ماند، انتقال خون نیز خدمتی بهتر و برازنده تر به عزاداران حسینی ارائه می دهد.

معاون فنی سازمان انتقال خون ایران با اشاره به توفیقات طرح نذر خون در سه سال اخیر، گفت: از مردم می خواهیم که همین رویه را پیش گیرند؛ این طرح سه سال است که به صورت کشوری و مدون انجام می شود و در سال های قبل که نذر خون اتفاق نمی افتاد ۶ تا ۷ برابر اهدای خون روزانه را در ایام عاشورا داشتیم که این میزان نیز مصرف نمی شد.

شمس ادامه داد: تجربه سه سال گذشته نشان داد که زمان اهدای خون نصف و عملا از اتلاف خون های اهدا شده جلوگیری شد؛ ضمن اینکه با ازدحام جمعیت ارائه خدمات قابل قبول برای عزاداران حسینی امکان پذیر نبود.

وی با بیان اینکه سازمان انتقال خون در دو روز عاشورا و تاسوعا با تمام امکانات آماده خدمت دهی است، گفت: آمار نشان داد که فرایند نذر خون کمک کرد تا خدمات بهتری به مردم ارائه دهیم؛ نذر خون مبنای فقهی دارد و مقام معظم رهبری نیز نذر خون را مجاز می دانند؛ مضاف بر اینکه اهدای خون یک فرایند پیوسته است و نیاز به خون هر روز وجود دارد.

شمس خاطرنشان کرد: اگر روز خاصی برای اهدای خون مراجعه کنیم، در سه ماه دیگر نمی توانیم مراجعه کنیم و ما دچار کمبود خون خواهیم شد؛ بنابراین از مردم دعوت می کنم اهدای خون را بعنوان زکات سلامت طی فاصله های منظم انجام دهند و ۱۰ روزه اول محرم تا اربعین می توانند نذر خون را ادا کنند.

منبع

گرد آوری :مجله تفریحی فول فان

[ منبع این خبر سایت فول فان می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال