میزان تولید محصولات زراعی آذربایجان غربی ۴ میلیون تن است


با دیگران به اشتراک بگذارید

میزان تولید محصولات زراعی آذربایجان غربی ۴ میلیون تن است

خبرگزاری فارس: میزان تولید محصولات زراعی آذربایجان غربی 4 میلیون تن است

معاون بهبود تولیدات گیاهی آذربایجان غربی گفت: میزان تولید محصولات زراعی استان آذربایجان غربی چهار میلیون تن است.

عبدالله فتح الله زاده امروز در مصاحبه با خبرنگار فارس در ارومیه با اشاره به سطح زیر کشت چغندر قند در آذربایجان غربی، اظهار داشت: سطح زیر کشت چغندر قند در آذربایجان غربی ۳۰ هزار هکتار است.

وی با اشاره به پیش بینی برداشت چغندر قند از اراضی کشاورزی استان، تصریح کرد: حدس زده میشود یک میلیون و ۸۵۰ هزار تن چغندر قند در استان تولید شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی آذربایجان غربی با بیان اینکه کشت چغندر قند از شهریور شروع شده، اذعان کرد: ۳۵۰ هزار تن تاکنون چغندر قند از اراضی کشاورزی استان استخراج شده که در مقایسه با سال گذشته افزایش یا کاهش قابل ملاحظه ای را نداشته است.

وی با اشاره به مدیریت کشت چغندر قند در استان آذربایجان غربی، اضافه کرد: برای مدیریت درگیری دریاچه ارومیه در کشت چغندر قند از ارقام کم آب بر بهره گرفته میشود.

فتح الله زاده با اشاره به تولید محصولات زراعی در استان، یادآور شد: میزان تولید محصولات زراعی در استان بالغ بر ۴ میلیون تن بوده و استان آذربایجان غربی در اکثر محصولات کشاورزی جایگاه اول کشوری را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه امسال ۷۴۰ تن گندم از اراضی دیم و آبی آذربایجان غربی استخراج شده، اظهار کرد: گاز بزن ۹۵ هزار تن و ذرت دانه ای ۳۸ هزار تن تاکنون از اراضی دیم و آبی این استان استخراج شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی آذربایجان غربی با بیان اینکه تاکنون ۴۷ هزار تن حبوبات از اراضی کشاورزی آذربایجان غربی استخراج شده، تصریح کرد: ۵۷۰ هزار تن تاکنون یونجه از اراضی کشاورزی استخراج شده است.

وی اذعان کرد: ۱۶۱ هزار تن از محصولات جالیزی در استان از اراضی کشاورزی استخراج شده و ۴۵۰ هزار تن سبزیجات تاکنون استخراج شده است.

فتح الله زاده با اشاره به اینکه در تولید محصول آفتابگردان یکی از استان های مطرح هستیم، اعلام کرد: ۵۵ هزار آفتابگردان و کدو آجیلی از اراضی زراعی استان آذربایجان غربی تاکنون استخراج شده است.

وی با اشاره به اینکه استان آذربایجان غربی قطب کشاورزی در کشور تلقی میشود، خاطرنشان کرد: کشاورزی بودن استان موجب اشتغال زایی جوانان این منطقه را فراهم کرده است و باعث شده که جوانان زیادی در این عرصه به فعالیت توجه بکنند.

لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه بنويسيد

گردآورنده: شهران س.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حجاب چهره جان می‌شود غبار تنم
««« »»»
خوشا دمی که از آن چهره پرده برفکنم

میزان تولید محصولات زراعی آذربایجان غربی ۴ میلیون تن است

TT / 33 — TP / 8%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال