خط اتوبوسرانی مهرشهر به میدان امام حسین (ع) بیرجند راه اندازی شد/ پایش تالاب رزه از نظر بیماریهای آبزیان و پرندگان


با دیگران به اشتراک بگذارید

خط اتوبوسرانی مهرشهر به میدان امام حسین (ع) بیرجند راه اندازی شد/ پایش تالاب رزه از نظر بیماریهای آبزیان و پرندگان

راه‌اندازی خط اتوبوسرانی مهرشهر به میدان امام حسین(ع) بیرجند، تعریض محور افین به زهان، برگزاری عملیات آگاهی می داری سرشماری نفوس و مسکن در قاین و پایش آبگیر رزه از نظر مریضی های آبزیان و پرندگان از خبرهای کوتاه شهری خراسان جنوبی است.

تصویر و عکس   خط اتوبوسرانی مهرشهر به میدان امام حسین (ع) بیرجند افتتاح شد/ پایش آبگیر رزه از نظر مریضی های آبزیان و پرندگان

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد از بیرجند، به نقل از روابط عمومی شهرداری بیرجند، مدیر بهره برداری سازمان اتوبوسرانی بیرجند و حومه اعلام کرد: با توجه به آغاز سال تحصیلی تازه و افزایش حجم مسافرت های شهری خط اتوبوسرانی از خیابان ۹ دی مهرشهر به میدان امام حسین (ع) افتتاح شد.

لطایفی اضافه کرد: خط مذکور فعلاً با یک سیستم اتوبوس و فاصله وقتی هر یک ساعت سرویس دهی می کند و مسیر تردد اتوبوس مذکور خیابان شهید کاوه، خیابان شهید احمدی روشن، خیابان ۹ دی، میدان آزادی، خیابان جمهوری و میدان امام حسین (ع) است.

وی خاطرنشان کرد: به جهت مدیریت خوب تر میزان جابه مکانی مسافر خطوط اتوبوسرانی از شهروندان خواست می شود از توجه کرد وجه انتقاد به رانندگی کننده خودداری و حتماً از کارت بلیت بهره گیرند.

افزایش ناوگان شبکه تاکسی بی سیم ۳۱۳۳

ناوگان شبکه تاکسی بی سیم ۳۱۳۳ به منظور خدمات منتقل کنی بیشتر به همشهریان و مسافرین افزایش کشف کرد.

مالکی سرپرست سازمان تاکسیرانی شهرداری بیرجند با بیان این مطلب به تجهیز ماشین های شبکه تاکسی بی سیم ۳۱۳۳ به تاکسی متر با توانایی ارائه صورتحساب به مسافران اشاره کرد.

اجرای نقش تعویض تاکسیهای فرسوده در استان

نقش تعویض تاکسی های فرسوده از مدل ۱۳۸۵ به پیش در حال انجام است.

سرپرست سازمان تاکسیرانی شهرداری بیرجند با بیان این مطلب نقل کرد: این اقدام با هدف ارتقای سطح رفاه عمومی و احترام به شهروندان، کاهش آلاینده های زندگی کرد محیطی، افزایش ضریب مطمئنی مسافرین، افزایش سطح رضایتمندی تاکسیرانان و صرفه جویی در مصرف سوخت انجام می شود.

مالکی اضافه کرد: جایگزینی تعدادی از تاکسیهای مشمول این نقش با تاکسی پایه گازسوز پژو ۴۰۵ و سمند مجهز به مخزن با امکان پیمایش حداقل ۳۰۰ کیلومتر در هر بار سوختگیری انجام شده است و فرایند نام نویسی و تبدیل به احسن بقیه تاکسیهای مشمول این نقش در حال انجام است.

میدان انتهای بلوار شهدای گمنام طبس به نام "راهداران" نام قرار دهی شد

به گزارش روابط عمومی شهرداری طبس، رئیس شورای اسلامی شهر طبس از نام قرار دهی میدان انتهای بلوار شهدای گمنام به نام راهداران به منظور تجلیل از اداره راه و شهرسازی گزارش کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر طبس در توضیح این خبر نقل کرد: اداره راه و شهرسازی شهرستان در راستای تعامل بین دستگاههای اجرایی؛ در ۲ سال گذشته حداکثر همکاری را با شهرداری داشته است.

محمد محمدیان تصریح کرد: تلاش ارزشمند صادق کلانی معاون مدیرکل و رئیس اداره راه و شهرسازی طبس و همکاران وی در توسعه معابر شهری از جمله احداث ادامه بلوار شهدای گمنام تا سکوهای نهرین ستودنی است.

وی اضافه کرد: به منظور تجلیل از خدمات شایسته این مدیر توانمند و کلکسیون راه و شهرسازی طبس اعضای شورای اسلامی شهر با توصیه شهردار تصمیم به نام قرار دهی میدان انتهای بلوار شهدای گمنام به نام "راهداران" گرفتند که تابلو این میدان در محل نصب شده است

تعریض و رفع نقاط حادثه خیز در محور افین به زهان شهرستان زیرکوه

به گزارش روابط عمومی اداره راه و شهرسازی زیرکوه، از بین بردن نقاط حادثه خیز در مسیرهای پر تردد در دستورکار قرار گرفت.

رئیس اداره راه و شهرسازی زیرکوه نقل کرد: در حال حاضر تعداد ۲ سیستم بولدوزر و یک سیستم پیکور در محور افین به زهان در حال تعریض و از بین بردن نقاط حادثه خیز است.

وی اظهار امیدواری کرد: با برداشت تراشه های بلند واقع در حاشیه جاده که مانع دید رانندگان می شود عرض مسیر بازتر می شود تا دید رانندگان خوب تر شود و از بروز حوادث جاده ای پیش گیری به عمل آید.

عملیات آگاهی می داری سرشماری عمومی نفوس و مسکن در شهرستان قاینات به انجام رسانده شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری قاینات، با حضور معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری و معاون اجرای سرشماری عمومی نفوس و مسکن شهرستان قاینات، عملیات آگاهی می داری سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۹۵ شهرستان انجام شد.

این عملیات به صورت امتحانی در دو نقطه روستایی و شهری به منظور آمادگی بیشتر مأموران سرشماری به انجام رسانده شد.

اقامت گروه شش نفره گردشگران فرانسوی در شهرستان نهبندان

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و جهانگردی خراسان جنوبی، گروه شش نفره گردشگران فرانسوی برای بازدید از جاذبه های تاریخی و طبیعی شهرستان نهبندان، سه شبانه روز در این شهرستان اقامت کردند.

سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی نهبندان نقل کرد: این گردشگران از طریق مرز بازرگان وارد کشورمان شدند و از استانهای آذربایجان غربی، قزوین، زنجان، تهران، اصفهان، یزد و کرمان بازدید داشته اند.

حسین شبانی اضافه کرد: این گروه با هدف بازدید از جاذبه های تاریخی و طبیعی شهرستان نهبندان به مدت سه شبانه روز مهمان شهرستان نهبندان بودند و اصلیترین برنامه های آنها برای بازدید واژه است از ریگ یلان، روستای دهسلم، باغهای زیتون و کارگاه روغن گیری زیتون چاهداشی، کوههای مریخی و آثار تاریخی داخل شهر نهبندان و آسبادها است.

وی بیان کرد: این گردشگران سفر خود را در شهرهای بیرجند و طبس ادامه می دهند و در کشور ترکیه تمام میکنند.

سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی نهبندان اضافه کرد: از آغاز امسال بیش از ۲۰۰ گردشگر وارد شهرستان نهبندان شدند.

نقش هادی روستای گیت به بهره برداری رسید

به عالیت روز روستا با حضور فرماندار درمیان و جمعی از مسئولان شهرستانی نقش هادی روستای گیت بخش قهستان به بهره برداری رسید.

این نقش با زیربنای ۲ هزار مترمربع و اعتبار ۴۸۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید، همچنین در یک سال گذشته ۱۷ نقش هادی روستایی با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال در شهرستان اجرا شده است.

خراسان جنوبی امن ترین استان کشور از نظر مریضی های دامی

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی خوسف، سرپرست فرمانداری خوسف هفته دامپزشکی را به کارکنان کلکسیون دامپزشکی تبریک نقل کرد و از فعالیتهای صورت گرفته دامپزشکی تشکر کرد.

علیرضا فاطمی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی از نظر جغرافیایی با کشورهای افغانستان و کشور پاکستان همسایه است اظهار داشت: خوشبختانه خراسان جنوبی امن ترین استان کشور در زمینه مریضی های دامی است که از این منظر معضلی نداریم.

سرپرست فرمانداری خوسف، بی سوادی بعضی از دامداران را از نگرانی های فعالیت کردن کلکسیون دامپزشکی خواند و نقل کرد: باید در این زمینه تعلیم های ضروری به دامداران در رابطه با مریضی های دام و طیور داده شود.

وی مشکل نبود تأسیس کشتارگاه در خوسف را یکی دیگر از معضلات دامپزشکی خواند و نقل کرد: امیدوارم با تأمین اعتبار شاهد احداث کشتارگاه در شهر خوسف باشیم.

پایش آبگیر رزه از نظر مریضی های آبزیان و پرندگان

بازدید از آبگیر رزه تنها آبگیر موجود در شهرستان درمیان جهت پایش مریضی های آبزیان و پرندگان انجام شد.

مرتضی معراجیان عنوان کرد: با توجه به شروع فصل سرما و کوچ پرندگان و احتمال شیوع بیماری در این فصل از سال ضرورت مراقبت از پرندگان مهاجر موجود در آبگیر بیش از پیش باید انجام شود تا در صورت بروز تلفات نامتعارف و مشاهده علائمی از بیماری اقدامات مناسب صورت پذیرد و از بروز خطرات و اتفاقات بعدی که منجر به وارد آمدن خسارات جانی و اقتصادی زیادی می شود پیش گیری به عمل آید.

رئیس دامپزشکی شهرستان درمیان نقل کرد: تاکنون هیچ مورد خاصی از بیماری در این منطقه دیده نشده است.

_________________________________

گردآوری از : گل آذين ی.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گر به هر موی سری بر تن حافظ باشد
««« »»»
همچو زلفت همه را در قدمت اندازم

خط اتوبوسرانی مهرشهر به میدان امام حسین (ع) بیرجند راه اندازی شد/ پایش تالاب رزه از نظر بیماریهای آبزیان و پرندگان

TT / 173 — TP / 14%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال