سخنگوی ارتش یمن: معادله ما موشک در مقابل هواپیماست/مقاومت تا پیروزی ادامه دارد


با دیگران به اشتراک بگذارید

سخنگوی ارتش یمن: معادله ما موشک در مقابل هواپیماست/مقاومت تا پیروزی ادامه دارد

سخنگوی ارتش و نیروهای مسلح یمن با بیان اینکه مردمان این کشور دیگر هیچ خواسته ای به جز گرفتن انتقام از عربستان ندارند، اضافه کرد: معادله ما موشک در مقابل هواپیما است.

تصویر و عکس   سخنگوی ارتش یمن: معادله ما موشک در مقابل هواپیماست/مقاومت تا پیروزی ادامه دارد

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد، سرتیپ ستاد شرف لقمان سخنگوی مجلسی ارتش یمن گفت که پس از جنایت عربستان در صنعا، واکنش قاطعانه به تجاوز در اشکال گوناگون، اجتناب ناپذیر است.

وی در مکالمه ای با شبکه المنار اضافه کرد: ما گشودن درب پادگانها را باز و آموزش مردمان برای طی کردن دوره های تعلیمی پیش از پیوستن آنها به جبهه های نبرد را آغاز کرده ایم.

لقمان گفت: ما تعدادی موشک را توسعه داده ایم و عربستان را با این موشکها نشانه خواهیم گرفت، معادله ما موشک در مقابل هواپیما است، بنابراین تا وقتی که جنگنده ها به حریم کشور ما تجاوز می کنند، ما آنها را بمباران خواهیم کرد.

وی در پاسخ به پرسشی درباره منطقه جیزان و نجران، اظهار داشت: ما در عمق ۲۰ کیلومتری این مناطق حضور داریم و به عنوان نظامیانی هستیم که می خواهیم استانهای اشغالیمان را آزاد کنیم.

سخنگوی ارتش یمن تاکید کرد: عربستان که روزی به کشورها و سازمانها و تشکلها پول توجه کرد می کرد، امروز دیگر فروپاشیده است، زیرا این از سنتهای الهی است که ظالم هرگاه در ستم خود افراط کند، پایانش نزدیک خواهد شد. این معادله را سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان بارها مطرح کرد و ما نسبت به آن اطمینان داریم.

وی در پایات گفت: ملت یمن هرگاه هدف قرار گرفت، قوی تر و سرسخت تر شد و آنها پس از این جنایت هیچ خواسته ای به جز گرفتن انتقام از آل سعود ندارند و ما هیچ گزینه ای به جز پایداری و مقاومت نداریم و به مقاومت تا پیروزی ادامه خواهیم داد.

جنگنده های سعودی روز شنبه، شهروندان یمنی که برای مهمانی عزاداری در یک سالن بزرگ صنعا گرد هم آمده بودند را نشانه گرفتند که در این هجوم صدها تن شهید و جراحتی شدند.

بر اساس آمارهای سازمان ملل بیش از ۶۶۰۰ نفر که اکثر آنها غیر ارتشی بوده اند، از آغاز تجاوز عربستان سعودی به یمن از فروردین ماه سال ۱۳۹۴ ه.ش تاکنون جان خود را از دست داده اند.

عربستان سعودی با موج انتقادات بین المللی به دلیل تجاوز به یمن روبرو شده است. ائتلاف به رهبری عربستان سعودی بارها به اهداف غیر ارتشی هجوم کرده است.

*******************

تهیه شده توسط: فرشاد ق.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

پير گلرنگ من اندر حق ازرق پوشان
««« »»»
رخصت خبث نداد ار نه حکايت‌ها بود

سخنگوی ارتش یمن: معادله ما موشک در مقابل هواپیماست/مقاومت تا پیروزی ادامه دارد

TT / 53 — TP / 13%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات