نابرابری درآمد و فقر روزافزون


نتایج جدیدترین بررسی در آلمان از نابرابری بالای درآمدها و اینکه فقیران در این کشور همچنان فقیر و ثروتمندان همچنان ثروتمند باقی می مانند خبر می دهد.

 

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه آلمانی "پاسایر نویه پرسه"، بر اساس یک بررسی جدید چالش فقر در آلمان به صورت روزافزون تثبیت می شود.

بر اساس نتیجه تحقیقات موسسه تحقیقات اقتصادی و اجتماعی (WSI) در برلین توزیع درآمد در آلمان همواره نابرابر تر می شود.

بر این اساس یک رکورد بالای جدید در نابرابری درآمدها در آلمان وجود دارد. بین سال های 1991 و 1995 حدود 58 درصد از قشر فقیر توانستند به گروه با درآمد بالاتر صعود کنند. بیست سال بعد و بین سال های 2009 و 2013 در عرض پنج سال تنها پنجاه درصد فقرا توانستند به این موفقیت دست پیدا کنند.

در این میان ثروتمندان به طور فزاینده ای ثروتمند تر می شوند. بین سال های 1991 و 1995 حدود 50 درصد افراد بسیار ثروتمند توانستند خود را در بالاترین درجه کسب درآمد نگه دارند. در حالی که در فاصله بین سال های 2009 تا 2013 تقریبا 60 درصد از این گروه توانستند در این وضعیت بمانند.

بر اساس این بررسی نابرابری درآمد در آلمان به یک نقطه اوج جدیدی رسیده است.

به گفته رئیس انستیتو (WSI) بررسی انجام شده نشان می دهد که ثروتمندان امروز بیشتر ثروتمند باقی مانده و فقرا بیشتر فقیر می مانند. سیاست باید اقدامات بیشتری برای شانس برابر برای آموزش و اشتغال افراد ایجاد کند.

انتهای پیام/

آلمان
http://tn.ai/1209975
 
 
 

 

 

منبع : تسنیم

 

 

[ منبع این خبر سایت سیمرغ می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال