به چه دلیل املای آمریکایی زبان انگلیسی با املای استرالیایی و بریتانیایی تفاوت دارد؟


با دیگران به اشتراک بگذارید

چرا املای آمریکایی زبان انگلیسی با املای استرالیایی و بریتانیایی متفاوت است؟

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس چرا املای آمریکایی زبان انگلیسی با املای استرالیایی و بریتانیایی فرق می دارد؟

شاید برای شما هم جالب باشد که آگاهی بدارید چرا آمریکایی ها همان عبارات انگلیسی را به گونه متفاوت تری مینگارند! چرا لهجه آمریکایی با استرالیایی و بریتانیایی فرق می دارد؟کلیک- همانطور که همه آگاهی میداریم، انگلیسی یک زبان دوم است که این روزها آموزش آن برای همه واجب شده است. ویژگی های این زبان با زبان های آلمانی، لاتین، فرانسوی و یونانی در همه جا فرق می دارد.

همه عاشق یکی دوتا قاعده گرامری هستیم و براساس آن به مکالمه توجه میکنیم، اصلی ترین کار در زبان این است که قادر به برقراری رابطه روشن و واضح باشیم.

مطمئنا مانند متنهای شکسپیر قادر هستیم همه چیز را مبهم و شاعرانه بیان کنیم، اما در جهان امروز به برقراری رابطه با سرعت و ساده در هر شرایطی نیاز داریم.

همین است که امروزه عبارتهایی مانند centre در مقابل center و یا faeces در مقابل feces وجود دارد.

اختلاف زبان انگلیسی آمریکایی از انگلیسی بریتانیایی، همه به لطف یک مرد پیش آمده است. نوح وبستر! کسی است که به اندازه کافی جرات داشت که املای تازه ای بوجود آورد که بریتانیایی ها، آن را املایی عجیب و غریبی می خواندند.

spelling_1024

اولین فرهنگ کلمه انگلیسی در سال ۱۷۵۵ انتشار داده شد که توسط ساموئل جانسون نگاشته شده بود.

پس از چندین دهه، هنگامی که ایالات متحده به عنوان ملیتی جدید بوجود آمد، وبستر بر آن شد که یک فرهنگ کلمه انگلیسی آمریکایی با املا معقول تری بنگارد.

برخی تغییراتی که وبستر بوجود آورده بود، حس جالبی در بیان عبارات به فرد میرساند. مثلا color به مکان colour، یا ax به مکان axe، یا artifact به مکان artifact ارائه داده شد و کامیاب شد که طرفدارن زیادی در میان مردمان بدست آورد.

یکی از قراردادهایی که در میان آمریکایی ها ارائه داده شد، بهره گیری از u به مکان ou بود و باعث سهلتر کلماتی مانند jewellery و draught شد که در میان آمریکاییان رونق گرفت و تاکنون ادامه دارد.

— با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى دهيد —

نگارنده : فروزان گ.

تازه های فناوری در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دل داده‌ام به ياری شوخی کشی نگاری
««« »»»
مرضيه السجايا محموده الخصال

به چه دلیل املای آمریکایی زبان انگلیسی با املای استرالیایی و بریتانیایی تفاوت دارد؟

TT / 83 — TP / 26%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال