بصیرت حسینی؛ راه شناخت جبهه حق و باطل/ مبارزه عملی با مستکبران عالم؛ حرکت در مسیر نهضت حسینی


با دیگران به اشتراک بگذارید

بصیرت حسینی؛ راه شناخت جبهه حق و باطل/ مبارزه عملی با مستکبران عالم؛ حرکت در مسیر نهضت حسینی

رئیس مرکز اسلامی آفریقا با تاکید بر این که بصیرت حسینی، راه شناخت جبهه حق و باطل می باشد، تصریح کرد: مبارزه عملی با مستکبران عالم، حرکت در مسیر نهضت حسینی است.

تصویر و عکس بصیرت حسینی؛ راه شناخت جبهه حق و باطل/ مبارزه عملی با مستکبران عالم؛ حرکت در مسیر نهضت حسینی

حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالله حسینی در مکالمه با خبرنگار خبرگزاری حوزه خلال تسلیت ایام سوگواری تاسوعا و عاشورای سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) اظهار داشت: عرصه نبرد حق و باطل همیشه در تاریخ موجود بوده و یکی از بزرگترین عرصه های آن صحنه کربلا و واقعه عاشوراست که برای هر وقتی یک شاخص به حساب مییاید.

وی با بیان این که همه انسان ها با هر مکتب و طرز فکری و نحله اعتقادی یا در جبهه حق هستند یا باطل گفت: اساساً ما در این ارتباط حد وسط نداریم و نیز نسبتاً حق و نسبتاً باطل نداریم و بر این منوال انسان و مکتب بی طرف نداریم، چه آن که تمام بی طرف ها در جبهه باطل قرار می گیرند.

حمایت از جبهه حق ؛ لازمه حسینی شدن

این شاعر آیینی همچنین با بیان این که ما امروز اگر از جبهه مستضعفان عالم در برابر مستکبران حمایت کنیم، در جبهه حق و گروه حسینیان زمانه قرار می گیریم، افزود: سکوت در مقابل ظلمِ ظالمان برخلاف حرکت و آرمان حسینی است و کسی که داعیه هواداری از سیره و مرام حسینی دارد قادر نیست جزو بی طرف ها باقی بماند چرا که یا در گروه حق باید قرار گیرد یا گروه باطل و حد وسطی در این خصوص وجود ندارد.

وی بیان داشت: ما هم امروز به تاسی از نهضت عظیم سیدالشهدا(ع) اگر در مسیر حق گام برداریم قطعاً عاقبت به خیر شده و در واقع سوار بر کشتی نجاتی شده ایم که ما را به سرمنزل مقصود می رساند.

سازش جبهه حق با جبهه باطل ناممکن است

حجت الاسلام و المسلمین حسینی همچنین گفت: از آغاز جریان خلقت تاکنون و تا پایان جهان دو خط متقاطع به موازات هم کشیده شده اند که هیچ وقت با هم به تفاهم قادر نیستند برسند، چه آن که سازش این دو مانند سازش آب و آتش ناشدنی است؛ همین الآن هر کدام از ما در یکی از این دو جبهه قرار داریم.
رییس مرکز اسلامی آفریقا با بیان این که پیروزی انقلاب اسلامی، حرکت بسیار اهمیتی می داری در تقویت جبهه حق و مقابله با جبهه باطل و طواغیت زمانه بود، افزود: امروز هم چه در سطح منطقه و چه به طور کلی در سطح دنیاای شاهد صف آرایی جبهه حق و باطل هستیم به مخصوص در منطقه شاهدیم که گروه های تروریستی و تکفیری با حمایت ایالات متحده و اسراییل و رژیم های مرتجع منطقه به مخصوص عربستان سعودی جبهه باطل را تشکیل داده و در برابر جریان مقاومت اسلامی که همانا جبهه حق است ، نبرد شدید و تمام عیاری را به راه انداخته اند.

یزیدیان زمانه در کشور سوریه و کشور عراق جنایت می آفرینند

حجت الاسلام و المسلمین حسینی بیان داشت: امروز در کشور سوریه و کشور عراق میبینیم که جبهه مرتجع منطقه با حمایت جبهه کفر و استکبار دنیاای به چه صورت دست به کشتن انسان های بیگناه می زند و حقیقتاً این مزدوران عربستان و دیگر کشورها در این مناطق همان یزیدیان دوران هستند که به هیچ کس رحم نکرده و جنایات بزرگی می آفرینند.

وی با تاکید بر این که برخورداری از بصیرت حسینی راهنمای شناخت جبهه حق و باطل در هر زمانه ای است ، خاطرنشان کرد: چه بسا فردی در روضه سیدالشهدا(ع) اشک بریزد، نذر هم بدهد، سینه هم بزند ولی عملاً در جبهه باطل باشد، همان طور که در زمان پهلوی نیز خود شاه مجلس روضه به انجام میرساند و آخوندهای درباری هم برایش روضه میخواندند؛ در دوران انقلاب و ۸ سال پاسداری مقدس هم شاهد بودیم که خیلی ها، مجلس روضه و نماز شبشان ترک نمی شد و حتی مستحبات را به طور کامل به انجام میرساندند اما حتی یک روز هم جبهه نرفتند و بعضاً جبهه ای ها را هم تخطئه و تخریب می کردند.

راه سومی وجود ندارد!

این محقق و پژوهشگر حوزوی ادامه داد: قرآن هم در طول تاریخ تنها دو خط فکری را به مجلسیت می شناسد؛ یکی راه روشن حق و دیگری مسیر تاریک باطل که از آنها گاه با تعبیر رشد و غی وگاه با تعبیر یمین و یسار نام می برد و اساساً در نزد خدای متعال به غیر از این دو راه، راه میانه و سومی وجود ندارد.

وی افزود: البته راه وسط که در حدیث آمده است (خیر الامور اوسطها) در اختلافات درونی جبهه حق معنی مییابد، آنجا که گاهی حتی خود اختلاف امت رحمت به حساب مییاید و لذا نسبی بودن خوب و بد هم تنها در درون جبهه حق قابل پیاده شدن است.
بیان ماندگار شهید آوینی ؛ ره توشه ای برای همیشه

وی خلال یادآوری نسبت به بیان سرشناس و ماندگار شهید مطهری مبنی بر این که باید شمر زمانه را شناخت ، ابراز داشت: امروز شمر زمان ما ایالات متحده و اسراییل و هم پیمانان و هم پیاله گان آن ها هستند و لذا باید گفت که در شرایط کنونی ارزش یک شعار مرگ بر ایالات متحده و مرگ بر اسرائیل و یک اقدام عملی بر علیه این شمرها زمان، از ریزش یک مشک اشک برای حضرت سید الشهدا(ع) نیز بالاتر است؛ کما این که نگاشتن یک مقاله در پاسداری از ملت فلسطین، مثل شمشیر زدن در رکاب امام حسین است و یا ساخت یک کلیپ در افشای جنایات اسرائیل به مثابه خطبه امام زین العابدین بر بالای چوب های دربار یزید است.

رییس مرکز اسلامی آفریقا در خاتمه گفت: بنا بر برخی آمارها هرسال بیش از سیصد میلیارد تومان در سر تا سر جهان صرف اقامه عزای ابا عبدالله الحسین (ع) می شود که حقیقتاً اگر بانیان این خیر بزرگ یک دهم آن را صرف مبارزه با قاتلان فکری امام حسین کنند، قطعاً در روند انتقام گیری از آنان تغییر شگرفی روی خواهد داد.

__________________

گردآوری از : دلاور ع.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چشمت از ناز به حافظ نکند ميل آری
««« »»»
سرگرانی صفت نرگس رعنا باشد

بصیرت حسینی؛ راه شناخت جبهه حق و باطل/ مبارزه عملی با مستکبران عالم؛ حرکت در مسیر نهضت حسینی

TT / 65 — TP / 6%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال