دلایل تفاوت نرخ اتومبیل های داخلی از کارخانه تا بازار


با دیگران به اشتراک بگذارید

علل اختلاف قیمت خودروهای داخلی از کارخانه تا بازار

با وجود اینکه با آغاز فصل پاییز و همزمانی آن با ماه محرم بازار خودرو با افت تقاضا مواجه شده است اما نشانی از افت قیمت خودرو در بازار وجود ندارد به طوری که بر اساس اظهارات رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران مدیریت بازار توسط شرکتهای خودروساز موجب افزایش اغلب ماشین های داخلی بین ۲ تا ۱۱ میلیون تومان در بازار شده است.

سعید موتمنی به تاثیر مذاکرات اخیر بر بازار خودرو اشاره کرد و نقل کرد : تفاهمات اخیر ۱۰۰ درصد بر وضعیت تقاضا در بازار تاثیر قرار داده است.

وی نقل کرد : با حضور مستقل شرکتهای خارجی در کشورمان تاثیر مثبتی در بازار خودرو کشورمان شاهد خواهیم بود حین اینکه انتظار می رود این وضعیت در قیمت خودرو نیز تاثیر قرار داده و با ایجاد رقابت در بازار شرایط بسیار خوبی را در آینده بازار خودرو کشورمان شاهد باشیم.

وی در ادامه با اشاره به اخرین وضعیت قیمت خودرو در بازار نقل کرد : هم اکنون قیمت رنو کپچر بیشترین افزایش قیمت را در بازار داشته است چنانچه قیمت این خودرو در روز پیش با افزایش ۱۱ میلیون تومانی مواجه گردید به طوری که هم اکنون در بازار با قیمت ۱۱۶ تا ۱۱۸ میلیون بسته به رنگ خودرو معامله می شود در حالی که قیمت کارخانه‌ای این خودرو ۱۰۵ میلیون تومان است.

وی اضافه کرد : سمند SE در کارخانه ۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار است در حالی در بازار ۲۹ میلیون تومان است ، پژو ۴۰۵ نیز با اختلافی حدود ۲ میلیونی در بازار ۳۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به به فروش رسان می رسد . قیمت کارخانه سمند lx در بازار به ۳۳ میلیون تومان رسیده است در حالی که نرخ مصوب آن ۳۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

وی نقل کرد : قیمت کارخانه پژو ۲۰۶ مدل V8 نیز با افزایش بیش از یک میلیونی مواجه شده است به طوری که قیمت این خودرو در بازار به ۳۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسیده است در حالی که قیمت کارخانه آن حدود ۳۷ میلیون و ۳۰۰ تومان است . قیمت پژو ۲۰۶ لباس ۲ نیز با همین میزان افزایش هم اکنون به ۳۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار رسیده است البته این خودرو به خاطر کاهش تولید در ماه‌های گذشته تا ۳۵ میلیون نیز در بازار رسیده است.

وی همچنین در خصوص قیمت وانت اریسان نقل کرد : در اولین روزهای مهرماه این وانت در بازار با اختلاف قیمت مواجه شد در حالی که در ۶ ماه گذشته همواره زیر قیمت کارخانه بوده است . اما امروز این اختلاف کاهش کشف کرده است و تفاوت چندانی با نرخ کارخانه ندارد و حدود ۲۵ میلیون تومان به به فروش رسان میرسد.

وی نقل کرد : قیمت دنا نیز در روز پیش ۲.۵ و تا ۳ میلیون اختلاف قیمت در بازار داشته و ۴۲ میلیون و ۵۰۰ هزار قیمت کارخانه به ۴۵ میلیون و ۲۰۰ در بازار رسیده است البته رانا در چندین ماه گذشته اختلاف گران در بازار نداشته است اما تندر کشورمان خودرو با اختلاف یک میلیون و ۶۰۰ در بازار با گران حدود ۳۹ میلیون در بازار معامله می شود. تندر اتومات نیز با افزایش یک میلیونی هم اکنون با قیمت ۴۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در بازار معامله می شود.

وی تاکید کرد : تندر پارس خودرو نیز با ۲ میلیون اختلاف قیمت دارد و با ۴۱.۵ میلیون در بازار معامله می شود .

وی در خصوص قیمت محصولات سایپا نقل کرد : پراید ۱۳۱، در بازار هم اکنون ۲۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله می شود در حالی که قیمت کارخانه ای آن ۲۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است همچنین پراید ۱۱۱ امروز ۲۱ میلیون و ۷۰۰ هزار در بازار معامله می شود در حالی که قیمت کارخانه ۲۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است.

وی نقل کرد : قیمت تیبا SX نیز ۲۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در بازار رسیده است در حالی که در کارخانه ۲۴ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان است و در سایر محصولات مثل ساینا حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان اختلاف قیمت وجود دارد و سراتو هم اختلاف چندانی نداشته است.

وی همچنین در خصوص قیمت محصولات پارس خودرو نقل کرد : رنو ساندرو هم اکنون ۵۲ میلیون تومان در بازار رسیده است در حالی که قیمت کارخانه ای این خودرو ۴۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است بازار است. رنو ساندرو استپ وی نیز با ۷ میلیون اختلاف قیمت، ۵۹ میلیون تومان در بازار تهیه کرد و به فروش رسان می شود.

وی نقل کرد : در گروه بهمن نیز مزدا ۳ که حدود ۶ میلیون تومان افزایش قیمت داشته و هم اکنون در بازار ۱۲۳ میلیون تهیه کرد و به فروش رسان می شود . حین اینکه در محصولات کرمان موتور نیز اختلاف چندانی وجود ندارد وتنها S5 که با اختلاف یک و نیم میلیون در بازار معامله می شود.

وی تاکید کرد : در محصولات مدیران خودرو نیز در بازار اختلاف گران ندارد و با قیمت و یا زیرقیمت شرکت معامله می‌شود.

—————————————————-

متن از : ژاله ح.

خودرو در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

باده نوش از جام عالم بين که بر اورنگ جم
««« »»»
شاهد مقصود را از رخ نقاب انداختی

دلایل تفاوت نرخ اتومبیل های داخلی از کارخانه تا بازار

TT / 63 — TP / 7%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال