اعلام جزئیات پروژه «مترو حومه ای پیشوا ورامین قرچک به تهران»/ فعالیت ۵ ایستگاه و حرکت قطار در فاصله ۳۰ دقیقه ای


با دیگران به اشتراک بگذارید

اعلام جزئیات پروژه «مترو حومه ای پیشوا ورامین قرچک به تهران»/ فعالیت ۵ ایستگاه و حرکت قطار در فاصله ۳۰ دقیقه ای

خبرگزاری فارس: اعلام جزئیات پروژه «مترو حومه‌ای پیشوا - ورامین- قرچک به تهران»/ فعالیت ۵ ایستگاه و حرکت قطار در فاصله ۳۰ دقیقه ای

نماینده مردمان ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس به تشریح جزئیات پروژه مترو حومه‌ای پیشوا، ورامین- قرچک به تهران توجه کرد.

سیدحسین نقوی حسینی نماینده مردمان ورامین، قرچک و پیشوا در مکالمه با خبرنگار اجتماعی فارس، در «خصوص جزئیات نقش ایجاد مترو شهرستان ورامین»، اظهار داشت: برای ما خیلی عجیب است که پروژه مترو حومه ای پیشوا، ورامین- قرچک به تهران که از پروژه های فعال است و روزانه در آن کارهای ضروری صورت می گیرد، همچنان این سوال مربوط به آن در ذهن مردمان وجوددارد که آیا این، مترو است و انجام می شود؟

وی ادامه داد: آنچه که در حال اجرا است، توسط شرکت مترو تهران انجام نمی شود و مدیریت اجرایی پروژه را شرکت راه آهن بر عهده دارد.

نقوی حسینی در تشریح علل مدیریت شرکت راه آهن در انجام این پروژه افزود: شرکت مترو یک شرکت عمومی غیردولتی است که متعلق به شهر تهران است؛ بنابراین این شرکت قادر نیست برای شهرستان ورامین مترو بوجود آورد.

نماینده مردمان ورامین افزود: اگر شرکت مترو بخواهد این کار را به انجام رساند، باید اعتبار آن را دولت بدهد؛ در نتیجه دولت اعلام می کند این پروژه را خودش اجرا می کند؛ بنابراین دولت اعلام کرده است که برای همه مناطق ایستگاه می سازیم و قطار دوطبقه ای مانند مترو کرج ـ تهران در این مسیر میگذاریم.

وی عنوان کرد: این مسیر از سه ایستگاه به مترو تهران متصل می شود که شامل ایستگاه جوانمرد قصاب، شهرری و راه آهن است که خط سه در آنجا قرار دارد و به شبکه مترو تهران متصل خواهد شد.

نقوی حسینی تصریح کرد: آنچه که قرار است به مردمان خدمات ریلی بدهد، به این صورت است که در ۵ ایستگاه کار میکند و هر ۳۰ دقیقه قطار دارد و مسافران را سوار کرده و به مترو تهران میرساند.

نماینده مردمان ورامین با بیان اینکه شرکت مترو در حال انجام این پروژه بود، اما شرکت راه آهن علیه آنها شکایت کرد،خاطر نشان کرد: شرکت راه آهن اعلام کرد، این ملک دولت و راه آهن است و شرکت مترو که یک شرکت عمومی غیردولتی است، قادر نیست در ملک ما پروژه را بسازد؛ در نتیجه شرکت راه آهن اعلام کرد که این کار را به انجام میرساند.

وی با تأکید بر اینکه این پروژه هیچ عوض نشده است، یادآور شد: چه شرکت مترو تهران و چه شرکت راه آهن این پروژه را می ساخت، همین پروژه ساخته می شد.

نقوی حسینی تأکید کرد: پروژه یاد شده در ورامین مانند قطار کرج ـ تهران است و مردمان مناطق ورامین، پیشوا، قرچک و باقرآباد را به مترو شهرری و جوانمرد می رساند؛ البته بستگی به میزان مسافر دارد و مدیران اجرایی اعلام کرده اند که هر میزان که مسافر باشد، خدمات منتقل کنی صورت می گیرد.

نماینده مردمان ورامین در پاسخ به این سوال که «پروژه مترو حومه ای پیشوا ـ ورامین ـ قرچک به تهران در چه وقتی راه اندازی خواهد شد؟» بیان داشت: وزیر راه در مسافرت اخیر خود و راه اندازی یک خط از پل امام رضا (ع) شهرستان ورامین اعلام کرد که تلاش ما این است که تا پایان سال جاری این پروژه به بهره برداری برسد و این وعده وزیر راه است.

وی گفت: با توجه به شناختی که بنده دارم و سختی کاری را که در این خصوص می بینیم، نمییاندیشم تا پایان سال جاری این پروژه به بهره برداری برسد؛ چرا که پل ۱۵ برج خرداد (کارخانه قند) ورامین باید به کلی برداشته شده و به مکان آن زیرگذر زده شود تا دیوار حائل کارخانه قند برداشته شده و رفت و آمد نیز تسهیل شود.

نقوی حسینی با بیان اینکه ایجاد همین پل نیز حداقل نیاز به ۶ ماه وقت دارد، خاطر نشان کرد: مییاندیشم اینکه بگوییم پروژه مترو حومه ای پیشوا ـ ورامین و قرچک به تهران تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد، سخن منطبق بر حقیقتی نیست.

—براى بالا بردن کيفيت سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد—

تهیه از : روشن ب.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

عجب از وفای جانان که عنايتی نفرمود
««« »»»
نه به نامه پيامی نه به خامه سلامی

اعلام جزئیات پروژه «مترو حومه ای پیشوا ورامین قرچک به تهران»/ فعالیت ۵ ایستگاه و حرکت قطار در فاصله ۳۰ دقیقه ای

TT / 50 — TP / 7%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال