تشدید تنش و جنگ قدرت میان آل سعود


یک نشریه معتبر سیاسی خاورمیانه با اشاره به فضای نامناسب اقتصادی حکمفرما بر عربستان سعودی تاکید کرد در شرایط کنونی جنگ قدرتی میان محمد بن نایف ولیعهد و محمد بن سلمان معاون وی برای کسب تخت و تاج قدرت شکل گرفته است.
خبرگزاری ایرنا: یک نشریه معتبر سیاسی خاورمیانه با اشاره به فضای نامناسب اقتصادی حکمفرما بر عربستان سعودی تاکید کرد در شرایط کنونی جنگ قدرتی میان محمد بن نایف ولیعهد و محمد بن سلمان معاون وی برای کسب تخت و تاج قدرت شکل گرفته است.

نشریه الخلیج الجدید با چاپ پژوهشی از سوی سایمون هندرسون تحلیلگر مسایل سیاسی، می نویسد: محمد بن سلمان و محمد بن نایف امروزه در زمینه چگونگی مدیریت کشور با یکدیگر اختلاف نظر پیدا کرده اند و تنش این میان این دو از زمان درگذشت ملک عبدالله، پادشاه قبلی عربستان، به طور مستمر وجود داشته است.

این نشریه با اشاره به اجرای طرح ناموفق محمد بن سلمان جانشین ولیعهد عربستان در یمن، می نویسد: محمد بن سلمان خوی جنگ طلبی در منطقه دارد اما طرح های وی در یمن با شکست مواجه شد و گروه انصارالله توانست کنترل صنعا را به دست گرفته و رئیس جمهور خودخوانده یمن را به ریاض فراری دهد.

الخلیج الجدید می نویسد: محمد بن سلمان ایده های اقتصادی نیز برای آینده عربستان سعودی ارائه کرده که ناموفق بوده است و طرح تغییر و تحول اقتصادی در این کشور تا سال 2030، یک پروژه با ریسک بالا و ناموفق خواهد بود.

این نشریه کاهش دستمزد وزرا و نمایندگان مجلس شورای عربستان را نیز یک شکست سیاسی دیگر برای حکام جوان و بی تجربه ریاض دانسته و می نویسد: عربستان با موج گسترده ای از مشکلات در زمینه پرونده های داخلی و خارجی روبروست و از بحران یمن و چگونگی خروج آبرومندانه از آن و بحران قیمت های نفت، معضلات متعددی را برای ریاض ایجاد کرده است .

این نشریه می نویسد: با ادامه وضعیت کنونی و بی کفایتی که محمد بن سلمان برای اداره کشور از خود نشان داده است، به نظر می رود که موقعیت خاندان آل سعود به خطر خواهد افتاد و ابن کشور شرایط مناسبی را پیش روی خود نمی بیند.منبع : برترینها

[ منبع این خبر سایت سیمرغ می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات