شهرهای آذربایجان غربی غرق در ماتم شده است


با دیگران به اشتراک بگذارید

شهرهای آذربایجان غربی غرق در ماتم شده است

خبرگزاری فارس: شهرهای آذربایجان غربی غرق در ماتم شده است

همزمان با تاسوعا شهرهای گوناگون آذربایجان غربی غرق در ماتم شده است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از ارومیه همزمان با تاسوعا شهرهای گوناگون آذربایجان غربی غرق در ماتم سالار شهیدان شده است و مردمان در قالب دسته های عزاداری به سوگواری توجه میکنند.

دستجات عزاداری که از چندین روز پیش سوگواری خود را آغاز کرده بودند و در محلات گوناگون شهرهای گوناگون استان عزاداری می کردند امروز در معابر عمده شهر به زنجیرزنی و سینه خانمی توجه میکنند.

امروز شیعه و سنی در کنار هم و به یاد یکی از روزهای بسیار سخت و مصیبت بار برای خاندان پیامبر(ص)، به سر و سینه می زنند و در این ایام پر سوز و گداز به سوگواری توجه میکنند.

حضور عده ای از اقلیت های دینی در مهمانی روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی نیز نماد دیگری از وحدت بین مردمان استان آذربایجان غربی و ارادت قلبی تمام مردمان این استان به سالار شهیدان است.

امروز دسته های عزاداری با حضور در خیابان امام ارومیه با زنجیرزنی و سینه خانمی ارادت قلبی خود را به سالار شهیدانشان می دهند و در سوگ امام حسین(ع) و یارانش به عزاداری توجه میکنند.

آنچه در این دو روز بیش از هر چیز در این استان خود را نمایان میکند نذر آب است که بسیاری از منازل به یاد تشنگی خاندان پیامبر آب، نذر عزاداران حسینی می کنند.

آش، غذای گرم، شله زرد، نان و نمک از جمله نذرهایی است که در این ایام توسط مردمان داده می شود.

****************************

مسئول متن : پويان ذ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در مقامی که به ياد لب او می نوشند
««« »»»
سفله آن مست که باشد خبر از خويشتنش

شهرهای آذربایجان غربی غرق در ماتم شده است

TT / 35 — TP / 14%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال