وعده «کریستین لاگارد» برای تسریع همکاری های بانکی با ایران


به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا،‌ کریستین لاگارد در دیدار با علی طیب نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران در حاشیه اجلاس سالانه بانک جهانی با اشاره به وجود برخی مشکلات بر سر راه همکاری بانک های بزرگ با بانک های ایرانی اظهار داشت که از طریق رایزنی با مقامات آمریکا تلاش خواهد کرد این مشکلات مرتفع و روند همکاریهای بیشتر ایران با نهادهای مالی بین المللی تسریع شود.

رئیس صندوق بین المللی پول همچنین درخصوص برنامه های صندوق برای آغاز دور جدیدی از همکاری ها با ایران خبر داد و گفت: «ما در موضوع آموزش، انتقال تجربیات سایر کشورها و دانش فنی، برنامه هایی برای همکاری با ایران داریم که ارائه خواهیم کرد».

وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان نیز در این دیدار گفت: «ما در چارچوب سیاست های اقتصاد مقاومتی به عنوان نقشه راه اقتصاد ایران در این برهه اصلاحات ساختاری و زیربنایی را شروع کرده ایم».

وی افزود: «نتایج این اصلاحات به آرامی در حال خودنمایی است و موفقیت های دولت یازدهم در کاهش و کنترل نرخ تورم و همچنین مدیریت بحران کاهش شدید قیمت نفت ناشی از پیشبرد همین سیاست است».

علی طیب نیا با اشاره به گزارش اخیر صندوق بین المللی پول درباره اقتصاد ایران تأکید کرد: «گزارش اخیر صندوق رویکرد مثبتی به اقتصاد ایران داشته و توانسته به خوبی برخی از توفیقات دولت را ترسیم کند».

وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شرایط خاص منطقه که با پدیده شوم تروریسم درگیر است، بیان داشت: «یکی از ریشه های اصلی شکل گیری گروه های تروریستی و پدیده تروریسم فقر است که امیدواریم سیاست های صندوق در جهت افزایش رفاه و کاهش فقر در این منطقه و مناطق مشابه در دنیا به گونه ای باشد که بتواند به طور ریشه ای این مشکل را حل کند».

در ادامه این دیدار کریستین لاگارد با ابراز خرسندی از اینکه پس از دو دهه با بالاترین مقام اقتصادی دولت ایران دیدار می کند، موفقیت های دولت ایران در کنترل تورم و مقابله با آثار بحران کاهش قیمت نفت را یادآور شده و آن را قابل تحسین دانست.

رئیس صندوق بین المللی پول ضمن تأیید سخنان وزیر اقتصاد کشورمان درخصوص ریشه های تروریسم از برنامه های جدید صندوق به این منظور سخن گفت و تأکید کرد: «ما در این زمینه همکاری ایران را مغتنم می شماریم».

گفتنی است این نخستین دیدار یک وزیر اقتصاد ایران با رییس صندوق بین المللی پول پس از دو دهه است. در این دیدار معاونین و رؤسای کارگزاری های صندوق لاگارد را همراهی کردند.

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال