آثار تاریخی و فرهنگی زینت بخش دفاتر مدارس شهرستان قاینات شد/ بزرگترین کتابخانه روستایی میزبان کودکان علاقه مند به کتابخوانی


با دیگران به اشتراک بگذارید

آثار تاریخی و فرهنگی زینت بخش دفاتر مدارس شهرستان قاینات شد/ بزرگترین کتابخانه روستایی میزبان کودکان علاقه مند به کتابخوانی

آثار تاریخی و فرهنگی زینت‌بخش دفاتر مدارس قاینات، بزرگترین کتابخانه روستایی کشور میزبان کودکان علاقه‌مند به کتاب و کتابخوانی و استقبال زندانیان فردوس از نشست کتابخوان مخصوص ماه محرم از جمله عناوین خبرهای کوتاه خراسان جنوبی است.

تصویر و عکس   آثار تاریخی و فرهنگی زینت بخش دفاتر مدارس شهرستان قاینات شد/ بزرگترین کتابخانه روستایی میزبان کودکان علاقه مند به کتابخوانی

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد از بیرجند، آثار تاریخی و فرهنگی شهرستان قاین به پیشنهاد کمیسیون فرهنگی، اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و جهانگردی و زحمات اتاق اصناف شهرستان زینت بخش جلد دفاتر مدارس سطح شهر قاین شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی قاینات اعلام کرد: به منظور فرهنگ سازی و آشنایی دانش آموزان با آثار تاریخی و فرهنگی و نیز مقابله و ممانعت از ترویج فرهنگ غربی جلد دفاتر مدارس با آثاری چون مسجد جامع، بقعه بوذرجمهر، قلعه کوه و دو محصول زرشک و زعفران تزیین شد.

وی اضافه کرد: این اقدام شایسته که با هماهنگی و تعامل با یکی از فروشندگان وسایل التحریر به ثمر رسید نکته استقبال دانش آموزان پسر و دختر قرار گرفت.

بازدید مسئول کتابخانه شهدای غزه شهر زهان از مهدکودک بصیرت

هم زمان با آمدن هفته ملی کودک، تعدادی از اعضای اجلاس کتابخانه شهدای غزه زهان به بازدید مهد کودک بصیرت در شهر زهان رفتند.

در این بازدید تقدیر از کودکان با اسامی حسین و ابوالفضل به عالیت فرارسیدن ایام محرم صورت گرفت.

اهدای کتاب با مضامین مذهبی متناسب با گروه سنی پیش دبستانی جهت استفاده مربیان در فعالیتهای پرورشی کودک نیز از جمله سایر برنامه های فرهنگی کتابخانه است.

مسئول کتابخانه هدف از اجرای این برنامه را پیوند بیشتر کودکان با کتابخانه و همچنین ارزش قرار دهی به شعائر مذهبی بیان کرد.

بزرگترین کتابخانه روستایی کشور میزبان کودکان علاقه مند به کتاب و کتابخوانی

هم زمان با آمدن هفته ملی کودک برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه غلامحسین آسکتی روستای خوانشرف شهرستان نهبندان به انجام رسانده شد.

کودکان مهدکودک شکوفه به همراه کارکنان اداره بهزیستی شهرستان نهبندان در کتابخانه روستایی غلامحسین آسکتی حاضر و بازدیدی از کتابخانه به عمل آوردند.

داستان گویی مخصوص کودکان علاقه مند به کتابخانه انجام شده است و کودکان با محیط کتابخانه آشنایی پیدا میکنند.

کتابخانه غلامحسین آسکتی با بیش از سی هزار کتاب بزرگترین کتابخانه روستایی کشور نامیده می شود.

استقبال زندانیان فردوس از برگزاری نشست کتابخوان مخصوص ماه محرم

پانزدهمین نشست کتاب خوان شهرستان فردوس در زندان این شهرستان به انجام رسانده شد و مددجویان علاقه مند به کتاب و کتابخوانی در این نشست با معرفی کتابهای مخصوص ایام محرم ابراز ارادت خود به مولای ایستادگی و ایثار حضرت امام حسین(ع) و یاران وفادارشان نمایان کردند.

شش کتاب شناسانده شده شامل «حماسه حسینی» نگاشته مرتضی مطهری، «عبرتهای عاشورا» نگاشته احمد خاتمی، «هفت شهر عشق» نگاشته مهدی خدامیان آرانی و «باب الحسین: حضرت زینب یادگار کربلای حسین (ع)» نگاشته محمد لک آبادی، «الفبای عاشورا»، نگاشته هادی ابراهیم زاده، نشر سازمان تبلیغات اسلامی یکی از مددجویان است.

استقبال سالمندان از برنامه های فرهنگی کتابخانه طبس

نشست هم فکر کنی، معرفی کتاب و پیاده روی با حضور سالمندان در کتابخانه عمومی شهید غلامی طبس به انجام رسانده شد.

در اجرای این برنامه های فرهنگی و اجتماعی که با حضور دکتر آبخیز، کارکنان مرکز بهداشت روستای هودر و جمعی از بزرگسالان و سالمندان در محل کتابخانه اجرایی شد و کتابهای "عالم کهنسالی" و " بیماری فشارخون" شناسانده شدند.

کار کلیدی این منابع برای سالمندان حاضر در نشست قرائت و خواندن منابع و کتب کمک دهنده است برای به دست آوردن داشتن زندگی خوب تر و سالمتر به سالمندان پیشنهاد داده شد.

پاسخگویی به سوال های سالمندان در حوزه بهداشت عمومی نیز بخشی از برنامه بود که نکته استقبال زیاد شرکت کنندگان قرار گرفت.

در ادامه پیاده روی اعضا از محل کتابخانه تا مرکز بهداشت انجام و امور بهداشتی عمومی نظیر تعیین فشارخون شرکت کنندگان در این مرکز درمانی صورت گرفت.

برگزاری مسابقه نقاشی به عالیت روز دامپزشکی

دوره مسابقه نقاشی با محوریت دام و طیور در شبکه دامپزشکی خوسف به انجام رسانده شد.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان هدف از برگزاری این مسابقه را آشنایی بیشتر کودکان از فعالیت های دامپزشکی خواند و گفت: خوب تر است کودکان از ابتدا با شرایط و سختی کار در دامپزشکی آشنایی پیدا کنند و سپس در آینده با توجه به علاقه ایجاد شده جهت ادامه تحصیل وارد این رشته شوند.

محمودی از همکاری مدیریت مهدکودک یکتا خوسف با دامپزشکی تشکر کرد و گفت: در این مسابقه نقاشی ۳۰ نفر شرکت کردند که در پایان به ۵ نقاشی خوب تر جوایزی اهدا شد.

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و جهانگردی شهرستان نهبندان از برگزاری مسابقه نقاشی به عالیت روز دنیاای کودک و گرامیداشت هفته ملی کودک در محل موزه مردمان شناسی این شهرستان گزارش کرد.

حسین شبانی اضافه کرد: روز پیش موزه مردمان شناسی نهبندان میزبان جمعی از کودکان این شهر بود و با اجرای مخصوص برنامه های متنوع، فضایی شاد، همراه با بازی و شادمانی برای آنان فراهم کرد. در این روز کودکان حین نقاشی از موزه مردمان شناسی نیز بازدید کردند.

برگزاری جشن روز دنیاای کودک در محل باغ اکبریه

به عالیت گرامیداشت هفته ملی کودک، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و جهانگردی خراسان جنوبی، جشن روز دنیاای کودک را با عنوان «میراث فرهنگی و دوستی با طبیعت در زندگی کودک امروز» در محل باغ اکبریه به انجام رسانده شد.

مسئول موزه های استان خراسان جنوبی گفت: بازدید از تمام موزه های استان، در روز شنبه که تحت عنوان «میراث فرهنگی و دوستی با طبیعت در زندگی کودک امروز» نامگذاری شده بود، برای کودکان و خانواده هایشان رایگان بوده است و به صورت نمادین در این روز با فراخوان از مهدکودک ها و دبستانها در محل میراث دنیاای باغ تاریخی اکبریه ضیافتی برپا شده است و اوقات مفرح و خوشی برای کودکان حین بازدید از موزه فراهم شد.

وی اضافه کرد: از مخصوص برنامه های این مهمانی ایستگاه نقاشی و ثبت خاطره بازدید از موزه به صورت نقاشی و ایستگاه سفالگری و خلاقیت با گل رس است که کودکان به خلق آثار و حجم های نکته علاقه شان توجه کردند.

شعیبی گفت: در این مهمانی حین پذیرایی، جهت یادبود به کودکان پیش دبستانی و مهد خردسال ها فرفره های چوبی اهدا شد تا آنها علاوه بر رنگ آمیزی آنها با بهره گیری از خلاقیت و ذوق و سلیقه شان حین چرخاندن فرفر ه ها و کسب مهارت و دقت با یکی از ابزارهای باستانی بازیها و سرگرمیهای کودکان دیروز آشنایی پیدا کنند.

همچنین به دانش آموزان دبستانی جدول برنامه تحصیلی با تصاویر و شعارهای مرتبط با میراث فرهنگی اهدا شوند.

مدگرایی منکری بزرگ در جامعه است

مولوی خالقی در مکالمه با خبرنگار تسنیم در بیرجند اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر یکی از اوامر الهی است که خداوند در قرآن مجید بر آن تأکید بسیار کرده است.

وی با اشاره به آیه «والمؤمنون و المؤمنات بعضهم اولیاء بعض یامرون بالمعروف و ینهون عن المنکر و یقیمون الصلاه و یوتون الزکاه و یطیعون الله و رسوله اولئک سَیَرحَمهم الله ان الله عزیز حکیم» ادامه داد: طبق دستور کلی قرآن مسلمانان باید در هر زمان خیرخواه یکدیگر باشند، خوبی هارا به یکدیگر تعمیم بدهند و از منکرات پیش گیری کنند.

امام جمعه اهل سنت درمیان اضافه کرد: رسول گرامی اسلام (ص) تأکید کرده اند اگر در مکانی منکری را میبینید بر اساس قدرتمندی که دارید، از سه راه «قلبی، زبانی و عملی» برای پیش گیری از آن منکر اقدام کنید.

خالقی با بیان اینکه جامعه اسلامی وقتی رواج مییابد که امر به معروف و نهی از منکر در آن شکوفا شود ادامه داد: مسلمانان یک جامعه اسلامی نسبت به یکدیگر مسئول هستند و وظیفه دارند که خیرخواه یکدیگر در تمامی امور باشند.

امام جمعه اهل سنت درمیان مدگرایی را یک منکر بزرگ آگاهی داشت که آهسته آهسته در حال رسوخ در جوامع اسلامی است و به یک منکر بزرگ مبدل میشود.

خالقی ادامه داد: اگر امروز مسلمانان جهان در برابر منکرات قیام می کنند و آن را تذکر می دهند به خاطر دستوری است که شریعت به ما داده است.

وی با اشاره به آیه «ان صلاه تنهی عن الفحشاء والمنکر» اظهار داشت: اقامه نماز اول وقت و به جماعت به انجام رساندن آن گامی تٲثیرگذار در پیش گیری از منکرات و بدیها است و با تحقق این مهم جامعه کم کم اصلاح می شود.

–لطفا نظرات خود را در بخش نظر بنويسيد–

گردآورنده : كيانا ی.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بياض روی تو روشن چو عارض رخ روز
««« »»»
سواد زلف سياه تو هست ظلمت داج

آثار تاریخی و فرهنگی زینت بخش دفاتر مدارس شهرستان قاینات شد/ بزرگترین کتابخانه روستایی میزبان کودکان علاقه مند به کتابخوانی

TT / 174 — TP / 13%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال