آمادگی ایران برای ارسال کمک های انسان دوستانه به یمن/سازمان ملل شرایط کمک رسانی را تسهیل کند


با دیگران به اشتراک بگذارید

آمادگی ایران برای ارسال کمک های انسان دوستانه به یمن/سازمان ملل شرایط کمک رسانی را تسهیل کند

خبرگزاری فارس: آمادگی ایران برای ارسال مددهای انسان دوستانه به یمن/سازمان ملل شرایط کمک منتقل کنی را تسهیل کند

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل با اعلام آمادگی ایران برای ارسال مددهای انسان دوستانه به یمن و انتقال مجروحان به ایران گفت: انتظار ما از سازمان ملل متحد تسهیل کمک منتقل کنی و ایجاد ترتیبات اجرایی در کوتاه ترین وقت است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، پیرو ارسال نامه محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران به بان کی مون دبیر کل سازمان ملل در خصوص هجوم هوایی اخیر ائتلاف سعودی به مجلس ختمی در صنعا و کشته و مجروح شدن صدها غیرنظامی و همچنین اعلام آمادگی جمعیت هلال احمر ایران برای ارسال هواپیمای کمک منتقل کنی به صنعا و انتقال مجروحان این حادثه به تهران، استفان اوبرایان معاون دبیرکل در امور انسان دوستانه امروز خلال تماس با غلامعلی خوشرو سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل متحد، این موضوع را پیگیری کرد.

اوبرایان گفت: بخش اصلی مددهای بین المللی برای یمن در حال حاضر از طریق ساز و کار به وجود آمده توسط سازمان ملل و با هماهنگی با نیروهای ائتلاف انجام می شود و سازمان ملل از اینکه بتواند کاری به انجام رساند، استقبال می کند.

خوشرو نیز در این مکالمه تاکید کرد: با توجه وخامت وضعیت در یمن و تخریب وسیع ناشی از هجوم اخیر به مهمانی ختم در صنعا، اقدام اضطراری نکته نیاز است و بسیاری از مجروحان این حادثه نیازمند خدمات پزشکی سه سوته هستند که اگر هم اکنون فراهم نشود، شمار قربانیان این حادثه افزایش کشف خواهد کرد.

سفیر ایران اضافه کرد: بر همین اساس جمعیت هلال احمر ایران، آمادگی خود را برای ارسال مددهای انسان دوستانه شامل مددهای درمانی به مردمان یمن و کمک به انتقال مجروحان به ایران اعلام کرده است و انتظار ما از سازمان ملل متحد تسهیل کمک منتقل کنی و ایجاد ترتیبات اجرایی در کوتاه ترین وقت است.

اوبرایان خاطرنشان کرد: بر اساس تجربه و در موارد قبلی؛ انجام هماهنگی با ائتلاف برای کمک منتقل کنی هوایی بسیار دشوار و پیچیده بوده است.

همچنین سخنگوی سازمان ملل نیز در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص نامه وزیر امور خارجه ایران به بان کی مون گفت: نامه وزیر امور خارجه ایران را گرفته ایم و در حال بررسی آن هستیم. دبیرکل از هرگونه توصیه ای برای ارسال کمک به یمن استقبال می کند؛ بویژه که منابع مالی در اختیار سازمان برای کمک به یمن بسیار ناچیز است. ما در پی آن هستیم که مددهای انسان دوستانه به یمن بدون مانع انجام شود و شرایط برای درمان یا انتقال مجروحان به خارج از کشور فراهم شود اما متاسفانه در حال حاضر چنین شرایطی فراهم نیست.

ضروری به ذکر است که موضوع کمک منتقل کنی به یمن در سطوح گوناگون توسط نمایندگی ایران با مقامات سازمان ملل در حال پیگیری است.

–براى بالا بردن سطح کيفى سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد–

نگارنده: فرشاد ق.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چراغ صاعقه آن سحاب روشن باد
««« »»»
که زد به خرمن ما آتش محبت او

آمادگی ایران برای ارسال کمک های انسان دوستانه به یمن/سازمان ملل شرایط کمک رسانی را تسهیل کند

TT / 68 — TP / 15%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات