به چه صورت موقعیت مکانی خود را در اپلیکیشن های فضای مجازی مستتر کنیم؟ (۳ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

چگونه موقعیت مکانی خود را در اپلیکیشن های شبکه های اجتماعی مخفی کنیم؟

عکس شماره ۱ ⇩
عکس چطور موقعیت جاای خود را در اپلیکیشن های شبکه های اجتماعی مخفی کنیم؟

امروزه بهره گیری از شبکه های اجتماعی در بین کاربران اینترنت رواج زیادی کشف کرده است که با وجود مزیت های زیاد، دردسرهای زیادی را نیز به همراه داشته است. یکی از این دردسرها مشخص بودن موقعیت جاای کاربر است. در این آموش قصد داریم تا روش مخفی سازی موقعیت جاای از دید سایر کاربران را تعلیم دهیم.

کلیک_ گاهی عضویت در شیکه های اجتماعی قادر هست کاربران را دچار خطرهای بزرگی کند. مثلا فرض کنید که یک فرد معروف که برای یک ماموریت محرمانه به شهر یا کشوری مسافرت کرده است، مدام تصویر و عکسهای گوناگون از هتلی که در آن اقامت دارد را در صفحه جایزی خود به اشتراک قرار بدهد. با این کار بسیاری از کاربران محل اقامت او را شناسایی میکنند و امکان می دارد برای وی گرفتاری هایی را بوجود آورند. برای رهایی از این معضل چه کاربر فرد نامداری باشد و چه فرد عادی باشد باید برای آنچه در شبکه های اجتماعی به اشتراک قرار میدهد نهایت دقت را به خرج دهد. اما علاوه بر این ها راهی وجود دارد که با بهره گیری از آن می توان موقعیت جاای کاربر را از دید سایر کاربران مخفی کرد. البته روش این کار در هر اپلیکیشن شبکه اجتماعی فرق می دارد. در این تعلیم سعی می کنیم تا روش مخفی سازی موقعیت جاای را در شبکه های اجتماعی معروف و پر کاربر تعلیم دهیم.

اپلیکیشن Snapchat

درست است که Snapchat به کاربران اجازه نمی دهد تا موقعیت دقیق جاای خود را روی پست های خود به تصویر کشند، اما در شبکه های اجتماعی دیگر مثل Facebook و Instagram این امکان را به کاربران خود می دهند تا موقعیت دقیق جاای خود را روی پست های به اشتراک گذاشته شان به تصویر کشند. اما Snapchat نیز به نوبه خود اطلاعاتی بیش از آنچه کاربران نسبت به ان آگاه هستند در اختیار دیگران میگذارد. اما برای مخفی سازی موقعیت جاای کاربر در Snapchat می توان  از گزینه Geofilters بهره گرفت. البته با بهره گیری از این گزینه می توان حتی اطلاعات بیشتری از موقعیت جاای را نیز به اشتراک گذاشت.

عکس شماره ۲ ⇩عکس چطور موقعیت جاای خود را در اپلیکیشن های شبکه های اجتماعی مخفی کنیم؟

اگر به تصویر بالا دقت شود، دیده میشود که یک گزینه به عنوان حالت Airplane در تمام گوشی های هوشمند وجود دارد. بهره گیری از این گزینه باعث می شود که دسترسی کاربر به اینترنت قطهع می شود. اگر این گزینه برگزیده شود به کاربر این امکان داده می شود که پست های را که به صورت story در Snapchat  در مواقعی که دسترسی کاربر به اینترنت قطع است، به اشتراک قرار داده میشود ذخیره سازی کند و زمانی به اینترنت وصل شد با بهره گیری از گزینه retry تصاویر بارگذاری می شوند. روش دیگر که می توان این تصاویر را به صورت Story به اشتراک گذاشت، بهره گیری از memories update است که تصاویری که در Camera Roll نگه داشته شده اند را در Story به اشتراک قرار دهی کرد. این تصاویر تا ۲۴ ساعت پس از نگه داشته شدن به صورت عادی در Story به تصویر کشیده میشوند.

اپلیکیشن Instagram

خوشبختانه اینستاگرام به صورت قبل فرض برچسب قرار دهی جاای را غیر فعال گرده است اما با این وجود هنوز هم امکان دسترسی به موقعیت جاای کاربران وجود دارد. در نسخه های قبلی اینستاگرام، به کاربران این امکان داده می شد که موقعیت جغرافیایی کاربر روی تصویر و عکسهای به اشتراک قرار داده شده،  به صورت خودکار برچسب قرار دهی شود. حتی اگر کاربر به صورت دستی موقعیت جاای خود را روی تصویر برچسب قرار دهی نکند. این قابلیت باعث می شد که برخی از موقعیت های جاای اصلی را ناخواسته به اشتراک بگذراند.

عکس شماره ۳ ⇩عکس چطور موقعیت جاای خود را در اپلیکیشن های شبکه های اجتماعی مخفی کنیم؟

برای اطلاع از اینکه آیا موقعیت جاای و جغرافیایی در تصاویر برچسب قرار دهی می شوند، می توان از برگه Photo Map که در صفحه پروفایل کاربر وجود دارد و زوم کردن روی آن و بررسی اینکه آیا موقعیت دقیق جاای کاربر در آن به تصویر کشیده میشود، بهره گرفت. برای برداشتن برچسب های موقعیت جاای می توان از گزینه ‌Edit که گوشه سمت راست گزینه حذف موقعیت جغرافیایی و سپس گزینه Done را برگزید. البته یکی از تواناییهای خوب اینستاگرام این است که امکان دسترسی به نقشه را فقط به کاربرانی می دهد که حساب کاربری در اینستاگرام داردند. یکی دیگر از راه ها برای حذف برچسب های موقعیت جاای بهره گیری از قابلیت حذف Photo Map است. اما اگر کاربران از این قابلیت بهره گیرند، باز هم خوب تر است مراحل گفته شده در بالا را به انجام رسانند تا از نبود برچسب قرار دهی عکس ها در اینستاگرام اطمینان حاصل کنند.

Facebook و Twitter

اپلیکیشن‌ های Facebook و Twitter به صورت خودکار موقعیت جاای کاربران را در پست های به اشتراک قرار دهی آن ها، به تصویر میکشد. در واقع به چشم مییاید که این اپلیکیشن ها به صورت قبل فرض به موقعیت جغرافیایی کاربر دسترسی دارند. البته می توان گفت موقعیت دقیق کاربر از جمله آدرس دقیق محل اقامت کاربر، در این اپلیکیشن ها مشخص نیست. به غیر از نام شهر اطلاعات دیگری توسط اپلیکیشن های صفحات اجتماعی Facebook و Twitter به تصویر کشیده نمیشود.

اما اگر کاربری بخواهد موقعیت دقیق جاای خود را در پست های به اشتراک قرار داده شده مشخص کند، قادر هست با بهره گیری از تنظیمات Facebook و یا تنظیمات Twitter این کار را به انجام رساند.

در هر دو مورد اگر موقعیت دقیق جاای کاربر مشخص باشد، در این صورت پست های کاربر بهره گیری از جستجو بر روی موقعیت جاای قابل جستجو و قابل دسترسی خواهد بود. البته در Twitter یک گزینه وجود دارد به نام Share Precise location وجود دارد که در بسیاری از جاهای جغرافیایی و شاید در بسیاری از کشورها غیر فعال هستند.

اما گذشته از تمام راه حل های اشاره شده در بالا برای قطع دسترسی به موقعیت جاای کاربر خوب تر است از به اشتراک قرار دهی محتوایی که امکان می دارد موقعیت جاای کاربر را فاش کند، اجتناب شود. البته این روش در برخی موارد عملی نیست. راه دیگر هم این است که اگر کاربر در هر نکته ای شکی دارد و اطمینان نمی دارد که آیا موقعیت جاای در پست به اشتراک قرار داده شده، نمایان میشود یا نه، قادر هست به آسانی پست را کنار زند.

__________________

تهیه و تدوین : جهانگير ف.

کامپیوتر در بخش آموزش و ترفند سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بيار می که چو حافظ هزارم استظهار
««« »»»
به گريه سحری و نياز نيم شبيست

به چه صورت موقعیت مکانی خود را در اپلیکیشن های فضای مجازی مستتر کنیم؟ (۳ عکس)

TT / 208 — TP / 20%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال