داعش کشته شدن جانشین العدنانی را تایید کرد


به گزارش خبرگزاری رویترز، داعش در بیانیه‌ای که در اینترنت منتشر کرد، اذعان کرد، وائل عادل حسن سلمان الفیاض معروف به ابو محمد فرقان، مسئول دفتر اطلاع‌رسانی مرکزی داعش کشته شده است.

داعش در این بیانیه فقط به لقب او اشاره کرد و زمان و مکان و نحوه  کشته شدن او را اعلام نکرد.

در این راستا پیتر کوک، سخنگوی پنتاگون تصریح کرد، این سرکرده داعش بر تولید نوارهای ویدیویی تبلیغاتی که دربرگیرنده تصاویر اعدام و شکنجه بود، نظارت داشت.

وی درباره این خبر اشاره کرد، الفیاض همکار نزدیک ابومحمد العدنان مرد شماره دو داعش بود که در سی‌ام اوت کشته شد. او عضو مهم مجلس شورای داعش بود.

منابع دیگر در وزارت دفاع آمریکا تاکید کردند که دکتر وائل یکی از برجسته‌ترین اعضای مجلس شورا در داعش است. این مجلس بر عملکرد و اداره داعش از عملیات، سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی نظارت دارد.

این در حالی است که موسکو مسوولیت عملیات کشته شدن العدنانی در یکی از حملات هوایی روسیه در شهر حلب را بنا به گفته وزارت دفاع روسیه برعهده گرفت. مسوولان آمریکایی نیز در واکنش به این موضع‌گیری روسیه با تمسخر گفتند، برعهده گرفتن مسئولیت کشتن العدنانی توسط روسیه چیزی جز شوخی نیست.

ایسنا

[ منبع این خبر سایت ساعت 24 می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال