بصیرت نیاز امروز جامعه برای عبور از بحران ها است


با دیگران به اشتراک بگذارید

بصیرت نیاز امروز جامعه برای عبور از بحران ها است

استاد حوزه فارس با تاکید بر اهمیت بصیرت اضافه کنی نقل کرد: بصیرت نیاز امروز جامعه برای عبور از بحران ها است.

تصویر و عکس بصیرت نیاز امروز جامعه برای عبور از بحران ها است

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از فارس، نخستین نشست اخلاقی با محوریت آموزه های نهج البلاغه در مدرسه علمیه خواهران فاطمیه (س) فسا با حضور جمعی از طلاب و به منظور بهرمندی خواهران طلبه از فرمایشات حضرت علی(ع) به انجام رسانده شد

زن علی زاده از اساتید حوزه علمیه فارس، در نخستین نشست اخلاقی مدرسه فاطمیه(س) شهرستان فسا با توجه به شروع سال تحصیلی تازه، حکمت۱۴۷ نهج البلاغه را اطراف تحصیل علم و دانش نکته بررسی گذاشت و نقل کرد: از نظر امام علی(ع) مردمان چندین دسته اند: گروهی که علم و تقوا و معارف الهی را با تمام وجود میگیرند که به آنها عالمان ربانی می گویند و گروه دیگر کسانی هستند که معارف الهی را از عالمان ربانی یاد میگیرند تا از وسوسه های ابلیس رانده شوند؛ این ها همان دانش طلبان در طریق نجات هستند.

وی در ادامه به گروه دیگری نیز اشاره کرده و اضافه کرد: عده ای دیگر همان احمقان بی هدفمند، که قرآن کریم ازآنها به منافقین یاد کرده است.این ها کسانی هستند که قلبشان با نور علم الهی روشن نشده و در دین خود ثابت قدم و محکم نیستند.

علی زاده تصریح کرد: متاسفانه جامعه ما از این گروه سوم بسیار زیان می بیند؛ چرا که این افراد به خاطر نبود درایت و بینش صحیح از مبانی دین، به دنبال هر گروهی حرکت می کنند و زیر هر پرچمی قرار می گیرند.

وی در پایان با تاکید بر اهمیت بصیرت اضافه کنی نقل کرد: بصیرت نیاز امروز جامعه برای عبور از بحران ها است.

انتهای پیام ۳۱۳/۴۴

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال